İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiat Egea-Tipo Hatchback

Fatih Hanoğlu

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Fiyatlarıda yayınlanmış :)

Aynen bayii fiyatları videoda ki gibi. :)

İçi farklı galiba.

Abi ekran farklı sadece. Çok bariz bir fark yok aslında. 

Yorum bağlantısı

Bana yine kızacaklar ama yerli üretim bir otoya 70 bin ve üzeri para vermem hele birde manuel ise..1.4 t jet 120 hp 70.900 şaka gibi 

Yorum bağlantısı

Bana yine kızacaklar ama yerli üretim bir otoya 70 bin ve üzeri para vermem hele birde manuel ise..1.4 t jet 120 hp 70.900 şaka gibi 

Kızdım..  :angry:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bir yanım diyor ki kesinlikle daha ucuz olmalı. Fiat-Tofaş bu sonuçta. Ama diğer yanım da diyor ki neden ucuz olsun ki? Ne eksiği var da ucuz olsun Leon'dan vs. 

Ha yerli üretim olması benim hoşuma gidiyor o ayrı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Bir yanım diyor ki kesinlikle daha ucuz olmalı. Fiat-Tofaş bu sonuçta. Ama diğer yanım da diyor ki neden ucuz olsun ki? Ne eksiği var da ucuz olsun Leon'dan vs. 

Ha yerli üretim olması benim hoşuma gidiyor o ayrı. 

Bana göre yerli üretim istisnasız tüm araçların çok eksiği var, donanım olarak eksiklerini saymıyorum bile, Leon dsg 150 hp fr, led paket, cam tavan vs. vs 74 bin lira, bu manuel 120 hp ve kuvvetle muhtemel led yada bi xenonsuz ve cam tavansız egea 71.000 lira..Hangisini seçelim?

Kızdım..  :angry:

Haziranda sıfır araçlara zam gelecek dediğinden beri bende sana kızgınım  :angry:  :angry:

Yorum bağlantısı

Bana göre yerli üretim istisnasız tüm araçların çok eksiği var, donanım olarak eksiklerini saymıyorum bile, Leon dsg 150 hp fr, led paket, cam tavan vs. vs 74 bin lira, bu manuel 120 hp ve kuvvetle muhtemel led yada bi xenonsuz ve cam tavansız egea 71.000 lira..Hangisini seçelim?

Haziranda sıfır araçlara zam gelecek dediğinden beri bende sana kızgınım  :angry:  :angry:

Gizli bilgiydi ya.. Tüh.  :p Fr 95.000 olacakmış.  ;) Al şimdi kız.  ;)  :D

Yorum bağlantısı

Gizli bilgiydi ya.. Tüh.  :p Fr 95.000 olacakmış.  ;) Al şimdi kız.  ;)  :D

Kendimi pıçaklarım valla Seatın önünde  :D  :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

İşte sonrada Hintlilerin bile kendi arabası var da bizim yok diye kimse şikayet etmemeli o zaman. 

Ülkemizde sadece üretim yaptıran, temeli bizden olmayan bir modeli bile bu kadar küçümsüyorsak yerli otomobil bizim için bir hayalden öte gidemez. Devrim Arabalarına benzedi biraz. 

Bende Vag grubunda İspanya fabrikasında üretilmiş araç almayı tercih etmem mesela. Leon, düşük maliyetli, golf ile aynı platforma sahip, golf alamayanların alması için üretilmiş bir VAG kozu. 50Bin liraya satıldığını da gördük. :)

Zaten artık yüzü de eskidi. 

2014 Ocaktayken  1.4 TSİ Fr Leon Fiyatı:56.300 (pazarlıksız hali)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

İşte sonrada Hintlilerin bile kendi arabası var da bizim yok diye kimse şikayet etmemeli o zaman. 

Ülkemizde sadece üretim yaptıran, temeli bizden olmayan bir modeli bile bu kadar küçümsüyorsak yerli otomobil bizim için bir hayalden öte gidemez. Devrim Arabalarına benzedi biraz. 

Bende Vag grubunda İspanya fabrikasında üretilmiş araç almayı tercih etmem mesela. Leon, düşük maliyetli, golf ile aynı platforma sahip, golf alamayanların alması için üretilmiş bir VAG kozu. 50Bin liraya satıldığını da gördük. :)

Zaten artık yüzü de eskidi. 

Benim şikayetim yok zaten Mert, bu şekilde montaj ve malzeme kalitesi düşük araç üreteceksek ve bu araçları da ithal üretim ve çok daha dolu araçlarla aynı paralara satacaksak hiç üretmeyelim daha iyi zaten.. 

Verdiğim iki araç örneği ile bariz şekilde egeanın o parayı haketmediğini görüyoruz, yerli üretim olmasından dolayı teşvik edilmesi için aynı paralara satılmasını haklı kılmaz bana göre tam tersi olması gerek.

İstediği kadar yüzü eskisin leon egeayı her alanda cebinden cıkartır.

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Benim şikayetim yok zaten Mert, bu şekilde montaj ve malzeme kalitesi düşük araç üreteceksek ve bu araçları da ithal üretim ve çok daha dolu araçlarla aynı paralara satacaksak hiç üretmeyelim daha iyi zaten.. 

Verdiğim iki araç örneği ile bariz şekilde egeanın o parayı haketmediğini görüyoruz, yerli üretim olmasından dolayı teşvik edilmesi için aynı paralara satılmasını haklı kılmaz bana göre tam tersi olması gerek.

İstediği kadar yüzü eskisin leon egeayı her alanda cebinden cıkartır.

Yani bir taraftan doğru işte ilk mesajımda dediğim gibi. Ama bende Fiat'ın yerinde olsam bu fiyatlardan satardım. Sonuçta hayati bir eksikliği yok. Sunroof veya cam tavan bence de olmalıydı ama eğimli tavandan dolayı olmayacakmış. Adaptif cruise da Türkiye'de ki hiçbir leon yada golfte yok benim gördüğüm. Çok çok nadir donanımlar. 

Leon'da da Led aydınlatma mesela. Başka hiçbir araçta yok neredeyse. :)

Yorum bağlantısı

Yani bir taraftan doğru işte ilk mesajımda dediğim gibi. Ama bende Fiat'ın yerinde olsam bu fiyatlardan satardım. Sonuçta hayati bir eksikliği yok. Sunroof veya cam tavan bence de olmalıydı ama eğimli tavandan dolayı olmayacakmış. Adaptif cruise da Türkiye'de ki hiçbir leon yada golfte yok benim gördüğüm. Çok çok nadir donanımlar. 

Leon'da da Led aydınlatma mesela. Başka hiçbir araçta yok neredeyse. :)

B+ segmentteki manuel bir araç C sınıfı her yönden daha üstün ve dolu ve üstelik dsg olan bir araç ile neredeyse kafa kafaya aynı fiyatta satılıyor mu satılmıyor mu ona bakarım ben Mert  ;)  Bu işin savunulacak yada efendim işte şundan dolayı böyle oldu falan diye hoş görülecek bir yanı yok bana göre.

Alacak olanlara hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Daha segment tartışmaları bile bitmemiş bi araba ve 1.4 atmosferik motor artı ncap yada iihs testlerine de girmemiş bi araba. Fiyat 53 bin. Bence çok para, yerli üretim arabayı bu pazara sokmak istiyorlarsa fiyatı millete cazip gelmeli önce. 50 bin bandını aştıktan sonra 1.4 atm motora pek bakan olmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

fiatın yerli üretim olduğu kavramına karşıyım. yerli üretim olacaksa şuan yapılıyor bir gün yollara çıkarsa o yerli otomobil olacak

ama fiat italyan arabası başka bişey değil.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Aslinda aracin hb versiyonu ben c sinifiyim diye bagiriyor. Hb c sinifi icin iri bir arac goruyorum ben. Zaten b(+) sinifa adaptif hiz sabitleyici koyacak kadar bonkor olmaz Fiat henuz.

Arac alirken donanim, binerken kaliteli iscilik ve sessizlik aranir. Kullanici narindir. S serisi arac kullanirken duydugu trim sesi sogutur arabadan. Uretici zaten bunu bilir. Gelen trim sesi bir anlamda kaliteyi cagristirir.

Eray birkac kere bahsetti. 0 aldigi leonun trim seslerindeki fazlaligi. Leon eski kasasindaki kalteyi, yeni kasadaki evrilmeye feda etti. Artan maliyetlerini belki bu yola dusurdu. Buna karsin fiat her zaman c sinifinda kaliteli araclar uretmistir. Ancak maliyetler zaman zaman ara vermeye zorluyor. Bence marea, stilo gibi sicili temiz ama Turkiye'de tutulmayan modellerden sonra Egea geldi. Adi tipo olsa daha cok tutulacakti ama Fiat belli ki imajini yeni model ustunden toparlayacak ve bu konuda odun vermeyecek.

Opel Astra fiyati ile karsilastirirken kalbindeki cok begenilen opelideki motorun tasarimcisi, ureticisi Fiat'in fiyati neden cok olsun. Gm'in ingilterede vauxhall, amerika da saturn, turkiye opel markasi ile sattigi no name aractan daha yerlesik ve koklu bir marka Fiat.

Ben egea almam ama:) cam tavan yok cunki

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Segment tartışmalarını anlamıyorum. Boyutlara baktım. Mk2 focus kasa ile neredeyse aynı. Üstelik bagaj daha büyük.

Yorum bağlantısı

"Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur."

Albert Einstein

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Egeanin segment karmaşasıyla ilgili uzun ve detaylı bi yazı okumuştum, güzel bi yazıydı. Yazının sonunda boyutundan dolayı segmentinin C olduğunu söyleyenlerin superb yi E segmentine, S60 i da C segmentine koyabileceğini not düşmüş idi.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Aslinda aracin hb versiyonu ben c sinifiyim diye bagiriyor. Hb c sinifi icin iri bir arac goruyorum ben. Zaten b(+) sinifa adaptif hiz sabitleyici koyacak kadar bonkor olmaz Fiat henuz.

Arac alirken donanim, binerken kaliteli iscilik ve sessizlik aranir. Kullanici narindir. S serisi arac kullanirken duydugu trim sesi sogutur arabadan. Uretici zaten bunu bilir. Gelen trim sesi bir anlamda kaliteyi cagristirir.

Eray birkac kere bahsetti. 0 aldigi leonun trim seslerindeki fazlaligi. Leon eski kasasindaki kalteyi, yeni kasadaki evrilmeye feda etti. Artan maliyetlerini belki bu yola dusurdu. Buna karsin fiat her zaman c sinifinda kaliteli araclar uretmistir. Ancak maliyetler zaman zaman ara vermeye zorluyor. Bence marea, stilo gibi sicili temiz ama Turkiye'de tutulmayan modellerden sonra Egea geldi. Adi tipo olsa daha cok tutulacakti ama Fiat belli ki imajini yeni model ustunden toparlayacak ve bu konuda odun vermeyecek.

Opel Astra fiyati ile karsilastirirken kalbindeki cok begenilen opelideki motorun tasarimcisi, ureticisi Fiat'in fiyati neden cok olsun. Gm'in ingilterede vauxhall, amerika da saturn, turkiye opel markasi ile sattigi no name aractan daha yerlesik ve koklu bir marka Fiat.

Ben egea almam ama:) cam tavan yok cunki

Saygilarimla.

Doğrudur fakat, problemsizlik istatistiklerinde, kullanıcı anketlerinde fiat markası epey geridedir. Trim sesi pek olmayabilir fakat arıza yatkın görünüyorlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...