İçeriğe Yönlendir

Klima Açınca Hararet

Suat Set

Recommended Posts

Kesinlikle normal değil.

Hep aynısını söylüyorum zaten. Çözüm bulursam yazarım buradan. Kışın cam buğusuna yazın yokuşta hararete çözüm bulmam gerek
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Çekişte normal bi düşüş oluyor. Ama klima gürültülü çalışıyor yani kompresörün titreşimini hissediyorum. Mesela şöyle birşey de oldu. Lapseki de vapur beklerken sıra çoktu. Araba hareketli değilken devre dışı kaldı klima. Sıcaktan patladık. Hareket halinde hiçbir sorun yok mesela klimada. Soğutuyor da. Bu klima kondansatörü ve radyatör yerleri değiştirilmez diye düşünüyorum. Aracın hararet yapmasını da normal görmüyorum. Klima açık ya da değil. Bu arabalar hararet yapmamak için tasarlandı diye düşünüyorum. Acaba fanı mı büyütsem. Böyle bir imkan var mıdır. Su eksiltme de yok. Ya da radyatör tıkalı olabilir mi. Temizletsem mi radyatörü. Teşekkürler

2.0 tdci mk4 2008 230binde Mehmet bey

Durduğu yerde soğutma olmuyor, giderken oluyorsa akla ilk fan gelir. Giderken sogutma yapması onden gelen havadan kaynaklanıyor. Fan ve kontrolcü kontrol edilmeli. Yaşar ustanın dediği gibi fan içeri mi, yoksa dışarı mı üflüyor ona da bakılmalı.
Yorum bağlantısı

Durduğu yerde soğutma olmuyor, giderken oluyorsa akla ilk fan gelir. Giderken sogutma yapması onden gelen havadan kaynaklanıyor. Fan ve kontrolcü kontrol edilmeli. Yaşar ustanın dediği gibi fan içeri mi, yoksa dışarı mı üflüyor ona da bakılmalı.

Fan radyatörün arkasında. Bu da dezavantaj gibi. Birçok markada fan önde. Fanın yine dışarıdan alacak şekilde dönmeli. Ters dönse zaten yol alamam hararet düz yolda fırlar bence

Termostatı kontrol ettiniz mi?

Hayır ama yeni orijinal marka fomoco. Açmazsa zaten hararet sürekli yüksek olmaz mı düz yolda bile
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Serdar Çavuş

Konuyu hortlatacağım ama klima açınca hararetin yükselmesi ile alakalı çözüm bulabildiniz mi?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Onur Doğan

Bir hortta benden olsun, sorunun çözümünü bulabilen var mı? aynı durumu bende yaşıyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Onur Doğan yazdı:

Bir hortta benden olsun, sorunun çözümünü bulabilen var mı? aynı durumu bende yaşıyorum

Fan çalışmıyor olabilir, petek tıkalı olabilir. Sorun çok uzakta olmamalı.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Fan çalışmıyor olabilir, petek tıkalı olabilir. Sorun çok uzakta olmamalı.
Fanlar çift kademe çift adet olarak ikiside çalışıyor, klima kapalıyken istediğim kadar zorlayayım hararet oynamıyor. Hararet müşüründen şüpheleniyorum çünkü hararet yükseldiğinde durduğum an ortaya geri geliyor. Zannediyorum ki içindeki su o kadar yüksek dereceye gelse durduğum an 90 dereceye geri inmez, zaman alir ?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Onur Doğan yazdı:

durduğum an ortaya geri geliyor

Devirdaiminiz ne zaman değişti en son?

Muhtemelen devirdaim sistemi çevirmeye yetmiyor.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Devirdaiminiz ne zaman değişti en son?
Muhtemelen devirdaim sistemi çevirmeye yetmiyor.
Yaklaşık 12 bin km önce değişmiş, radyatör kapağı, hararet müşürü ve akü şase kablosunun değişiminden başlayacağım umarım bunlarla çözülür
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yaklaşık 12 bin km önce değişmiş, radyatör kapağı, hararet müşürü ve akü şase kablosunun değişiminden başlayacağım umarım bunlarla çözülür
Devirdaim tekrar kontrol edilsin derim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Klima gazı fazla basılınca da araç hararet yapabiliyor muş bu video da bir yerde bahsediliyor
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur
Coşkun Basan yazdı:

Klima gazı fazla basılınca da araç hararet yapabiliyor muş

teknik açıklmasını bulmalı? bir yere koyamaadım bunu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
teknik açıklmasını bulmalı? bir yere koyamaadım bunu?
Video da anlatıyor ama konuya hakim olmadığım için yanlış cevap vermeyim diye Video yükledim
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yok sadece sahibinin yeni gaz bastırdığını söylüyor o kadar, teknik bağlantı yok

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aşırı basınç koruma yoksa motoru sağlam zorlar. Rölanti zamanında normalden fazla ısıtabilir motoru

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Aşırı basınç koruma yoksa motoru sağlam zorlar. Rölanti zamanında normalden fazla ısıtabilir motoru

koca passsst 10 gr fazla gazla hararet yapar mı yahu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...