İçeriğe Yönlendir

Mesleki Yardım- Gerektiğinde Bilgi Danışma

Ali Gök

Recommended Posts

Osman Ozturk

Endüstriyel mutfak ürünleri üreten bir şirkette çalışıyorum.Bir ihtiyacı olana elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Bir adliye de mutemedim.

Mutemedlik ile ilgili konular, Sgk Emekli Sandığı, satın alma ihale mevzuatı vs sorabilirsiniz. Hukuki şeyler de sorabilirsiniz ama sorumluluk kabul etmem [emoji14]

Mert sana işim düştü [emoji2]
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

bende merak ettim

ama adaşıma soramadım. yasal takip nedir ? yasal olmayına da mı var.???

Yasal olmayanı olmaz mı? Daha sağlam çalışıyorlar [emoji14] Tahsilat daha garanti :D

Bir adliye de mutemedim.

Mutemedlik ile ilgili konular, Sgk Emekli Sandığı, satın alma ihale mevzuatı vs sorabilirsiniz. Hukuki şeyler de sorabilirsiniz ama sorumluluk kabul etmem [emoji14]

Ne zaman emekli olurum?
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Hayırdır :)

Hayır mı şer mi tam bilemedim. Kocaeli'nde bir firmaya iş yaptım. Fakat 3 ay oldu işi teslim edeli bugün yarın ödeme için oyaliyor. Faturam var, sözleşmem var, hakedişim var. Hukuki süreç başlatmayı düşünüyorum. Fakat bu süreç ne kadar sürer hiç bir fikrim yok. Ayrıca Kocaeli' nde Cabbar ceval bir avukat bulmam lazım. Yoksa çirkefleşecem başımı belaya sokacam. Ne dersin bu duruma.
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

İletişim Ağları Uzmanı sayılırım, özel bi bankanın Network izleme altyapısında çalışıyorum. Amerika'nın 1 numaralı iletişim markası Cis... kullanan yoksa pek bi işe yaramam  :D  Motorlu taşıtlarla daha çok ilgileniyorum, diğerini sadece para için yapıyorum denebilir.  :fiuw: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Dünyanın en büyük güvenlik firmasının Trakya genelindeki işlerinden sorumlu şef supervisor artık her ne derseniz :)

Fiziki güvenlik

Elektronik güvenlik

Entegre güvenlik(ilk 2 maddenin karışımı)

Araç takip

Kişiye özel güvendeyim uygulamaları

Rüzgar santrallerinden, fabrikalara, bankalardan madenlere sektörün gerekliliği her konuda yardımcı olabilirim.

Havalimanı güvenliğide var tabi :)

Türkiye de yaygınlaştırmaya çalıştığımız sisteme örnek;

Reklam gibi oldu sanki ama değil, sadece işimi seviyorum indirim vs. Elimden geleni yaparım.

Danışmanlık ücretsiz tabiki :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yasal olmayanı olmaz mı? Daha sağlam çalışıyorlar [emoji14] Tahsilat daha garanti :D

Ne zaman emekli olurum?

62 yaşında, kadayıf olunca

Hayır mı şer mi tam bilemedim. Kocaeli'nde bir firmaya iş yaptım. Fakat 3 ay oldu işi teslim edeli bugün yarın ödeme için oyaliyor. Faturam var, sözleşmem var, hakedişim var. Hukuki süreç başlatmayı düşünüyorum. Fakat bu süreç ne kadar sürer hiç bir fikrim yok. Ayrıca Kocaeli' nde Cabbar ceval bir avukat bulmam lazım. Yoksa çirkefleşecem başımı belaya sokacam. Ne dersin bu duruma.

İlamsız takibe koy, itiraz ederse icra hukuk mahkemesine dava açar. Hakedişini sözleşmesini, faturanı sunarsın. Biraz uzun sürer ama alırsın her türlü.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Shrink ambalaj makinesi üretimi yapan firmada tasarım departmanindayim. Teknik ressam da denilebilir, tasarım teknisyeni de. Bundan önceki firmada da metal enjeksiyon kalıbı yapan firmada tasarım bolumundeydim.

Solid works, auto cad (draft sight), metalix kullandığım programlar. Bunların yanında talasli imalat tezgahlarinin tamamını kullanırım (cnc dahil).

Biraz cv gibi oldu ama mesleğimin tam adını ben de bulamadım bir türlü. Ancak tarif edince anlıyor insanlar. [emoji39]

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

trafik polisiyim (tescil büro ve sürücü belgeleri büroda hiç çalışmadım, sürekli denetleme yani sürekli dışarda çalıştım motorcuyum) tescil işlemlerinden ve sürücü belgesi işlemlerini pek bilmem cezai işlemleri bilirim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İlamsız takibe koy, itiraz ederse icra hukuk mahkemesine dava açar. Hakedişini sözleşmesini, faturanı sunarsın. Biraz uzun sürer ama alırsın her türlü.

İlamsız takipte itiraz edince davayı arkadaşın açması gerekiyor. Yani ilamsiz takibe iki satır benim böyle borcum yok demek takibi durdurmaya yetiyor, itirazın iptali için alacaklının dava açması gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İlamsız takipte itiraz edince davayı arkadaşın açması gerekiyor. Yani ilamsiz takibe iki satır benim böyle borcum yok demek takibi durdurmaya yetiyor, itirazın iptali için alacaklının dava açması gerekiyor.

Devrik cümle kurmuşum şimdi oku;

İlamsız takibe koy. İtiraz ederse, icra hukuk mahkemesine dava açar hakedişini sözleşmeyi faturanı sunarsın.

Oldu mu bebişim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ayakkabı yan sanayicisiyim [emoji3] cnc operatörlüğü cad-cam kullanıyorum hidrolik bilgim çok denecek kadar fazla 13 yaşından beri sanayinin içerisinde enjeksiyon makinası bakım ve tamiratı yapıyorum ayrıca kullanıyorum bunlardan hangisi forumda kimin işine yarayacaksa [emoji3]

Yinede üzerime düşen neyse baş üstüne [emoji3]

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Anladım bunun için avukat gerekir mi? Yada özelden tel. no atarsan detay alayım. Teşekkür ederim. [emoji106]
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Karayollarında elektronik teknik elemanıyım, HGS ve OGS sistemlerinin arıza ve bakımından sorumluyum. OGS ve HGS ile ilgili konularda yardımcı olabilirim   :good1:

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Peki direk avukata verip dava açsam mal kaçırma vs. yaparsa diye korkuyorum. Bakiyesi aşağı yukarı 65 bin TL. ve bu meblağ beni oldukça sarsar.
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Karayollarında elektronik teknik elemanıyım, HGS ve OGS sistemlerinin arıza ve bakımından sorumluyum. OGS ve HGS ile ilgili konularda yardımcı olabilirim   :good1:

görüşemesek de bitanesin sen zaten abi :)         (tayinim bikaç güne belli olur 1. tercih MERSİN)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Peki direk avukata verip dava açsam mal kaçırma vs. yaparsa diye korkuyorum. Bakiyesi aşağı yukarı 65 bin TL. ve bu meblağ beni oldukça sarsar.

Eğer yakın zaman için bir ışık yoksa, birebir ilişki ile çözülmeyecek gibiyse beklemek yersiz. Takibe koyun evrakı. İlamlı koyarsaniz itiraz için karşı taraf uğraşır ama icra dosyasını açarken masraf fazla olur. İlamsız takip masrafı az ama onun da itiraz halinde dava açılması vb işleri ve masraflari çıkacak. Evraklarla bir avukata danışın, inceleyip yolu cizersiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

görüşemesek de bitanesin sen zaten abi :)         (tayinim bikaç güne belli olur 1. tercih MERSİN)

Estağfurullah kardeşim baştacısın, hayırlı haberlerini bekliyorum inşallah  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Eğer yakın zaman için bir ışık yoksa, birebir ilişki ile çözülmeyecek gibiyse beklemek yersiz. Takibe koyun evrakı. İlamlı koyarsaniz itiraz için karşı taraf uğraşır ama icra dosyasını açarken masraf fazla olur. İlamsız takip masrafı az ama onun da itiraz halinde dava açılması vb işleri ve masraflari çıkacak. Evraklarla bir avukata danışın, inceleyip yolu cizersiniz.

Teşekkür ederim. Her cuma günü için bir ışık yakıyor. Ama sonuç hüsran. Sanırım en kestirme yolu bir avukat bulmak. Bu konuda Mert 'in fikirlerine başvuracam. Kocaeli'nde iyi bir avukat lazım.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Teşekkür ederim. Her cuma günü için bir ışık yakıyor. Ama sonuç hüsran. Sanırım en kestirme yolu bir avukat bulmak. Bu konuda Mert 'in fikirlerine başvuracam. Kocaeli'nde iyi bir avukat lazım.

kestiğiniz faturanın altında son ödeme süresi yazılı mıydı?

Yorum bağlantısı

Türkçe Öğretmeniyim. Her türlü yazım ve noktalama işinizi yapar, anlatım bozukluklarınızı düzeltir ve dilbilgisi anlatırım.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...