İçeriğe Yönlendir

Marş Basiyor Araç Çalişmiyor

Yasin Koç

Recommended Posts

Yasin Koç

İyi gunler arkadaş 90 lik 2008 110000 binde ford connectim var araç marş basiyor çalişmiyor geçen senede aynisi başima geldi krank mili sensörunu temizledik geçti.şimdi yine aynisi sizce sorun nedir?

Yorum bağlantısı
Yasin Koç
(düzenlendi)

Aku sarjdan aldim taktik 2 marşta calişti şuan calişiyoda geç marş aliyor nedendir

tarihinde Yasin Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Faruk Kaya

Bu sabah connect aracımızı çalıştırırken belki 8 defa marş bastım ondan sonra çalıştı. Kış aylarında sürekli ilk çalıştırmada yaşadığım bir sıkıntıdır. Sebebi nelerden kaynaklanabilir(Akü şarjı tam dolu gösteriyordu ilk ona baktım). Videoya alacaktım maalesef unuttum. Uzman olan bir abim veya arkadaşım yardımcı olursa sevinirim  :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu sabah connect aracımızı çalıştırırken belki 8 defa marş bastım ondan sonra çalıştı. Kış aylarında sürekli ilk çalıştırmada yaşadığım bir sıkıntıdır. Sebebi nelerden kaynaklanabilir(Akü şarjı tam dolu gösteriyordu ilk ona baktım). Videoya alacaktım maalesef unuttum. Uzman olan bir abim veya arkadaşım yardımcı olursa sevinirim  :)

Marşın dönmesinde sıkıntı yoksa, sorun kızdırma bujilerinizde olabilir.

Yorum bağlantısı
Faruk Kaya

Marşın dönmesinde sıkıntı yoksa, sorun kızdırma bujilerinizde olabilir.

Marşın dönmesi derken çevirince ses gelmesi olayı mıdır? Bujilerde bir sıkıntı olabileceğini hep düşünüyordum. Baktirmak en güzel çözüm ama özellikle ilk çalışma çok sinir bozuyor. Sürekli marş alması için deneme yapıyorum maalesef. Haliyle ilk çalıştırmadan sonra çalıştırıp tamirciye gidince tek seferde rahat marş alıyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Marşın dönmesi derken çevirince ses gelmesi olayı mıdır? Bujilerde bir sıkıntı olabileceğini hep düşünüyordum. Baktirmak en güzel çözüm ama özellikle ilk çalışma çok sinir bozuyor. Sürekli marş alması için deneme yapıyorum maalesef. Haliyle ilk çalıştırmadan sonra çalıştırıp tamirciye gidince tek seferde rahat marş alıyor.

Yüksek ihtimal kızdırma bujilerinizde problem var diye düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Mahmut Maruldalı

Faruk bey uzman değilim ama aynı sorun benim başıma geldi sorun aldığım yakıttan çıktı . Araç yakıtı aldıktan sonraki sabahında çok zor çalıştı 2. sabah çalıştırmayı başaramadım bir usta çağırdık turbo borusunu söküp balata spreyi sıkarak çalıştırdı. Sorunun istasyonu belirterek yakıtı aldıktan sonra oluştuğunu dedikten sonra başka yerden yakıt alıp denememi tavsiye etti . Başka istasyondan yakıt aldığımın ilk sabahında araç sıkıntısız çalıştı . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Faruk Kaya

Faruk bey uzman değilim ama aynı sorun benim başıma geldi sorun aldığım yakıttan çıktı . Araç yakıtı aldıktan sonraki sabahında çok zor çalıştı 2. sabah çalıştırmayı başaramadım bir usta çağırdık turbo borusunu söküp balata spreyi sıkarak çalıştırdı. Sorunun istasyonu belirterek yakıtı aldıktan sonra oluştuğunu dedikten sonra başka yerden yakıt alıp denememi tavsiye etti . Başka istasyondan yakıt aldığımın ilk sabahında araç sıkıntısız çalıştı .

İlginiz için teşekkürler hocam. Fakat genellikle shell ve po dan alıyorum. Sanırım bi ustaya bakirmak iyi olacak :)

Yüksek ihtimal kızdırma bujilerinizde problem var diye düşünüyorum.

Muhtemel sebeplerin en başında geldiğini düşünüyorum bende bu hafta baktiracagim inşallah. İlginiz için teşekkürler hocam.

Yorum bağlantısı
Mahmut Maruldalı

İlginiz için teşekkürler hocam. Fakat genellikle shell ve po dan alıyorum. Sanırım bi ustaya bakirmak iyi olacak :)

Muhtemel sebeplerin en başında geldiğini düşünüyorum bende bu hafta baktiracagim inşallah. İlginiz için teşekkürler hocam.

Faruk bey rica ederim. Markadan ziyade istasyon önemli benim sorun yaşadığım istasyon shell bayisiydi.

Sony Xperia cihazımdan tapatalk ile gönderildi.

Yorum bağlantısı
Faruk Kaya

bugün baktırdığım usta bujilerden kaynaklı olduğunu söyledi. 150 tl işçilik+100 tl bujiler(orijinal olduğunu iddia etti) için toplam 250 tl gibi bir fiyat söyledi. İnternetten Beru marka connect için ola bujileri kargo dahil 75 tl ye bulabiliyorum. İşçilik için 150 tl çok gibi geldi işlemi yaptıranlardan deneyimlerini paylaşmasını rica ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşçilik parasi degil, kalitesi onemli. Bujiler değişirken kirilisa üst kapak sokulecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Faruk Kaya

İşçilik parasi degil, kalitesi onemli. Bujiler değişirken kirilisa üst kapak sokulecek.

Sani abi haklısınız ama şimdi bir dost aracılığı ile başka ustaya sorduk dostun hatırına 50 tl'ye yaparım dedi  :unsure2: inşallah bir sıkıntı ile karşılaşmayız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kendiniz sökerken kırılır ise yarım rektifiye masrafı açılıyor

Connect lerde risk az doğrudur ancak risk halinde de masraf az değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Faruk Kaya

Yunus hocam özelden atıyorum tel.i size zahmet olmazsa atabilirseniz sevinirim :)

Çağlar abi 2007 lerde daha zor sanırım eski tip olduğu için üstte bir kaç tane hortum var onlar bayagi zorluyor dediler. Ben kendim bu islere merakliyim fakat isi ehline verme taaftariyim da :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
İbrahim Esmez

90 beygirlik Connect sabahları çalıştıramıyorum soğukta çalışmıyor motor sıcakken stop edip tekrar marş yaptığımda marşı alıyor çalışıyor motor soğuduğunda sorun tekrar ediyor Yakıt sistemi hava yaparsa çalışmaz benim bildiğim akü var marş dönüyor buji enjektör e yoğunlaşıcam galiba 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...