İçeriğe Yönlendir

Elveda Sigara :)

Ali Eren

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Kesinlikle, balkon?

şeetmiyeilm o mevzuyu kuzum.... ısı ayarlı havya çantası buldum ne ola ki bu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Geçen hafta akşam üstü işte mola verdim, sigara içmeye çıktım. Hiç ama hiç canım isteyerek içmedim. Kendi kendime "olm bu bir alışkanlık artık, bak canın istemiyor halen içiyorsun" dedim. sigarayı yarıda bıraktım içmiyorum dedim. (Pakette en son 2 sigara vardı)

3 gün boyunca hiç içmedim, yine sigara içermiş gibi molalarımı veriyordum ama içmiyordum, canım da çok istemiyordu. sadece birkaç kez kriz geldi onu da atlattım. 

4. gün iş yerinde bir sıkıntı oldu, acayip sinirlendim ve kendimi hemen dışarıya attım. Arkadaşım aradı öğlen yemeği için, yemeği yedik, bendeki siniri farketti, sohbet ettik falan nafile. 

Akabinde bir sigara uzattı, içmeyeceğim dedim.. 

Sonra biraz daha muhabbet geçti, dayanamadım yaktım. Başka içmem derken, bir bakmışım o günden beri tekrar içiyorum..

Ama kararlıyım bırakacağım, nasıl olacak falan bilmem ama kararlıyım. Artık yıpratıyor beni...

Vesile ile, tekrar tebrik ediyorum Ali hocam :) Darısı bizlere..

onlar arkadaş değil, düşman!  :angry:

ali bey vesile ile seni de tekrar kutlarım.

aynı şey kilo vermek isteyip de veremeyenler için de geçerli. bir süre şekerden uzak kalınca aynı şey oluyor, canın hiç istemiyor. sırf tatlı bir şeyler canın çektiğinde, yemek için ağzına attığın yiyeceklerden eskisi kadar keyif almıyorsun bile. yani vücudun ona aslında hiç ihtiyacı yok sen nefsini doyurmaya çalışıyorsun sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

2 ay oldu iyi gidiyor. Dürtmüyor desem yalan. Direniyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

şeetmiyeilm o mevzuyu kuzum.... ısı ayarlı havya çantası buldum ne ola ki bu...

Şeyi tamir etmek için getirmiştim demekki orada kalmış
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

20 ay oldu hala deli gibi canım istiyor.

Dr en küçük bir kapı açsa yaka cam.

Ama açma değil aralamıyor bile.[emoji91]

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Yemekten sonrayı geçtimde İftardan sonra sigara içmeyen kendini frenleyebilen herkes sigarayı bırakabilir diye düşünüyorum:)

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

İnşallah herkes sigaradan bir gün kurtulur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Benim 120 ay oldu istiyor:)) Ancak eski bir arkadaşa özlem gibi. Bir an aklına geliyor sonra günlük koşuşturmaca aklından çıkıyor. 20 aya yazık etmemek lazım. Nikotin kanda azaldıkça o isteme şiddeti iyice azalacak ki bence az bir zamn kalmış gibi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim 120 ay oldu istiyor:)) Ancak eski bir arkadaşa özlem gibi. Bir an aklına geliyor sonra günlük koşuşturmaca aklından çıkıyor. 20 aya yazık etmemek lazım. Nikotin kanda azaldıkça o isteme şiddeti iyice azalacak ki bence az bir zamn kalmış gibi.

Saygılarımla.

üstad benimki eski bir arkadaşa özlem gibi değil, yeni bir aşka yelken açar gibi istiyor :)

Bu ara çok sıkıştırıyor.

Ama mecbur dayanacağız, Yapacak bir şey yok. :(

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Doktoru furun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Şubattan beri bende içmiyorum. Hiç içmedim daha, Benimde arada krizim tutuyor ama birşeyler atıştırarak çözüyorum işimi :)

15 kilo almama sebep oldu ama olsun geceleri rahat uyuyorum.

Onur bende bi 7-8 kilo artış oldu ama dediğin gibi sigara içmekten iyidir.

Ne zaman bu konuyu okusam yakıyorum bir tane

Abilerim bırakırsınız inşallah bir gün

aklımı okudun.. zararlı bir konu bu

2 ay oldu iyi gidiyor. Dürtmüyor desem yalan. Direniyorum.

O dürtmeler zamanla azalıyor abi merak etme. Pes etmek yok, sigarasız hayat çok güzel

20 ay abi, yazık olur. Aralasa da içme inşallah.

Yemekten sonrayı geçtimde İftardan sonra sigara içmeyen kendini frenleyebilen herkes sigarayı bırakabilir diye düşünüyorum:)

Haklısın Emre benim son 3-4 yıldır ramazanda beş altı günlük bırakmışlığım vardı. İlk iftarı atlatınca daha kolay oluyordu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Merhaba,

Bugün forumu karıştırırken gördüm konuyu.

Ben de Ali Bey gibi doktor kontrolünde bırakmaya çalışıyorum. Lakin ben zyban isimli o ilacı kullanamadım, 5. günden sonra beni çok rahatsız etmeye başladı ve ilaç ile sigarayı birlikte bıraktım.

Bugün itibari ile 25 gün oldu. 37 yaşındayım ve yaklaşık 23 yıldır içiyordum, daha önce de bırakmayı denemiştim ama ara sıra içmiştim hep bırakmaya çalıştığım dönemde, ilk kez bu kadar uzun süredir sigara içmiyorum. Gerçekten çok zor bir süreç lakin her geçen gün daha iyiye gidiyor. Gün içinde gelen ataklar her geçen gün azalıyor, hem sayı olarak hem de yoğunluk olarak.

İnşallah bir daha hayatıma sokmayacağım sigarayı.

Bırakmak isteyen herkese rabbim bırakmayı nasip etsin inşallah. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Onur Demir

9 aydır hiç içememe rağmen Bu aralar çok acayip canım istiyor. Çok fena şeytn dürtüyor. Bende birşeyler yiyorum daha beter sağlığım bozuluyor. farkına varmadan 1 kase fındık ezmesini bitirmişim 3-4 günde kaşıklaya kaşıklaya. 

Takım elbiselerimin özellikle pantolonları sıkmaya ve dikişler atmaya başladı. göbek deseniz önde gidiyor leblebi yutmuş solucan gibiyim. ağzım devamlı kapalı ve dişlerimi sıkıyorum farkında olmadan. 

Yemeklerden sonra falan günde 2-3 tane içmelik pro vs. alsam olmaz mı hararetimi alsın biraz. 

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

10 ay oldu ara ara kriz geliyor :) Hiç içmedim.

Super :) Bence devam edersiniz boyle.

9 aydır hiç içememe rağmen Bu aralar çok acayip canım istiyor. Çok fena şeytn dürtüyor. Bende birşeyler yiyorum daha beter sağlığım bozuluyor. farkına varmadan 1 kase fındık ezmesini bitirmişim 3-4 günde kaşıklaya kaşıklaya.

Takım elbiselerimin özellikle pantolonları sıkmaya ve dikişler atmaya başladı. göbek deseniz önde gidiyor leblebi yutmuş solucan gibiyim. ağzım devamlı kapalı ve dişlerimi sıkıyorum farkında olmadan.

Yemeklerden sonra falan günde 2-3 tane içmelik pro vs. alsam olmaz mı hararetimi alsın biraz.

Bence donemseldir. 9 ay da ciddi zaman, direnin asabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Ben geçtiğimiz hafta spora başladım, akşam işten çıkınca 1 saat gidiyorum. Hem sigaranın kalıntılarından hızlıca kurtulmak hem de kilo alımına önlem olması için.

9 ay sabretmişsiniz sakın bi taneden bisey olmaz diye düşünmeyin. Bir de puro, nargile vs hepsi aynı o kadar çektiğiniz zahmete yazık olmasın.

Rabbim dayanma gücü versin.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Sen bilirsin Onur ama bence risk alma.

Merhaba,

Bugün forumu karıştırırken gördüm konuyu.

Ben de Ali Bey gibi doktor kontrolünde bırakmaya çalışıyorum. Lakin ben zyban isimli o ilacı kullanamadım, 5. günden sonra beni çok rahatsız etmeye başladı ve ilaç ile sigarayı birlikte bıraktım.

Bugün itibari ile 25 gün oldu. 37 yaşındayım ve yaklaşık 23 yıldır içiyordum, daha önce de bırakmayı denemiştim ama ara sıra içmiştim hep bırakmaya çalıştığım dönemde, ilk kez bu kadar uzun süredir sigara içmiyorum. Gerçekten çok zor bir süreç lakin her geçen gün daha iyiye gidiyor. Gün içinde gelen ataklar her geçen gün azalıyor, hem sayı olarak hem de yoğunluk olarak.

İnşallah bir daha hayatıma sokmayacağım sigarayı.

Bırakmak isteyen herkese rabbim bırakmayı nasip etsin inşallah.

İnşallah daim olur bu güzel kararınız ve kararımız
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Spora Başlamıştım Bende ilk bıraktığım dönemde ama 2 haftadan sonra gidememeye başladım zamansızlıktan. Verdiğim 3-4 aylık peşin para boşa gitti. 

Şimdi Evde çalışmak için birşeyler alsammı diye bakınıyorum. 

Bu arada Pro aldım içime çekmeden ağzımda geveliyorum ama yok hararetim geçmedi, Benim olayım gırtlak ile, yemekten alamıyorum kendimi :) Akşam okadar çok yemiş içmişimki 2 ye kadar kıvrandım yatakta :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cihan Kara

Bırakmak kafada biten bir iş ve kolay değil hiç başlayan birisi için. Adam 20 yıldır içmediğini ama aklına hala gelebildiğini söylüyor arkadaş :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...