İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - Cam Tavan Türkiye Şartlarına Uygun Mu?

İlker Özkan

Recommended Posts

İlker Özkan

yeni sattığım aracım c max 2011 tit-x idi. Yazın çok sıcak olup, uzun yolda klima 3. kademeden altta içerisi oturulabilir olmuyordu. Araç alacak arkadaşlarıma tavsiyem: cam tavan için bir kez daha düşünmeleridir....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cam tavanın perdesi yok muydu?

4 sene kullandım, hiç sıkıntı çekmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

bende yaklaşık 9 aydır cam tavanlı araç kullanıyorum. perdesi var gündüz, güneşli günlerde kapalı olur hep sıkıntısını hissetmedim. gayet memnunum. Bundan sonra cam tavansız arabaya nasıl bineceğim diye düşünüyorum :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Yeni kasa cmax mıydı? 3. Yaza giriyorum 2009 cmaxla. Perdesi kapalı olunca aman aman bi sıkıntı yaşamıyorum. Elbette sac tavan kadar performansta beklememek lazım.

Yorum bağlantısı
İlker Özkan

Yeni kasa cmax mıydı? 3. Yaza giriyorum 2009 cmaxla. Perdesi kapalı olunca aman aman bi sıkıntı yaşamıyorum. Elbette sac tavan kadar performansta beklememek lazım.

evet.yeni kasa idi.

Cam tavanın perdesi yok muydu?

4 sene kullandım, hiç sıkıntı çekmedim.

perde vardı . bence perdenin dış kısmı ayna gibi yansıtıcılı olsa daha iyi olurdu

bende yaklaşık 9 aydır cam tavanlı araç kullanıyorum. perdesi var gündüz, güneşli günlerde kapalı olur hep sıkıntısını hissetmedim. gayet memnunum. Bundan sonra cam tavansız arabaya nasıl bineceğim diye düşünüyorum :D

psikolojik açıdan ferahlık hissi muhteşem... ama Diyarbakır'a gittim sıcağı çok alıyor...

Yorum bağlantısı

evet.yeni kasa idi.

O kasaların perdeleri biraz daha ince diye duymuştum zaten. ( sebebi bütün perdenin tek ruloda toplanması olabilir.bizim kasada iki parçadan oluşuyor perde ve iki rulo olduğu için az daha kalın tutulmuştur.) Şikayetiniz bundan dolayı olabilir. Birde elektrikli olduğu için tam kapanmama gibi sorunlar yaşayanda olmuştu.
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Genelde şikayet akdeniz bölgesinde yaşayanlardan geliyor. Sıcaklıklar orda dayanılmaz bi hal alıyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Benim gibi sıcak ile arası iyi olmayan ve cam tavanlı aracın perdesi gözenekli ince tipteki örtülerden ise evet bencede sıcaklarda 4-5 ay tam bir işkence oluyor maalesef. Sunroof tabir edilen benim c max taki modellerde hiç sıkıntı olmuyor. Ama geri kalan 7-8 ayda tavandan yukardaki hava olaylarını görmek ve özellikle bahar aylarında açık dolaşmak çok ama çok keyif veriyor :)

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Benim 3008 in de tavani cam, koltuklar deri. sicak günesli günlerde ben de kapatiyorum haliyle ama onun disinda hep acik. Özelikle arkada oturanlar icin büyük keyif ve ferahlik oluyor. 

ama günesli bir günde tavan perdesini acik unutur ve koltuklar günese bakacak sekilde parkedersem, koltuga oturana kadar vay halime :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

2008 Cmax'ta cam tavan ısı yalıtımı ve tavan perdesi oldukça iyiydi, sıcak - soğuk çok büyük sıkıntı olmuyordu.2012 Cmax'ın tavan perdesi oldukça inceydi ve sıcak - soğuk konusunda kendisini hissettiriyordu.Şu an ki aracım CRV'de cam tavan'ın herhangi bir olumsuz etkisini görmedim, sanırım yalıtım konusuna oldukça önem vermişler arabanın içi çok fazla ısınmıyor.Bu konuda renkli cam ve filmlerinde etkisi büyük diye düşünüyorum. ( Arka yan camlar orjinal renkli, ön yan camlar filmli )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Cam ile çelik sacın ısı aktarımını watt/ metre kelvin (W/(m·K) cinsinden düşünürsek cam daha az ısıtır, (güneş ışığı bu hesaba dahil değildir).

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bende 2012 model c-max kullandım cam tavanlı sürekli Antalyaya giderim ve hiç sıkıntı yaşamadım.Perde çekildiği zaman gayet iyi oluyor.Açıkcası klima gazınızı kontrol ettirseymişsiniz iyi olurmuş.Fordların kliması gerçekten çok iyi henüz menun kalmadığım ford kliması olmadı.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Cam ile çelik sacın ısı aktarımını watt/ metre kelvin (W/(m·K) cinsinden düşünürsek cam daha az ısıtır, (güneş ışığı bu hesaba dahil değildir).

hangisi daha cok yansitir?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

hangisi daha cok yansitir?

Metal ısıyı daha hızlı aktarır, temperli camlar daha yavaş iletir diye biliyorum, ışığı izole eden bir perde varsa ayrıca cam üzerinde de UV filtreli film varsa cam daha serin veya sıcak olabilir.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Metal ısıyı daha hızlı aktarır, temperli camlar daha yavaş iletir diye biliyorum, ışığı izole eden bir perde varsa ayrıca cam üzerinde de UV filtreli film varsa cam daha serin veya sıcak olabilir.

Yok orasi öyle belki biliyorsunuzdur diye hangisi daha cok geri yansitma kapasitesine sahiptir diye sordum. "Geri" kelimesini yazmayinca iceri yansitir gibi oldu

Yorum bağlantısı

+ panoramik tabiri var bide. Sanırım iyi bi tabir bu :biggrin:

2008 Cmax'ta cam tavan ısı yalıtımı ve tavan perdesi oldukça iyiydi, sıcak - soğuk çok büyük sıkıntı olmuyordu.2012 Cmax'ın tavan perdesi oldukça inceydi ve sıcak - soğuk konusunda kendisini hissettiriyordu.Şu an ki aracım CRV'de cam tavan'ın herhangi bir olumsuz etkisini görmedim, sanırım yalıtım konusuna oldukça önem vermişler arabanın içi çok fazla ısınmıyor.Bu konuda renkli cam ve filmlerinde etkisi büyük diye düşünüyorum. ( Arka yan camlar orjinal renkli, ön yan camlar filmli )

7. mesajdaki duygularıma tercüman cinsten yazmışsınız abi. İkisinide kullanan biri olarak farkı en iyi siz görmüşsünüzdür. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

+ panoramik tabiri var bide. Sanırım iyi bi tabir bu :biggrin:

panoramik, pano ile mikrofonun beraber kullanıldığı yerlerde olur, bazı durumlarda mikroplu panolara da panoramik denir.

Yorum bağlantısı

panoramik, pano ile mikrofonun beraber kullanıldığı yerlerde olur, bazı durumlarda mikroplu panolara da panoramik denir.

Abi hayata küstüm, buz gibi oldum. Bana müsade :elveda: :elveda:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yok orasi öyle belki biliyorsunuzdur diye hangisi daha cok geri yansitma kapasitesine sahiptir diye sordum. "Geri" kelimesini yazmayinca iceri yansitir gibi oldu

Yansıtma ışık ile ilgili bir durum, beyaz daha iyi yansıtır siyah daha çok ışığı dolayısı ile UV ışınını vs içinde tutarak ısınır, aluminyum folyo ile kaplarsanız en iyi yansıtlma olur, yani yanlış bilmiyorsam ışık içindeki koyu renkler daha sıcak olur hangi renk görünürse o prizmatik renlerin ısı değeri farklıdır.

Abi hayata küstüm, buz gibi oldum. Bana müsade :elveda: :elveda:

Ayrıca Hititler mevveli lahmacuna panora derlermiş, meyveli lahmacun aromalı maden sularına da panaromik denir.

Yorum bağlantısı

Bir de şu var.Mesela cam tavana film cektirilebilir heralde olabilir :D Güneşi kesmede daha iyi olur ekstra güneşli havalarda da rahat rahat gezilebilir gibi geldi bana

ben aracın sunroofuna 3 numara film çektirdim gayet de güzel oldu 3 yıldır kullanıyorum :good1:  Hatta bazı arkadaşlarada söylemiştim  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Deminden beri bu konuyu okuyorum ne kadar moralim bozuldu anlatamam. Benim sunroofum bile yok :(

Olsun tas gibi focus 2,5 titanyumun var ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...