İçeriğe Yönlendir

W203 Tavan Döşemesi Yenileme

Hamit inan

Recommended Posts

Hamit inan

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır aklıma idi ama elim varmamıştı. Tavanı halı yıkama makinası ile silince sarkmıştı. Hafta sonu onu halledeyim dedim.
Edindiğim tecrübeler;
Tavan kumaşı söküldükten sonra tel fırça ile eski sünger ve yapıştırıcı izleri temizlenecek, üstüne ince zımpara atılacak. Yüzey ne kadar pürüzsüz ise o kadar iyi sonuç veriyor. Bu işlem direk malzemelerine de uygulanacak. Yapıştırıcı olarak spry bally kullanılacak. Ben sanayide bulamadığım için normal bally kullandım. Normal bally de dikkat edilecek nokta yüzeye tam homojen ve ince sürün. Ayrıca çok hafif kumaşada yedirin. Eğer bir yerde bocalı bırakırsanız kumaşta ezilme yapıyor. Tavanı 3-4 kısıma bölerek ortadan başlayarak tamamlayın. Bir anda tüm yüzeye yapıştırıcı sürüp bezi germeye çalışmayın. Kumaşı yüzeye bastırmak için ufak rulo fırça kullanın. Aşağı yukarı piyasadaki tüm kumaşlar aynı mt si 20 tl. Yapıştırıcı ile birlikte maliyeti 100 tl dolayında. Yanınızda mutlaka yardımcı olacak birisi bulunsun. Benim 2 günümü aldı. Birinci gün söktüm temizledim döşedim. 2. gün montajını yaptım. Beklediğimden daha güzel oldu. Giydirme esnasında çekim yapamadım. Söküp takma işlemi göründüğünden daha kolay. Ama el becerisi ve sabır istiyor.

1NmNvG.jpg

LQ7QAb.jpg

rEBEM1.jpg

7AEAga.jpg

Görüntüdeki lekeler cep telefonundan smile.png

znvnM6.jpg

G3Q3D6.jpg

yV8Vqy.jpg

6m7ma7.jpg

5YrYqR.jpg

byAy98.jpg

dXzXM4.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

elinize sağlık :good1:  temizleme işinde tiner ve üstüpü kullansanız daha basit temiz ve güzel olurdu  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş, fakat keşke söktüğünüzde yalıtım da yapsaydınız hazır sökülmüş,mis gibi temizlenmiş,zımparalanmış, güzel filex ile yalıtım yapsaydınız bence daha iyi olurdu. Emeğinize sağlık  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

elinize sağlık :good1:  temizleme işinde tiner ve üstüpü kullansanız daha basit temiz ve güzel olurdu  ;)

Hocam balçık gibi idi. Tel fırçası bile zor temizledi. Artık bir dahaki sefere ;)

Elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş, fakat keşke söktüğünüzde yalıtım da yapsaydınız hazır sökülmüş,mis gibi temizlenmiş,zımparalanmış, güzel filex ile yalıtım yapsaydınız bence daha iyi olurdu. Emeğinize sağlık  :bravo:

Aklıma geldi tavanı kaplamak ama yeterince sessiz diye vazgeçtim

Yorum bağlantısı

elinize sağlık güzel olmuş

dikkat ettimde forumdaki tüm mercedes sahipleri usta oldu helal olsun 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan

elinize sağlık güzel olmuş

dikkat ettimde forumdaki tüm mercedes sahipleri usta oldu helal olsun 

estagfurullah. Araç benim olunca cesaret etmek kolay oluyor.

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Elinize sağlık hocam gayet başarılı bir uygulama olmuş, lakin tek parça olarak mı çıkardınız o tavanı yoksa parçalayıp mı orasını anlamadım ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Elinize sağlık hocam gayet başarılı bir uygulama olmuş, lakin tek parça olarak mı çıkardınız o tavanı yoksa parçalayıp mı orasını anlamadım ?

Tek parça. Koltuk başları çıkarılıp koltuklar alçaltılıyor ve tam yatırılıyor. Daha sonra hafif esnetilerek ön yolcu kapısından çıkarılıyor. Polyester tarzı birşey. Fazla esnetilince kırılabilir. Bundan önce direkleri ve tavanı tutan herşeyi söküyorsunuz tabi

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...