İçeriğe Yönlendir

Yavru Kedilere Nasıl Bakılır?

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Son durumlar nedir ? Gözler ne durumda..

Abi durumlar çok iyi değil ne yazık ki, edi(küçük olan) cuma akşamı eve gittiğimde hayatını kaybetmişti :( (veterinere uğradım kartını ve bikaç tavsiye almıştım)

Büdü hayatta onun gözlerini temizledim, çok debelendi kasadan çıkmak için ben de bahçeye bıraktım yine odunluğa girdi.

Bu arada benim yanlış anladığım bir olay var, huysuz ismini verdiğim abileri sandığım kedi anneleriymiş, en başından beri ordaymış ama ediyi kurtaramadık işte. Sabah evden çıkarken huysuz-büdü yanyana idi, annesine mama-su verip çıktım. Gözlerini tekrar kontrol edicem ama beslenme işini bıraktım(annesi en iyisi), ben anneyi beslemeye odaklanıcam ki o kısmı kolay.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Abi durumlar çok iyi değil ne yazık ki, edi(küçük olan) cuma akşamı eve gittiğimde hayatını kaybetmişti :( (veterinere uğradım kartını ve bikaç tavsiye almıştım)

Büdü hayatta onun gözlerini temizledim, çok debelendi kasadan çıkmak için ben de bahçeye bıraktım yine odunluğa girdi.

Bu arada benim yanlış anladığım bir olay var, huysuz ismini verdiğim abileri sandığım kedi anneleriymiş, en başından beri ordaymış ama ediyi kurtaramadık işte. Sabah evden çıkarken huysuz-büdü yanyana idi, annesine mama-su verip çıktım. Gözlerini tekrar kontrol edicem ama beslenme işini bıraktım(annesi en iyisi), ben anneyi beslemeye odaklanıcam ki o kısmı kolay.

Hem üzüldüm , hem de sevindim. Bazı kediler yavrularına ellendiği zaman onları terk ederler, umarım bu öyle yapmaz. İşiniz çok zor, Allah sabır ve güç versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hem üzüldüm , hem de sevindim. Bazı kediler yavrularına ellendiği zaman onları terk ederler, umarım bu öyle yapmaz. İşiniz çok zor, Allah sabır ve güç versin.

Abi bu pek bırakacak gibi değil kaç gün gözünün önünde süt vs içirmeye çalıştım. Bezlere sardım başlarında durdum filan. Umarım iyi olur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Anne de insan eli değdikten sonra bazen yavrularını öldürür. Bazıları da umursamaz.. Ancak anne oralardaysa emziriyor olması lazım hiç gördün mü ? Eğer emziriyorsa sıkıntı olmaz. Sen anneyi besle..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Anne de insan eli değdikten sonra bazen yavrularını öldürür. Bazıları da umursamaz.. Ancak anne oralardaysa emziriyor olması lazım hiç gördün mü ? Eğer emziriyorsa sıkıntı olmaz. Sen anneyi besle..

Abi emzirirken görmedim ama yalayıp temizlediğini, ilgilendiğini gördüm.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İnsan eli değdikten sonra sütten kesilmeler yaşanabiliyor abi. Dikkatle takipte olmakta fayda var.

Bu arada ölen için çok üzüldüm. İnşallah kalan uzun süre yaşar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Siz nasıl bakılır göstermişsiniz. Tabiki sevgiyle bakılır.

CASPER_VIA_M1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Maşallah diyeyim nazar değmesin(şimdi çektim, anneye mama+süt vereyim de sütü bol olsun :) )

ddbd150a259c8bbcdab84c6d41271953.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Anne sütü içiyor kerata, anneye biraz gıda su süt takviyesi yapalım

0af68dfa872d5f94027a422a86c63fc4.jpg

Büdü nün gözleri kapanmıştı yine çayla açtım damla döktüm ama krem sürmeyi unuttum

23965ba629bfbabe14af3012a6d9bd55.jpg

e8218a7935ed913502698333b18492ee.jpg

Bu da yoldan bahçeye bakış

330bc7d82d14d7fff916ee68eda698fe.jpg

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aman Köksal damla krem ne varsa ihmal etme çünkü kör olur.. kedilerin birçoğu ufakken gözlerini kaybediyor bu yüzden. Aslında kediler bilinenin aksine sütü çok sevmezler süt yaramaz kedilere.. Sindirim sistemlerine uygun değil. Kuru mama falan verebilirsen daha iyi olur anneye..Allah razı olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Aman Köksal damla krem ne varsa ihmal etme çünkü kör olur.. kedilerin birçoğu ufakken gözlerini kaybediyor bu yüzden. Aslında kediler bilinenin aksine sütü çok sevmezler süt yaramaz kedilere.. Sindirim sistemlerine uygun değil. Kuru mama falan verebilirsen daha iyi olur anneye..Allah razı olsun..

Abi yavruyu bikaç akşamdır göremiyorum, annesi geliyor, kuru mama+süt veriyorum(mama bitmişti dün yine tazeledim stoğu). Bikaç gündür gözü tekrar kapanmıştır, bulursam temizlicem yine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cihan Kara

Hocam maşallah çok güzel bakmışsınız miniklere. Sizin kadar duyarlı olsa keşke herkes. Emeğinize sağlık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...