İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - Cam Tavan Türkiye Şartlarına Uygun Mu?

İlker Özkan

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Araca ferahlık kattığı doğru. Ama perde sayesinde baş mesafasi azalıyor. Birde açılmadıktan sonra biraz mantıksız geliyor bana.

En güzelini bence i30 yapmış. Hem cam tavan hem açılıyor. Perdesi de baya kalın.  hw035787i30.jpg

Yorum bağlantısı

Aracin tavaninin bir yerinde cam olmali benim icin. Ister cam tavan, ister sunroof ister ikisi de. Her cinsini kullandim,

Cam tavan arkadaki yolcular icin iyi bir secenek. Ancak perdeleri gozenekli oldugu icin daha aydinlik ve daha sicak (gunes tepedeyken) bir ortam ilacagi asikar.

Sunroof+cam tavan, bu en guzel seceneklerden. Perde kismi ayni dezavantaji sunuyor ama bu tarz acilan tavanlar sunroofa gire cok daha buyuk oldugu icin surucuye kabrio havasi yaratiyor. Arac isindiginda acip kapamak bilenisi transferi icin yeterli ama gunes tam tepedeyken o cam tavan acilamaz.

Sadece sunroof, kartonvari muhafazasi ile yalitim ck iyi. Kapaliyken muhafaza zaten tavan normal. Acildiginda o surgulu parca tam iceri gidemediginden bir miktar sunroofun alanindan caliyor. Ancak bu tarz sunrooflar tamamen acildiginda genelde aracin ustune degil tavan sacinin icine girdiginden hem daha estetik hem daha profesyonel. Bu sunroofta kabrio hissi olmaz. Sigara icen icin guzel bir havalandirma sistemidir. Eger ruzgar sesi olmasa acik olmasi surucuyu cok etkilemez surucunun bas hizasina yakindir ama basinin ustu acik olmaz genelde. Bazi araclarda musaitlik durumuna gore bu sunroof biraz daha aracin arkasina dogru buyuyor.

Bir de benim hic tecrube etmedigim genelde jip ve luks segmentte hem on hem arka bolum acilanlar var. Ya da fiat'in eski skydome isimli teknilojisi ile ustu berdeyse tamamen acabilen katlanir sunrooflar. Daha ilkel olan ise bez/deri manuel twingo tarzi sunrooflar.

Sanilanin aksine sunrooflu araclar soguk ve yagmurlu iklimlerin degil, sicak iklimli bolgelerin tercihidir.

Cam tavan ise araca ferahlik ve genislik hissiyati icin markalarin sectigi bir opsiyon. Cam tavanli aracin tavani kolay kolay cokmez, kirilmaz, siddetli doludan etkilenmez. Bu avantajlari da dusunmek gerekir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

direkt güneş ışığına hassas ciltler veya bünyelerde bazen ön koltukta bile otrumak işkence olabilir rastladım....

cam tavan/cam sunroof arabaya araba katıyor ferahlık açısından bu da ayrı konu...

Yorum bağlantısı

Sen de bakalım hele hangisini beğendin :D

Hamza birde bunların kuş serisi için olanı var arkası havada olanlar varya hani [emoji23] [emoji23]

Yorum bağlantısı

[emoji23] [emoji23] Bunu yapmadan altına yukardaki gibi siyah folyo yapmak lazım açık gözüksün [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Yorum bağlantısı

Sadece sunroof, kartonvari muhafazasi ile yalitim ck iyi. Kapaliyken muhafaza zaten tavan normal. Acildiginda o surgulu parca tam iceri gidemediginden bir miktar sunroofun alanindan caliyor. Ancak bu tarz sunrooflar tamamen acildiginda genelde aracin ustune degil tavan sacinin icine girdiginden hem daha estetik hem daha profesyonel. 

Abi cam tavanda açıkken çok güzel duruyor aslında  :) baksana şu güzelliğe  :flowers:

57AJVL.jpg

Yorum bağlantısı

Abi cam tavanda açıkken çok güzel duruyor aslında :) baksana şu güzelliğe :flowers:

Izmirde Bunun parlament e yakın bir mavisini gördüm full paket mükemmel di yaa

Yorum bağlantısı

Izmirde Bunun parlament e yakın bir mavisini gördüm full paket mükemmel di yaa

Apollo mavi o dediğin kısmetse yıl sonunda doğru bir tanede daha göreceksin forumda  ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Apollo mavi o dediğin kısmetse yıl sonunda doğru bir tanede daha göreceksin forumda ;)

Apollo mavisi değil abi apollo mavisi Eray abide vardı sanırım daha koyu oluyor yeşile bakıyor gibi benim dediğim abi acik parlament gibiydi ama hayran kaldım o renge

4a4991e9538ab58a0c624c94899b088c.jpg

856fe031fbf3ebf6271cd6335e828f29.jpg

be025ca878de81c9ede8507c20f782ef.jpg

Üstteki İki renk benim dediğim

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Apollo mavisi değil abi apollo mavisi Eray abide vardı sanırım daha koyu oluyor yeşile bakıyor gibi benim dediğim abi acik parlament gibiydi ama hayran kaldım o renge

4a4991e9538ab58a0c624c94899b088c.jpg

Eray Abi'de ki de Apolloydu. Senin dediğin renk Alor Mavi diye geçiyor abi. Ford'da ki vizyon mavinin benzeri. :)

Yorum bağlantısı

Eray Abi'de ki de Apolloydu. Senin dediğin renk Alor Mavi diye geçiyor abi. Ford'da ki vizyon mavinin benzeri. :)

Farklı birşey dememişim işte Mert :) Eray abideki apolloydu benim dediğim daha açık dedim [emoji6]
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Farklı birşey dememişim işte Mert :) Eray abideki apolloydu benim dediğim daha açık dedim [emoji6]

Abi 10 saat mesaiden sonra okuduğumu anlamamisim ya. Kusura bakma :flowers:
Yorum bağlantısı
Recep Batuhan Başar

Su zamana kadar hic sikinti cekmedim cam tavanimdan perdeyi kapatip yola devam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Tavanı kestirip cam tavan mı yaptırsam...[emoji41] [emoji41]

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Evet bu alor mavi Samet çok tatlı bir renk yakından da dışarda gördüm ama fazla iddaalı bana gelmez çok dikkat çeker

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Cam tavan da emniyet kemersiz kaza yaparsanız  f-16 tahliye koltuğundaki roket gibi uçuyorsunuz paraşütsüz yere düşüyorsunuz..... Bu biiiirrr....

Eğer takla atar sürüklenirseniz ve yine emniyet kemeriniz takılı değilse traşlanmış kafatasınızı asfalt üzerinden toplamak oldukça zor oluyor. bu ikiiiiiii 

İyi tarafı ney diye sorarsanız .... Araç içerisinden ceset çıkarmak daha kolay oluyor.Tecrübe konuşuyor. :police:

Bu yüzdendirki cam tavanlı aracı olan arkadaşlarımızdan özellikle rica ediyorum. Trafik kurallarına mutlaka uyunuz. :yes:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Cam tavan da emniyet kemersiz kaza yaparsanız f-16 tahliye koltuğundaki roket gibi uçuyorsunuz paraşütsüz yere düşüyorsunuz..... Bu biiiirrr....

Eğer takla atar sürüklenirseniz ve yine emniyet kemeriniz takılı değilse traşlanmış kafatasınızı asfalt üzerinden toplamak oldukça zor oluyor. bu ikiiiiiii

İyi tarafı ney diye sorarsanız .... Araç içerisinden ceset çıkarmak daha kolay oluyor.Tecrübe konuşuyor. :police:

Bu yüzdendirki cam tavanlı aracı olan arkadaşlarımızdan özellikle rica ediyorum. Trafik kurallarına mutlaka uyunuz. :yes:

Demek ki emniyet kemerini takmak gerekiyor. Cam tavanli olsun olmasin. Öndeki cam uçuş icin oldukca müsait[emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Cam tavanı bilmiyorum ama sunroof veya elektrikli tavan olan araç asla almam. Bir kez aldım sorunları beni yedi resmen :) Merak eden sunroof tamircilerinin önündeki kuyruğa, arabalara ve onarım maliyetlerine baksın.

Yorum bağlantısı

Cam tavan da emniyet kemersiz kaza yaparsanız f-16 tahliye koltuğundaki roket gibi uçuyorsunuz paraşütsüz yere düşüyorsunuz..... Bu biiiirrr....

Şahin Abi komşumuz vefat etti anlattığın şekilde megane 2 aracın cam tavanindan fırladı. ( emniyet kemeri takmamış )
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sunroof kullanıyorum hiç bir dezevantajını görmedim şuana kadar. Koruyucu kapakta gerçekten çok iyi.. İnce perde falan değil resmen plastik birşey. İçeriye sıcak yada soğuk gelmiyor. Açtığımda çok ferah bir hal alıyor içerisi.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1.2 tsi de sunroof gibi opsiyonlar tek tek anılabiliyor mu? Alınıyorsa nefis, 64 bine çok donanımlı araç oluyor.

Yorum bağlantısı

1.2 tsi de sunroof gibi opsiyonlar tek tek anılabiliyor mu? Alınıyorsa nefis, 64 bine çok donanımlı araç oluyor.

Hocam hiç bilmiyorum bu konuyu doğuş abi daha iyi bilir leonlari sıkı takip ediyor
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...