İçeriğe Yönlendir

1999 Honda Civic 1.4 Is Hız Sınırı ?

Ömer Gökhan ARISOY

Recommended Posts

Ömer Gökhan ARISOY

yok arkadaşla iddiaya girdik . Ben yapmaz dedim . Baskı balatasına iddiaya girmiştik. Kaybettik o zaman :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahim Çelebi

2000 model 1.4 is civic 160 ı çok rahat bi şekilde görüyor üstünü denemedim. Bu arabanın 3000 devirden sonra ayrı bi ses ayrı bi heyecanı var.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Bende 300 bin kmde olanı var. Tam 15 senedir bizde herşeyini bilirim.

Öncelikle vtec ile alakası yok motorun onu belirteyim.

İbrede yazan kmyi ben defalarca gördüm ama kadran sapması diye birşey var. 210 kmyi çok gördüm ama herhalde cihazla ölçülse 185-190 arasına denk gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Cihazı bilmem ama arkadaşla 50 km hızla giderken yan yana geldik ibre kaçı gösterıyor dedim 50 dedi. Eee bunu neden anlatıyorsunuz derseniz. Honda civic lerde araç gitmesine rağmen hiç gitmiyor sanıyorsun. Yani araç o hızı hissettirmiyor

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ben çok kurcaladım bir ara o kullandığınız aracın 97 sini sonra 2000 modelini.

2000 model olan rolenti sorunu kafa karışıklığı avans vururken falan 7200dd revlimit 7400e kafa attırdığım olmuştu :)

97 makyajsız kasada; 4cü vites 210km/h yapmışlığı var, 5 te daha fazlası olarak düşünmeyin 5 tamamen ölü vitesidir 1.4islerin yavaşlamaya başlarlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren
(düzenlendi)

900 kilo ise iyiymiş abi.Güç ağırlık oranı 10 yani.İyi gitmesi lazım.

tarihinde Talip Eren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Sübab ayarı performansı bu kadar etkiler mi ?

Bu arada araç 1083 kg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

subap ayarı ile tüktimde %30 lara varan kazanç beygirde de keza kayıp olur. kurum 0.1 mm birikse mesela telkeyen bir yapı orası

Yorum bağlantısı
Talip Eren

1083 kilo ise oran 12 ye çıktı,iyi giderin bir tık altına indi.

Subap ayarı performans ve yakıtta ciddi fark yapar.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

210 km deyken 4. viteste devir kaç çeviriyordu ?

5 yıl önceki konu o hızdaykenki devrimi hatırlayamam ancak 1-2-3-4 hepsinde kesiciye girmişliğim vardı, 5 te kesici sabır ister yol ister yokuş aşağı olmak ister :)

Şimdi eski videolara baktım, 7200dd çeviriyormuşum yeşil 97 civicte. 2000 model gri olanda 7400e bazen kaçırıyordu :).

97 civic le 2 de 100 - 3 te 150-155 gibi bişeyler olmuş. Ama görüntüler net değil fön makinesi ile çektim herhalde :)

Peki avans ayarı da yaptırmak lazım mı arada?

Subap ayarı yaptıracaksınız, Avans öyle kurcalanan birşey değil. Bazı ustacıklar rolenti sorununu avansı kurcalayarak çözme yoluna gidebiliyorlar aman dikkat.

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Anladım ben şimdi şu ucluyu dusunuyorum

Gaz kelebeği subap lpg filtresi lpg kalibrasyon bunlar performans i ve yakıtı iyileştirir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet Güzel

2000 model 1.6 is paket honda aracim var araci yeni aldim. Eksigini gedigini suan icin bilmiyorum bakim ihtiyaci neler oldugunu. 0 100 ü 10sn bizzat kendim denedim videosuda var. 2.vites 100de kesiyor 3.vites 150de kesiyor. 4.vitesi ve 5.vitesi deneyemedim henüz isteyene video atabilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...