İçeriğe Yönlendir

Samsung Note7 Detayli Inceleme(Kullanim Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Hüseyin Akyol

1 ay önce note 5 aldım, ne ara bizim telefon eskidi. Teknolojiye yetişemiyoruz abi :)

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

geçen gün bir yerde okudum hoşuma gitti. apple ın yerinde olsam 7 yerine 6X diye modeli piyasaya sürerim. samsung gibi sürekli model çıkarmış olmaktansa bak bu iphone 7 firmanın 10. uncu telefonu. biz de ona "X" model dedik derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

geçen gün bir yerde okudum hoşuma gitti. apple ın yerinde olsam 7 yerine 6X diye modeli piyasaya sürerim. samsung gibi sürekli model çıkarmış olmaktansa bak bu iphone 7 firmanın 10. uncu telefonu. biz de ona "X" model dedik derim.

:D  :D :D  

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Evet telefon piyasaya çıktı. Beklenildiği gibi büyük teknooji marketlerde 3.599TL. Şu anda hepsi burada 3.499TL'ye 3. şahıs satıcıları aracılığıya satıyor. 29 Ağustos'a kadar alacaklar, kampanyaya katılarak vr gözlük hediyelerini de alacaklar.Bir kişi bimeks haramidere'den sanırım 360TL hediye çeki almış ama diğer bimeksler doğrulamıyor. İnternette'de 1TL bipara veriyor:)

DH'deki izlenimlere göre kamera konusunda taryışmalar sürüyor. LG v10 ile karşılaştırmalarda çok soluk renkler alındığından şikayet edilmiş oto modda ama wb ayarı 5500'e getirildiğinde fotoğrafların çok güzel olduğu belirtilmiş. Tabi bunlar ilk tepkiler. Teşhir cihazların ekran rengi soluk diyenler var yine. Samsung'un teşhir cihazlarının piyasada satılanlarla çoğu zaman aynı olmadığını biliyoruz. Nitekim ekrandan memnun olanların sayısı daha fazla. Edge ekran tasarımı nedeniyle yurtdışında ilk kenardan çatlama olayları ile karşılaşılmış. Ekranın orta bölümülerinin ise düz ekranlara göre daha mukavemetsiz olduğu da belirtiliyor.

Tasarıma kimse laf söylemiyor. Teknik özelliklerinden şikayetçi olan yok. Sadece s-pen ile ilgili menülerde bazı ayarlar kaldırılmış ama note5'in versiyonundan yükleme yapanlar var.

İlk haberer bunlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Metehan Bahadır

Bende forumlardan okuduğum kadarıyla bir kaç bilgi aktarayım.

• Note 5'te olan S-Pen sıkıntısı bunda da var ters takıldığında sıkıntı yaşayabilirsiniz.
  • Bazı cihazlarda ölü pixel olduğu bilgisi var, firmalar değişim yapıyor. Ama 2-3 hafta diyorlar.
  • VR kampanyası 30 Eylül'e kadar devam ediyor.
  • 26 Ağustos'ta tam anlamıyla piyasada (KRAL :)
  • Güvenli klasör'den çıkarken tekrar kilitlemek gerekiyor yoksa sürekli açık kalıyor kilitlenmediği sürece.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Bakış

Satışlar durduruldu şu an, mağazada teşhirden topladık. Geri göndereceğiz sanırım.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Samsung bülten yayınlamış, tüm bu cihazları geri çağırıyormuş pil değişimi için...

Yorum bağlantısı

Samsung'un icin buyuk prestij kaybi oldu. Ilk defa gayet guzel ritm tutturdugu ve neredeyse hatasiz olarak devam eden serisinin kalbine hanceri kendi vurdu. Note5 64gb'ligin indirime girmesini umit ediyordum artik note5 sanirim serinin son modeli olarak epey muddet fiyati dusmeden satilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

http://www.log.com.tr/samsung-turkiyeden-resmi-galaxy-note-7-aciklamasi-geldi/

Iphone a yetismek icin adini değiştirmekle olmuyor maalesef. Arge'den direkt sinifta kaldı. Apple bayagi saplayacak bıçağı kendilerine...

Bu tip hatalari affetmez koreliler. Samsungda taslar yerinden oynar. Mazur gorulecek taraflari yok. Bugune kadar ki en yuksek fiyatli telefonu cikarirken testlerini kullanici ile yapmaya kalkarlarsa bedelini de odemeyi kabul edecekler. Bence de bu modeli istedigi kadar revize etsin, duzeltsin rakiplerin kaliteli modelleri siralamada gececektir note7'yi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

http://www.log.com.tr/samsung-turkiyeden-resmi-galaxy-note-7-aciklamasi-geldi/

Iphone a yetismek icin adini değiştirmekle olmuyor maalesef. Arge'den direkt sinifta kaldı. Apple bayagi saplayasahnede cak bıçağı kendilerine...

elmaya yetişmek  :D  merak etme saplayamaz, önce dejavudan kurutulması lazım elmanın  :D

zamzung hata yaptı bu gerçek, artık sahnede diğer amiraller olacaktır... gerçi bence çokta büyük hata değil, olur böyle şeyler, pil hatası sadece bunlarda olmadı dimi ama, ayrıca vaka sayısıda 35 miş, doğruysa bu hiçbirşey ....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

elmaya yetişmek :D merak etme saplayamaz, önce dejavudan kurutulması lazım elmanın :D

Koyu bir andorid ci de olsam, bu gercekleri değiştirmez :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Koyu bir andorid ci de olsam, bu gercekleri değiştirmez :)

daha koyu olman lazım, özelliklede gerçek andro gücünü kullanan marka ve modellere yönelerek  :p bunlar içinde zamzung yok GM hiiiç yok :tongue: ...

ponpon 7 yide göreceğiz, 6s i günlerdir kullanıyorum, mutlu etmedi beni, gerçi bu telefon olayından sıkıldım hepsi aynı ama olsun....

ponpon5 çi arkadaşımın hali, adam 10000 lik ilave pille gezmekten bel fıtığı oldu  :D ama aleti düzgün çalışıyormu evet, aypona pil değil batarya lazım :) önce bunu çözsünler

zn4dWR.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bence durum patlayan adetten ziyade tehlikenin beklenenden buyuk olmasi ile iliskili. Samsung eger ciddi sorun olmasa lokal degistirme yapardi ama demek ki sonradan yapilan testlerde ilk uretimlerin hepsinde potansiyel tehlikeyi gordu.

Simdinrevize edilmis ikinci seri gelecektir ancak pazarin kaymagini yiyecegi yani en yuksekten satis yapacagi ilk 2 ayi kaybetti.

Yeni gelenleri ilk damping fiyatindan satmak zorunda kalacakken iphone7 zamani iyi kullanarak piyasaya girecek ve yuksek fiyattan satis avantajini yakalayacak.

Damping fiyati yeterli olmayacagi, potansiyel musterisini ortada samsung amiral modeli olmadigi icin rakiplere kaptiran samsung 6 ay sonra dusecegi fiyati uygulamak zorunda kalabilir. Bu da ozellikle Turkiye gibi vergi yuku agir ulkelerde cok daha dusuk karlarla satilan ulkelerde ciddi kar kayiplarina yol acacaktir.

Tabi bu arada psikolojik bir etki de olacak ve cok icuza satilsa dahi note7 almayan gruptan dogacak zarar da var.

Samsungun note2 ve s3 zamanindan beri piyasada oturttugu model ve fiyatlama dongusu bu hata ile kirilacaktir. Belki de note serisini bir daha goremeyiz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

note serisi 5 ile zaten bitmişti bence, yazık oldu zamzunka...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu işten tek karlı çıkacak olan htc. Ciddi düşüş yaşadı satışta. Kadri kıymeti bilinmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu işten tek karlı çıkacak olan htc. Ciddi düşüş yaşadı satışta. Kadri kıymeti bilinmeli

bilen alır kardeş, kıymetinide bilen bilir :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

OneS serisinden sonra one, one x, m7, m8, m9 ve kısa surede olsa 10 kullandım. 7-8 ve taze gelin 9 elimin altında duruyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

OneS serisinden sonra one, one x, m7, m8, m9 ve kısa surede olsa 10 kullandım. 7-8 ve taze gelin 9 elimin altında duruyor :)

10 yoksa daalın  :p 7 den 10a geçeceksin, arada oylanma  :biggrin:

aslında m7-10 diye gider bu işler  :D  :p  

az kullandın ama 10 yorumun nedir bu arada? bekliyorum ben, hTC Nexus Marlin çıksın onla kıyaslayacağım 10 u...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

8, fotoda 9'dan ve 7'den katbekat iyi hatta açık ara önde. 10 bambaşka bi dünya

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

8, fotoda 9'dan ve 7'den katbekat iyi hatta açık ara önde. 10 bambaşka bi dünya

7 den elbette iyi olacak, diğerleri gibi ses konusundada yaya kalmadı o bile yeter :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...