İçeriğe Yönlendir

Elma 6 Plus, Garip Arıza

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık

Arkadaşlar yaşadığım ilginç sorunu ve yine ilginç çözümünü paylaşayım sizlerle.

Eşimin kullandığı elma markalı 6 Plus telefon, bir kaç ufak tefek düşme sonrası dokunmatik ekranı saçmalamaya başlamıştı. Kendi kendine ekranda biryerlere tıklamaya başladı. Tanıdık bir  tamirciye götürdüm, dokunmatik entegresi ve o da çare olmayınca ekran tamamen değişti.

Tam düzeldi derken tamirden 2 hafta geçtikten sonra,  birkaç gün önce tekrar başladı aynı durum, bu sefer farklı olan hattın da gidip gelmesiydi, ekran saçmaladığı zaman servis yok uyarısı veriyordu. Derken dokunmatik tümden iptal oldu, ne açabiliyordum, ne kapatabiliyordum..

Aklıma başka sim kartla deneme fikri geldi ki, bingo, başka sim kart takınca düzeldi. 

Turkcell'e gidip Sim kartı değiştirdim ve sorun çözüldü.

Sim kart arızasından bu tip bir sorun yaşanabiliyormuş, aklınızda bulunsun..

Ama 128 KB sim kartım gitti malesef, mobil imza kullanıyordum artık kullanamıyorum. Çevrenizde turkcell bayilerinde 128 K sim kart duyan bilen haberi olan varsa beri gelsin, bişey denicem :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

ben türkcell çalışanıyım elimde var şuan 128k mevcutta :) ayırtayım hemen size bir tane :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Elma işte.. Akıllı telefon vesselam... :D

tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

ben türkcell çalışanıyım elimde var şuan 128k mevcutta :) ayırtayım hemen size bir tane :)

Aramadığım yer kalmadı yahu,Yusuf hemen bana ayırıver, teslimatı bilahare konuşalım :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

sıfır sıkıntı abi her türlü hallederiz ben ayırıyorum o halde senin için 1 tane hemen 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

sıfır sıkıntı abi her türlü hallederiz ben ayırıyorum o halde senin için 1 tane hemen 

Yusuf işyeri ne tarafta? Sim kartıma kavuşayım,bahaneyle çay içeriz :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

kavacıktayım ben beykoz da fsm köprüsünün ayağı buyur başım üstüne :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Evim Üsküdarda, hafta içi yoğunum ama hafta sonu damlarım yanına, sim kartı kasaya sakla sen, sıfır ıphone'ların yanına, güvende olsun , müşteri hizmetleri bile bulamadı 3-4 gündür arayıp duruyorlar . :biggrin:

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar yaşadığım ilginç sorunu ve yine ilginç çözümünü paylaşayım sizlerle.

Eşimin kullandığı elma markalı 6 Plus telefon, bir kaç ufak tefek düşme sonrası dokunmatik ekranı saçmalamaya başlamıştı. Kendi kendine ekranda biryerlere tıklamaya başladı. Tanıdık bir  tamirciye götürdüm, dokunmatik entegresi ve o da çare olmayınca ekran tamamen değişti.

Tam düzeldi derken tamirden 2 hafta geçtikten sonra,  birkaç gün önce tekrar başladı aynı durum, bu sefer farklı olan hattın da gidip gelmesiydi, ekran saçmaladığı zaman servis yok uyarısı veriyordu. Derken dokunmatik tümden iptal oldu, ne açabiliyordum, ne kapatabiliyordum..

Aklıma başka sim kartla deneme fikri geldi ki, bingo, başka sim kart takınca düzeldi. 

Turkcell'e gidip Sim kartı değiştirdim ve sorun çözüldü.

Sim kart arızasından bu tip bir sorun yaşanabiliyormuş, aklınızda bulunsun..

Ama 128 KB sim kartım gitti malesef, mobil imza kullanıyordum artık kullanamıyorum. Çevrenizde turkcell bayilerinde 128 K sim kart duyan bilen haberi olan varsa beri gelsin, bişey denicem :)

İlk o entegre ve dokunmatik değişimi de gereksiz miydi bu durumda  :shok:

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

sen bana sor abi türkcell işin olunca bi şekil bi yol bulu hallederiz sıkıntın olmasın sim kartın bende iphone ların yanında hiç güvende olmaz malum onlar daha bi karaborsa çalışıyor ben çözerim işini abi sorun yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

İlk o entegre ve dokunmatik değişimi de gereksiz miydi bu durumda  :shok:

Entegre değişince düzeldi, 1 hafta kadar kullandık gene sapıttı, bu sefer ekran değişti, düzeldi derken tümden gitti işte.

Güvendiğim bi telefon servisi tamir eden, ve parça parası hariç kuruş almadı, denk gelmiştir belki de, bilemedim..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Elmayı yemişler, içinden kurt çıkmış :D :D :D

Hanım elmayı yeyip bana itekledi resmen,olan benim 6s'e oldu, ona el koydu,şimdi onu kemiriyo :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Sorun sim kartın metal entegresinin cihazda başka bir yere değmesinden kaynaklı olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Hanım elmayı yeyip bana itekledi resmen,olan benim 6s'e oldu, ona el koydu,şimdi onu kemiriyo :)

Bu işler hiçbir zaman değişmiyor zaten :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Entegre değişince düzeldi, 1 hafta kadar kullandık gene sapıttı, bu sefer ekran değişti, düzeldi derken tümden gitti işte.

Güvendiğim bi telefon servisi tamir eden, ve parça parası hariç kuruş almadı, denk gelmiştir belki de, bilemedim..

Android özgürlüktür, yol yakınken dönün  :nargile:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Aramadığım yer kalmadı yahu,Yusuf hemen bana ayırıver, teslimatı bilahare konuşalım :)

Topluluğumuzun en güzel yanlarından birine alışılageldik şekilde şahit olduk.  

Elinize sağlık  :flowers:  :flowers:   :nazar:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Android can HTC canan ayfon patlıcan

Yok olmadı bu tekerleme. canana sarkar patlıcan durduk yere

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Hemen izmire geleyim ben,teklif güzel.

+Kiremitte ciğer

+Buzlu badem

+Kordonda balık .......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...