Sani Gerşon

Arazi Naylon'u 4X4

Recommended Posts

Sani Gerşon

Şurda bi yerde üyeliği sil olacaktı :umnik2:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Servet Aydın

Kaçma gel buraya

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

:vroom:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

tam güneş doğarkenyada batarkenmi desek, kuşluk vaktimi desek, o anda enseleyelim, nasılsa o anda ışık vurunca gözleri görmez olur, ne hızı bilir ne vitesi, uzun far yemiş tavşan misali 5. vites devir 900 devre düşer stop etirir ilk şoku atlatamadan yakalarız nasılsa, ahanda harbiden bittin sen Sani :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
On 22.03.2018 at 20:05, Sani Gerşon yazdı:

Bilenler bilir, arabama çok düşkünümdür. Yetkili servisle ilgili bugün başıma gelen bir olayı anlatayım. Türkiye'nin en büyük yetkili servisi bu.

27 Temmuz'da yaşanan dolu hasarından sonra kaputum ve tavanım çok kötü durumdaydı. Servislerde randevu araya araya en yakın tarihe şansa Renault yetkili servisi verdi randevu. Kasım ayında 8 mart'a randevu alabilmiş ve günü beklemeye başlamıştım.

8 Mart, tam da doğumgünümde, arabayı teslim ettim. İlk gördüklerinde kaput çok kötü, değiştirelim ister misiniz dediler. Bende hayır, onarabildiğiniz kadar onarın lütfen dedim. 15 gün sonraya hazır olacak dediklerinden sonra aracımı bıraktım. Olay anında AXA'dan kaskoluydum ve 10 gün araç hakkım vardı. Yedek araç talebim AXA tarafından tam istediğim günde hazır edildi ve aracımı beklemeye başladım. Ayın 19'unda arayarak beni aracımın hazır olduğunu bildirdiler. Kaput ve tavan %90 oranında düzelmişti. Bazı yerlerde ufak göçükler bazı yerlerde ise onarım aletlerinin yol açtığı hafıf çıkıntılar mevcuttu. Bunların olabileceğini bildiğim için görebildiklerimle kabul ettim ve aracımı aldım.

Eve, otoparka girdiğimde bi anda ampül yandı bende. Kapı içlerini vs kontrol edemiyorum ama bi bakayım, kaputta içeriden ne yapmışlar acaba. Görünce şok oldum. Girdikleri neredeyse tüm delikleri yamultup, boyasını patlatmışlar. Ertesi sabah (salı) derhal aradım kendilerini, durumu anlattım ve gittim. Göçükçüler ile boyacılar farklı ekipmiş. Hasarı hasar danışmanına gösterdim, o da boyacısına gösterdi. Boyacı görünce şok oldu. Beceriksizlik (burada argo bi kelime kullandı) yapmışlar, özür dileriz dediler. Çözüm olarak önce rotüş önerselerde hasar rotüşle düzelmeyecek gibiydi. Komple kaputun içinin boyanmasını istedim ve kabul ettiler. 2 gün süre istediler.

Bugün aracı teslim almaya gittiğimde ise kan beynime sıçradı. Öğle molasının tam bitişinde girdim içeri. Kimse yoktu. Aracım yıkamada duruyor. Yıkamaya doğru yürürken bi baktım ki bi müzik sesi geliyor. İçimden "ulan yıkamaya bak be, müzik sistemi kurmuşlar, bangır bangır müzik çalıyor" falan derken arabaya yaklaştıkça ses artmaya başladı. Arabanın yanına geldim ki, yıkamacı KENDİ müzik cd'sini takmış, benim teybimden bas bas müzik dinliyor. Hemen kapattım, aküye gittim baktım ki, yeşil ışık sönmüş.

Bundan sonrası herkesin tahmin edebileceği gibi maalesef ki bağırış çağırış. Ortalığı ayağa kaldırdım. Yetmedi, sonra kaputun içini boyarlarken kaputun söküldüğünü de farkettim. Bir posta da ondan fırça yediler benden. Bari dedim vida yerlerini boyayın, böyle mi kontrol, böyle mi teslimat...

Herkes özür diliyor, diledi. Ama yarın şikayet edeceğim. Çünkü yetkili servis olmak kolay değil. Güvenip gidiyorsam, o güveni hakedecekler.

Servisin verdiği zararlar hala bitmiyor.

Son İstanbul yağmurlarında aracım yine su almış. Nasıl olur falan diye düşünürken Hakan usta'ya gittim yine. Kapıları bi söktü ki, içeriden yapılan tüm izolasyonu söküp atmışlar. Bu ki uyarmıştım "kapı içinde izolasyon var, lütfen geri takın sökerseniz" diye.

Hakan usta sağolsun yeniden halletti, üstüne bi de pasta cila yaptık. Şimdi ayna gibi parlıyor araç :nazar:

• Beğen 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sami Demirpaz

Serviste de başında durmak lazım aracın demekki. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
gönderildi (düzenlendi)

Geçmiş olsun Sani, yani bunları gördükçe iyice soğuyorum servislerden, hele ben bıraksam yandım demektir, geçen arka amortisörleri, değiştirdim, adam tutturdu içerden çıkar bunlar, yahu dedim delirtme adamı, sök aşşağıdan, yok.....  Allahtan ecat ten resmini çektiydim onu gösterdim, zaten söktürmezdimde oda ayrı,  adama bıraksak arka davlumbazdan içerden sökecek,  bagaj döşemesini kaldıracak, deli yalıtım dolu o kısım uğraştım bayağı, neymiş amortisör takozunun ortasından vidayı sökecekmiş amortisör çıkacakmış, kardeş dedim o çıkarır ama o mil boşta döner, oraya havalı tabancada girmez, delirtme adamı dıştan tekerin oradan 10 lokma ile iki vida var sök çıksın takozla beraber, zaten o şekilde geride takman zor, amortisör milinin ucu kare şeklindedir anahtarla tutacaksın dönmesin diye sonra somunu sıkacaksın, bıraksam dayayacak havalı tabancayı torrr torr.....

neyse uzatmıyım, bir halttan haberleri yok, acımak yok başkasının malına dikkat edeyim yazıktır yok, yaptınmı yaptım, düzelmez bu işler, bildik tanıdık usta olacakki o bile çırağa bıraktımı bitiyor iş, her işi ille kendimizmi yapacağız yani..... :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Servet Aydın

Orsa mı yaptı onarımı? 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
44 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Orsa mı yaptı onarımı? 

Hayır abi, Tepretoğulları Acıbadem.

• Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Gök

sinir ediyorlar bazen insanı ... 

neyse düzeldiyse sıkma canını son yağmurda problem çıktımı ? 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
12 saat önce, Ali Gök yazdı:

sinir ediyorlar bazen insanı ... 

neyse düzeldiyse sıkma canını son yağmurda problem çıktımı ? 

Yok, o çok şiddetli olanda arabanın içi kupkuruydu çok şükür :nazar:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Onur Özbakan

şu kadranin görünmeme olayı beni de bazen rahatsız ediyor, parklara ya da kisalara geçiyorum. yalnız o sadece ters ışıkta değil sabah ve akşam alacakaranlıkta da oluyor. fazla derinde sanırım az gün ışığı alıyor bizim göstergeler..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
23 dakika önce, Onur Özbakan yazdı:

şu kadranin görünmeme olayı beni de bazen rahatsız ediyor, parklara ya da kisalara geçiyorum. yalnız o sadece ters ışıkta değil sabah ve akşam alacakaranlıkta da oluyor. fazla derinde sanırım az gün ışığı alıyor bizim göstergeler..

Kesinlikle yaptırmanızı tavsiiye ederim. Çok memnunum :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
On 23.04.2018 at 19:53, Servet Aydın yazdı:

gün gelecek unutacaksın far yakmayı

Tarihe not düşelim. Farı yakmayı değil de, kapamayı unutabiliyorum :D KAdran sürekli aydınlık olduğu için parkı uyaran bi led yok. Kapıyı açınca şükür ötüyor da, kapatıyorum :) Kısalarda sorun yok ;)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
On 22.06.2018 at 18:13, Ali Cihangiroğlu yazdı:

bunları gördükçe iyice soğuyorum servislerden, hele ben bıraksam yandım demektir, geçen arka amortisörleri, değiştirdim, adam tutturdu içerden çıkar bunlar

çamaşır makinası servisine mi gittin amortisör için?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Gök

amartisörün içerden çıkan bir modeli varmı normalde ?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

çamaşır makinası servisine mi gittin amortisör için?

dışarda araba yazıyordu ama :D   ders verdik birde...

1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

amartisörün içerden çıkan bir modeli varmı normalde ?

takoz üst somununu içerden sökersen amortisörü dışardan çektinmi çıkar,  arka amortisörleri fiesta gibi araçlarda içerden bağlantısını sökerek çıkarırsın ama döşemeyi kaldırmak lazım vs.

kısaca aslında çıkar daha doğrusu içten serbest bırakırsın dıştan çıkar :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

buzdolapçıdan telefon alanı hatırladım bir an, sonra bozuk felan diyordu

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
56 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

buzdolapçıdan telefon alanı hatırladım bir an, sonra bozuk felan diyordu

kimkiymiş o :)

• Mutlu 1

Mesajı paylaş