İçeriğe Yönlendir

Audi A3 - Yeni Alınan Araçta Şanzıman Hatası

Ertuğrul Büber

Recommended Posts

Ertuğrul Büber
(düzenlendi)

2015 Aralık ayında arkadaşım Kayseri Aykandan  A3 1.2 tfsı sıfır araç aldı.Araç şuanda şanzıman hatası veriyor.5 ve 6. viteslere geçiş yapmıyor.Servis hafta içine randevu vermiş,Muhtemelen şanzıman tamamen değişecek demişler.Bununla ilgili tereddütlerimiz var.

1-Şanzıman değişimi satarken değer kaybına uğratırmı?

2-Şanzıman değişimi işçilikten kaynaklı hatalr sonucu baş ağrıtrmı?

3-Aracın yenisi ile değiştirebilirmiyiz.Bunun için nasıl bir yol izlemeliyiz.TŞK.

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

araç garantili  mi ?

garantili dir diye düşünerekten konuşuyorum şanzımanı onarırlar yada değiştirirler. arabayı değiştirmezler ( % 99 )

herhangi bir değer kaybına neden olmaz .

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Arabayı değiştirmezler..satarken herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum...ama çok can sıkıcı bir durum

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman
(düzenlendi)

bizim bir arkadaş aynı meseleyi bmw'de yaşadı. aldıktan kısa bir süre sonra şanzıman hatası çıktı. şanzıman tamiri falan dediler başta ama arkadaş yüksek perdeden seslenince değişime gidildi. yenisi gelene kadar başka bir bmw tahsis ettiler hatta. 0 aracın tamiri olmaz ayıplı mal sınıfına girmesi lazım.

konuyu tekrar okudum da sizinki 2015miş.benim bahsettiğim aldıktan çok kısa bir süre sonraydı. durum farklı olabilir.

tarihinde Erhan Karaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Henüz iki yaşını doldurmamış bir aracın Garanti Kapsamında olacağını düşünerek; söz konusu arıza için servis transmisyonu söker ve tam arıza tespiti için transmisyonu üretici atölyesine gönderir. Orada yapılacak arıza tespitleri sonrası ortaya çıkacak onarım masrafına göre ya onarım yapar; ya da astar-yüz kıyaslaması üzerinden yeni bir transmisyonla değişimi gerçekleştirir. Söz konusu işlemeler garanti kapsamı içinde olacağından müşteriden herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz diye düşünüyorum.

Aracın satışı noktasında bu konu gündeme illa ki gelecektir zira servis kayıtlarında araca bu türlü bir işlem yapıldığı görüleceğinden alıcı için zihinde bir soru işareti oluşacaktır. Tanıdığınız biriyle alım-satım noktasında araca yapılan bu türlü bir onarımı açıklamakta zorluk yaşamazsınız belki ama piyasada o kadar çok üçkağıt iş yapılırken sizi tanımayan bir müşterinin böylesi bir veriyle karşılaştığında tereddüt etmesinden daha doğal bir şey olamaz. Bu noktada yapılabilecek en güzel şey, onarım sonrası servisten alınacak Servis Formunda durumun detaylı bir açıklamasının yapılmasının biraz olsun durumu kotarmaya yardımcı olacağını sanıyorum.

Arkadaşınıza geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Tamir olmasındansa değişmesini tercih edenlerdenim ben... Satarken sorun çıkacağını zannetmiyorum açıkçası... Aracın değişime gireceğini zannetmiyorum... Bunun için yasal yollara başvurup en az 1 sene beklmeniz gerekli bu süre zarfında aracıda kullanmicaksınız tabiki... 

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel
(düzenlendi)

Tüketici kanununa gore 30 gün içinde boyle bir arıza olsaydı değişim isteyebilirdi ama 30 günü geçtiği için ayni arizayi 3 defa yaparsa değişim istenebiliyor nerden biliyorum basıma geldi ondan inşallah hakinizda hayırlısı olur sıkıntısız bir şekilde halledilir aracinizinda değer kaybı olmaz merak etmeyin

tarihinde Aytaç Akyel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

eğer garantiliyse araç kesinlikle araç değişimi yapmaları gerekir diğer türlü baya bi riskli bence 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Değişim yaparlar ama bastırın biraz.Değer kaybı gibi bir durumda olmaz canınızı sıkmayın.Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Arkadaşlar teşekkür ederim.bu arada araç manuel vites

Manuel mi . manuel bir şanzımanın arızası ne olabilirki söker takarlar yaparlar. muhtemelen sabah bırakırsınız öğlen alırsınız yoğun değilse 

araç değişimi tamamen imkansız ayrıca örneğin baskı balatası yeni arabanın satışı daha kolay olur alan kişi arabasına göre 500 600 700 harcamaktan kurtulmuş olur . manuel şanzıman sa halledilir dert etmeyin

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Otomatik algısıyla okudum ben de hep. Manuel daha kolay tamir edilir, sıkıntı çıkmaz. Olmadı şanzıman değişir, ama otomatik şanzıman gibi hassas değildir.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

bende DSG algısıyla okudum konuyu :) manuel vitesse sanayide merdiven altı ustasıda tamir eder :)  Servis sorunsuz bir şekilde halledecektir merak etmeyin

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

aynı araçtan bizde var. 5.6 ya geçmemesi çok basit bir sorun muhtemelen. tamir ederler ayarlarlar eskisinden iyi olur. test sürüşü yapın bir başka yeni araçla alacakmış gibi kasşılaştırın teslim alacağınızda. 

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Manuel mi . manuel bir şanzımanın arızası ne olabilirki söker takarlar yaparlar. muhtemelen sabah bırakırsınız öğlen alırsınız yoğun değilse

araç değişimi tamamen imkansız ayrıca örneğin baskı balatası yeni arabanın satışı daha kolay olur alan kişi arabasına göre 500 600 700 harcamaktan kurtulmuş olur . manuel şanzıman sa halledilir dert etmeyin

Teşekkürler Ali bey, rahatladık.

Otomatik algısıyla okudum ben de hep. Manuel daha kolay tamir edilir, sıkıntı çıkmaz. Olmadı şanzıman değişir, ama otomatik şanzıman gibi hassas değildir.

Teşekkürler

bende DSG algısıyla okudum konuyu :) manuel vitesse sanayide merdiven altı ustasıda tamir eder :) Servis sorunsuz bir şekilde halledecektir merak etmeyin

Teşekkürler

aynı araçtan bizde var. 5.6 ya geçmemesi çok basit bir sorun muhtemelen. tamir ederler ayarlarlar eskisinden iyi olur. test sürüşü yapın bir başka yeni araçla alacakmış gibi kasşılaştırın teslim alacağınızda.

Teşekkürler Mehmet Bey, inşallah basit bir sorundur

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fedai Özoğlu

Şanzımanla alakalı değildir bencede vites kolu mekanizma v.b birşeydir.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...