İçeriğe Yönlendir

Renault Da Planlı Eskitme Yazılımı Mı Var?

ümit türüt

Recommended Posts

Sani Gerşon

Umit bey, forumda arama yaparsanız kizdirma bujilerinin sürekli olarak devreye girip çıktığını gosteren test videosunu bulabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Isıtma bujisinin araç çalışırken,özellikle de piezzo electric enjektör kullanan akıllı ve ileri sistemlerde devrede olduğuna dair bir bilgiyi her ne lisanda olursa olsun paylaşırsanız sevinirim.

Bunun imkan dahilinde olduğuna dair bugüne kadar hiçbir teknik makale okumadım,operasyon sıcaklığı,dizel makinelerde yağ ve su sıcaklığının en üst noktada olduğu bir durumda ,silindir içinde ekstra aşırı ısının emisyon kontrolüne katkısına dair de bilgi edinmedim.

Kompresyon ve yanma sırasında ısıtma bujisinin kısa süreli çalışmasının sonuçlarını ise gözlerimle gördüm.

Benim bu güne kadar gördüğüm  (1970 li model Mercedes araçlardan tutun bugünkü modern sistemlere kadar) ısıtma bujisi çalışması kadrandaki ışığa direkt bağlıdır,çalıştı mı ışık yanar,devreden çıkınca ışık söner. Hatta bazı araçların el kitabında sürüş sırasında ısıtma bujisi uyarısı yandığında aracın derhal stop edilmesi söylenir.

Reno motorlari bilmem ama pejomotorlarda (ford volvo vs buna dahil) giderken isitma bujisi calisiyor, hatta  forumda bir de test yapildi bu is icin ve giderken calistigi görüldü. giderken buji isiginin yanmasi büyük ihtimalle bujideki arizaya isaret eder. Sanirim ilk isitma bujisi olan araclarda sadece calistirmadan önce devreye giriyordu. Enteresan giderken calistigini tamirciler bile bilmiyor

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/249555-isitma-bujisi-ne-zaman-devrede-oluyor-test/

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Olamaz mı olabilir. Aslında bağımsız bir denetim kuruluşuna mail atmak lazım bir kişi değil tabii ki dikkat çekecek kadar olmalı.

Yorum bağlantısı

zamanla eskime işini sanırım allah tarafından tüm dünya kodlanmış renaultun özel çabasına gerek varmı bilemedim :D

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Doğan Arşiray

ilk mesajım bu konuya olsun. planlı eskitme çok mantıklı bir yaklaşım ki insanlar daha fazla tüketip ekonomiyi döndürsün istiyorlar. eski bir leecooper tişörtüm var. 20 senelik. zamanında Ankara Karamürsel mağazasından alınmıştı. hala yeni gibi. şimdi benzer bir ürün bulmak imkansız. bunun elektroniğe uygulamak ise mümkün değil zaten eskiyor. daha yenisini satabilmek için de illaki birşeyler yapıyorlardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...