İçeriğe Yönlendir

Android Araç Teybine Elm Bağlantısı

Fatih Aldemir

Recommended Posts

Fatih Aldemir
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracımda android cihaz var. Adına double din mi ne diyorlar ondan.

Elm327 cihazına bluetooth ile bağlanıp teyp ekranından anlık verileri görmenin bi yolu var mı acaba?

Teyp ayarlarından bluetooth kısmına giriyorum ama bluetooth cihaz arama bölümünü göremedim. Telefonu Teybe bağlayabiliyorum ama teyp başka cihaza bağlanmıyor mu?

Cümleler biraz devrik ve saçma gibi oldu :)

İnşallah anlatabilmisimdir derdimi :)

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
imla hataları
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Sanırım teybe uygulama kurmamışsınız.

Torque gibi bir program kurmanız gerekmekte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
(düzenlendi)

Teybe uygulamayı yükledim. Satın almıştım zaten. Ama teypten bluetooth arama yapamıyorum. Bluetooth açıp yeni cihaz ara diyoruz ya telefondan, işte bu "ara" işini teypten yapamıyorum. Yani "ara" özelliği yok sanki.

3fa87741e7d05cc6c226e3422c32405b.jpg

tarihinde Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

telefonla nasıl bağlantı kuruyorsunuz ?

Telefonun bluetooth açıyorum, yeni cihaz ara diyorum ve teybi görüp bağlanıyor.

Ama teypte "yeni cihaz ara" kısmını bulamıyorum. Ayarlarda bluetooth görünmüyor. Sadece üst barı indirince bluetooth simgesi görünüyor.

Ayarlar menüsüne girince yok :D

Teypte böyle bi özellik mi yok acaba?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

yukardan indirdiğiniz yerdeki BT sembolüne basılı tutuncada birşey görmüyorsunuz ozaman.

(teyp markası nedir)

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

yukardan indirdiğiniz yerdeki BT sembolüne basılı tutuncada birşey görmüyorsunuz ozaman.

(teyp markası nedir)

Aynen. Basılı tutunca bisey açılmıyor. Markasını unuttum. Kutusuna bi bakmam lazım ama şimdi yeri müsait değil.
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

menüde mutlak eşleştir seçeneği vardır

ben de sizin gibi düşünüyorum. Eğer yoksa çok saçma :)

Bendeki cihaz aşağıdaki linkteki ile en azından dış görünüm olarak aynı

Quad Core 1.6 GHz 1024*600 Android 4.4 Araba DVD Video Oynatıcı GPS Ford Focus C-MAX Fiesta Fusion Galaxy Kuga için Radyo WIFI TV OBD2

http://s.aliexpress.com/QzYryEzE

(from AliExpress Android)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

cihazda OBD2 varmış :)

doğrudan bağlantısı felan varmı, baktınız mı menülere felan

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

cihazda OBD2 varmış :)

doğrudan bağlantısı felan varmı, baktınız mı menülere felan

Bugün tekrar dikkatlice bakayım bi. Bulamaz isem ayarlar bölümünün videosunu çekeceğim :D
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Yukardaki program elm cihazı gördü :) ama bağlantı şifresi istediği için program işe yaramadı sayılır. Bu tarz bi program benim sorunu çözecektir. Uygun program bulamadım inşallah :)

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Android markette bir çok bluetooth uygulaması denedim ama olmadı maalesef. Sadece bluetooth pair uygulaması işe yarayacak gibi oldu :D

Obd yi görüyor ama bağlantı için normalde şifre girmemiz lazım ya, bu şifre girmeden yanlış şifre diye uyari veriyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Teyp en sonunda elm yi gördü :)

Ama ecu ye bağlantı yapmıyor. Telefon yapıyor teyp yapmıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Çekiç

kardeşim sorunu umarım halledersin. sorununla alakası yok ama :) bende bu model oem cihaz almayı düşünüyorum.sen bu teypten genel olarak memnun musun? ses kalitesi , navigasyon , dokunmatik hassaslığı vs gibi özellikleri nasıl. tatmin ediyor mu ? bende almayı düşünüyorum. 900-1000 tl civarı kamera , anten vs montaj dahil. sende kamera var mı? kamera olayı nasıl memnun musun?

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Ben memnunum :) aracı aldığımda teyp üzerinde idi. Çok fazla ses sistemi işinden anlamam ama anlayan bi arkadşım sesin çok güzel olduğunu söyledi. Kamera var evet. Görüntü kalitesi bence çok güzel. Bulanık falan değil. Android arayüzü çok kullanışlı değil ama. Mesela ana ekrana taşıdığım bi uygulamayı geri kaldıramadım :D bu sorunu da google playden farklı bi arayüz indirerek çözdüm. Ben çok memnunum ama. İstediğin navigasyon programını yükleyebiliyorsun, Video klip, internet bağlantı vs güzel yani :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Fatih Aldemir

Arkadaşlar bu sorunu hala çözemedim. 

Telefonda çalışan torque pro programı araç teybinde çalışmıyor.

Elm aparatına telefon bağlanıyor ama araç teybi bağlanmıyor.

Android araç teybi olup torque pro programını kullanabilen var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
(düzenlendi)

teybe Torque pro kur fiyatı Ucuz galiba. sonra teyp ile elm 327 eşleştir.şifresi 1234 genelde. Daha sonra araca her bindiğinde Torque açtığında istenilen verileri görebilirsiniz

çalışmıyor demişsiniz çözünürlük uymuyor olabilir. Torque ile irtibata geçin

tarihinde Tahir Ak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Bluetooth pair programı ile bağlımaya çalışıyorum. Obd diye listede çıkıyor, bağlan diyorum ama şifre istemiyor ve normal olarak bağlanmıyor. Çözünürlük sorunu değil bence. Anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Fatih Aldemir
(düzenlendi)

Arkadaşlar sorun çözüldü. Aracımdaki Android Multimedya EMR Garage danalınmış. Alındığı yer ile iletişime geçtim facebook üzerinden.

Cihaz için güncelleme olduğunu söyledi. 

Güncellemeyi benim için bir yere yükledi. 

İndirdiğim dosyayı yüklememde telefonla yardımcı oldu. 

Çok ilgili bi arkadaştı :) Cihazın görüntüsü tamamen değişti ve artık sokete bağlanabiliyor :) 

ilave olarak navigasyon güncellemesi de varmış,onu da yüklettirdi arkadaş sağolsun.

Mağazanın adını yazmam sakıncalı ise yönetim silebilir :)

tarihinde Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...