İçeriğe Yönlendir

Lg G4 Vs İphone 5S Siz Olsaydınız Hangisini Alırdınız ?

Engin Akşen

Recommended Posts

Engin Akşen

Öncelikle hayırlı ramazanlar. Başlıkta da dediğim gibi bu iki telefon arasından hangisini alırdınız? Malum sitede lg'nin ithalatçı garantili olanıyla 5s'in apple Türkiye garantili telefonunun fiyatları hemen hemen aynı. G4 için bazı şüphelerim var ısınma probleminin var olduğunun söylenmesi ithalatçı garantili felan olması gibi. 5s için de artık biraz eskidi diye düşünüyorum. Görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Alperen Artam

Arkadaşımda vardı g4 ses kalitesi(dış hoparlör) ve ekranın canlılığı hoşuma gitmişti gayet iyiydi 5s de fena değil ama g4 daha renkli ve özel gibi.

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Telefonu daha çok ne için kullanacaksın. Çok fotoğraf çekmeyi seven birisiysen 5s ten uzak dur. Kamerası seni üzer. Onun dışında bir çok sebep var 5s i seçmen için. 

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Bu doğru bi kıyaslama veya doğru bi soru olmaz bence.Android bir cihaz ile ios bir cihaz.Applecılar 5s androidçiler LG diyecektir.Tercihinizi ios mu android mi olarak yapmanız en sağlıklısı olacaktır.

Not:5s hala canavar gibi bir telefon... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Bende sizin gibi ikisinin arasinda kaldim lg g4 aldim. Suan cok memnunum. Kameranin iyi olmasi ve ekranin buyuk olmasi gibi bi beklentiniz yoksa 5s alin cunku g4 kasa olarak buyuk cepte tasimak daha zor oluyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

büyük ekran istiyorsanız g4, küçük ekran istiyorsanız 5s

ama ben daha yeni telefon olmaı sebebiyle lg g4 derdim. marshmallow güncellemesiyle birlikte g4ler gayet iyi.

işin bir diğer kısmı birisi deri birisi metal kasa. metal kasanın premium bir havası da var orası da başka bir şey :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

5s klavye kullanımı küçüklüğü sebebi ile beni yordu. Ama güzel telefondur. Mesele diğer arkadaşların sorduğu gibi işletim sistemi. Güvenlik ve hız istiyorsanız İos. Kullanım kolaylığı ve daha çok App istiyorsanız Android.  Bu arada 5s in kamerası gayet iyidir 

Yorum bağlantısı
Harun Özden

Lg g4 lerde bootloop problemi var 2016 öncesi üretimlerde. Bu problem anakart değişimi gerektirmekte. Türkiye garantili cihazlarda garanti kapsamında ücretsiz değişim yapılıyor. Ancak paralel ithalat telefonlarda garanti veren firmalar sorun çıkarabiliyor. Alırken bunu da göz önünde bulundurun bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

konuşmayacak internette fazla zaman geçirmeyecek şarja uzak foto çekmeyecek video 10 dak dan fazla depolamayacak isem 5s makul.

5se mi g4 mü olsa bence soru daha iyi olurdu

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

İOS 10'un da gelmesiyle birlikte ben de olsam 5s'i tercih ederdim. LG'de alacak olsam G4 yerine G3 alırdım. Ayrıca şıklığına kanıp deri kılıf almayın boşa. Bir kaç ay sonra plastik kapak takmak zorunda kalacaksınız. Çabuk deforme oluyor.

tarihinde Burak Tokcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

g4 tavsiye ederim. 3gb ram,64 bt işlemci,kamera kalitesi üst düzey,değiştirilebilir batarya,sınırsız bluetooth paylaşım,çok kolay müzik yükleme ve zil sesi yapma,oldukça özelleştirilebilinir arayüz vs :) 

biraz android ios kıyaslaması gibi oldu ama olsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Lglerde kronik problem varmış yakın arkadaşım g4 ü garantiye gönderdi sıfırı geldi sattı ıphone 5S aldı. Tertemiz kullanıyor. Ben ıphone diyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Y. Emre Kaya
(düzenlendi)

Ben 5S kullanıyorum 1.5 yıldır. İlk defa bu kadar uzun süre telefon değiştirmeden durdum :) Androidten geçiş yapmıştım ve ilaç gibi gelmişti ama HTC, G4'e kıyasla baya alt sınıf kalıyordu o yüzden hız, stabillik olarak çağ atlamış gibi gelmişti bana. Sağlamlık olarak bugüne kadar kullandığım en iyi telefon 5S diyebilirim, defalarca kaç metre yükseklikten düşürdüm ne gözle görülür ve can sıkan deformasyonlar oluştu ne de kamerasında ya da iç aksamında bir sıkıntı oldu, kılıfsız kullanıyorum. Android kullanırken servislerle çok uğraşmam gerekmişti ve hiçbirinde istediğim sonucu alamamıştım, çevremden çok basit kusurlarla bile Apple'da cihaz değiştirenleri de görünce 5S almaya karar vermiştim bugüne kadar hiç gitmek zorunda kalmasam da. Satarken de bu garantisinin devam ediyor olması kolaylık sağlıyor daha az zarar edip daha çabuk elden çıkarabiliyorsunuz diğer telefonlara kıyasla.

Özetle, 5S hala gayet seri, kamerası gayet güzel, çok da şık bir cihaz. Ekran küçüklüğü ve hafıza problem olmayacaksa ben de 5S derim.

tarihinde Y. Emre Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat İsmail

G4 abi ikisinide kullandım Lg daha iyi aypon 6 falan olsa eyvallah ama 5S G4 bence tartışmasız G4 ama beat falan yanından geçme çok hantal ve donanımı kötü

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Akşen

Başka model yoksa iPhone daha mantıklı tabi.

Başka model de olabilir ama f/p olarak bu iki telefon daha çok dikkatimi çekti.

daha yeni olduğu için lg alırdım 

teşekkürler.

lg alırdım 

teşekkürler.

Arkadaşımda vardı g4 ses kalitesi(dış hoparlör) ve ekranın canlılığı hoşuma gitmişti gayet iyiydi 5s de fena değil ama g4 daha renkli ve özel gibi.

teşekkürler.

Telefonu daha çok ne için kullanacaksın. Çok fotoğraf çekmeyi seven birisiysen 5s ten uzak dur. Kamerası seni üzer. Onun dışında bir çok sebep var 5s i seçmen için. 

Aslında benim telefonla durumum çok karışık fotoğraf çekmeyi seviyorum oyun da oynarım sosyal medya vs. çok büyük olmaması ısınıp donmaması gibi takıntılarım da var. bu yüzden bu iki telefon arasında çok kararsız kaldım birinde olan diğerinde yok 

Bu doğru bi kıyaslama veya doğru bi soru olmaz bence.Android bir cihaz ile ios bir cihaz.Applecılar 5s androidçiler LG diyecektir.Tercihinizi ios mu android mi olarak yapmanız en sağlıklısı olacaktır.

Not:5s hala canavar gibi bir telefon... ;)

benim için ios veya android olması seçim kriteri değil ikisinide seviyorum. Yorum için teşekkür ederim.

Android mi ios mu?

benim için ios veya android olması seçim kriteri değil ikisinide seviyorum. Yorum için teşekkür ederim.

iOS mu android mi?

Yorum için teşekkür ederim. benim için ios veya android olması seçim kriteri değil ikisinide seviyorum.

Bende sizin gibi ikisinin arasinda kaldim lg g4 aldim. Suan cok memnunum. Kameranin iyi olmasi ve ekranin buyuk olmasi gibi bi beklentiniz yoksa 5s alin cunku g4 kasa olarak buyuk cepte tasimak daha zor oluyor.

teşekkürler.

Beklenti nedir ios android farklı şeyler küçük olsun tek el kullanırım derseniz tek adres 5s ama yazılanlara baktım 1 senede kullandım 5s in kamerası kötü değildir gece çekiminde bile birçok modelden iyidir

ne fanatik ios çuyum ne de anroidçiyim. beklentilerim ısınmaması, donmaması, kamerasının iyi olması şarj ın en azından bir günü çıkarması gibi şeyler. bu dediğim özelliklerin yarısı g4 de var diğer yarısı da 5s de hala ikilemdeyim :)

Bende kararsiz kalmıştım. Lg g4 aldım cok memnunum. Harika bir cihaz. Tek sorunum biraz ısınıyor.

teşekkürler. ısınması ve çok büyük olması kafamı kurcalıyor..

Geçmişte 5s, şuan G4 kullanan biri olarak kesinlikle G4 tavsiye ederim.

teşekkürler.

büyük ekran istiyorsanız g4, küçük ekran istiyorsanız 5s

ama ben daha yeni telefon olmaı sebebiyle lg g4 derdim. marshmallow güncellemesiyle birlikte g4ler gayet iyi.

işin bir diğer kısmı birisi deri birisi metal kasa. metal kasanın premium bir havası da var orası da başka bir şey :)

yorumunuz için teşekkür ederim

5s klavye kullanımı küçüklüğü sebebi ile beni yordu. Ama güzel telefondur. Mesele diğer arkadaşların sorduğu gibi işletim sistemi. Güvenlik ve hız istiyorsanız İos. Kullanım kolaylığı ve daha çok App istiyorsanız Android.  Bu arada 5s in kamerası gayet iyidir 

teşekkürler.

Lg g4 lerde bootloop problemi var 2016 öncesi üretimlerde. Bu problem anakart değişimi gerektirmekte. Türkiye garantili cihazlarda garanti kapsamında ücretsiz değişim yapılıyor. Ancak paralel ithalat telefonlarda garanti veren firmalar sorun çıkarabiliyor. Alırken bunu da göz önünde bulundurun bence.

çok önemli bir noktaya değinmişsiniz. Teşekkür ederim.

konuşmayacak internette fazla zaman geçirmeyecek şarja uzak foto çekmeyecek video 10 dak dan fazla depolamayacak isem 5s makul.

5se mi g4 mü olsa bence soru daha iyi olurdu

5se de olabilir. Yorumunuz için teşekkür ederim.

İOS 10'un da gelmesiyle birlikte ben de olsam 5s'i tercih ederdim. LG'de alacak olsam G4 yerine G3 alırdım. Ayrıca şıklığına kanıp deri kılıf almayın boşa. Bir kaç ay sonra plastik kapak takmak zorunda kalacaksınız. Çabuk deforme oluyor.

teşekkürler.

Lg g4ün tek düşürmede anakartın gittiği gibi yorumlar aldım aklınızda sony m5aqua düşünmenizi öneririö

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkürler.

İkisi kıyas yapılacak cihazlar değil, tamamen farklı cihazlar.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...