İçeriğe Yönlendir

Benzin Göstergesi Kalan 80 Km Den Sonra Göstermiyor

ümit karagöz

Recommended Posts

ümit karagöz

Yeni aldığım Clio 3 aracimin benzin km si kalan 80 km den altını gostermiyor. Acaba genel olarak bu araclarda boylemi yoksa teknik bir sorun mu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ölçüm güvenilir olmadığı için o km sonrası, en kısa sürede almanızı anlatıyor kendisi :)

Tüm Renault'larda böyledir.

Yorum bağlantısı
ümit karagöz

Bilgi için çok teşekkürler arkadaşlar

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Focus sıfıra kadar sayıyor. Hatta sıfır olunca da gitmisligim vardır bir sefer aracı ilk aldığımda, boş depo satmıştı sahibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ali Gök

70 flan yazınca düz bir çizgi çıkıyor arada da ötüyor 1 kere yaşadım şimdi gıcıklandım tek çubukken fulluyorum hemen

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Serhat Işık

Arkadaşlar merhabalar. Yeni aldığım clio 2 2001 lpg li rxt aracımın benzin göstergesi çeyreğin üzerinde olmasına rağmen ben kırmızı ışığı yandı. Bu durumdà hangisi gerçekçi? Benzin var mı yo mu ? Ne yapmam gerekir?

c957f8677d0a6ac2c3388f066ab31f3a.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şamandıranın iki çıkışı var ise, Biri lamba biri seviye. Lamba kısmı bozuk denebilir. Tek çıkış ise full depo yapınca ibre en üst seviyenin daha üstüne çıkıyor mu bakmak gerekir. 

Lamba yandıktan sonra kaç km daha gidebiliyor araç? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Şamandıranın iki çıkışı var ise, Biri lamba biri seviye. Lamba kısmı bozuk denebilir. Tek çıkış ise full depo yapınca ibre en üst seviyenin daha üstüne çıkıyor mu bakmak gerekir. 

Servet abi, Depoyu benzin de tam doldurduk diyelim. Sonrasında süreç içinde benzin kaç km yada kaç ayda bitecek bunu mu takip edeceğiz?Araç lpg li çünkü.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Servet Aydın yazdı:

lamba yeni yandı. riske girip ibrenin inmesini bekleyeceğiz o zaman. birde ibreyi takip ediyorum.  düzde, yokuş aşağı ve  yukarıda oynuyor.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Lpg li Focusta yeteri kadar benzin olmasına rağmen, lpg ile kullanırken bazen benzin ışığı yanardı. Kontak kapa - aç düzelirdi. Araç bilgisayarı ibreden bağımsız olarak, yol verilerine göre ışığı yakıyor bence. Ya da benzer bişey. Neticede Focusta daoluyordu, forumda aynısını yaşayanlar da vardı, konuşulmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Lpg li Focusta yeteri kadar benzin olmasına rağmen, lpg ile kullanırken bazen benzin ışığı yanardı. Kontak kapa - aç düzelirdi. Araç bilgisayarı ibreden bağımsız olarak, yol verilerine göre ışığı yakıyor bence. Ya da benzer bişey. Neticede Focusta daoluyordu, forumda aynısını yaşayanlar da vardı, konuşulmuştu.

Önder abi. kontağı aça kapa yaptım düzelmedi. bu işte tecrübe yaşayanlar yardımcı olur inşallah😊

Mehmet Ozyurek yazdı:

Muhtemelen göstergen bozuk.

çözümü kolay mı yoksa böyle kullanmaya devam mı etmeli? yada benzin pompasına zarar verir mi?

tarihinde Serhat Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Serhat Işık yazdı:

Servet abi, Depoyu benzin de tam doldurduk diyelim. Sonrasında süreç içinde benzin kaç km yada kaç ayda bitecek bunu mu takip edeceğiz?Araç lpg li çünkü.

İbre en üst çizginin de üzerine çıkarsa gösterge problemi 

Serhat Işık yazdı:

lamba yeni yandı. riske girip ibrenin inmesini bekleyeceğiz o zaman. birde ibreyi takip ediyorum.  düzde, yokuş aşağı ve  yukarıda oynuyor.

Oynar normal. Şamandıra konumu gereği farklı okuyabilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Serhat Işık yazdı:

Araç lpg li çünkü.

Clio da araç yapılan yola göre hesaplayıp yakıyor olmalı lambayı. Bir süre kullanınca düzelmeli diye aklımda kalmış.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ersen Tapan yazdı:

Clio da araç yapılan yola göre hesaplayıp yakıyor olmalı lambayı. Bir süre kullanınca düzelmeli diye aklımda kalmış.

Bu durumda 5 litre falan benzin almak sorunu çözecektir.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ersen Tapan yazdı:

Aynen. Focusta da böyleydi. Ama bir süre kullanınca değil de kullanmayınca düzeliyordu :)  Çünkü kullanınca benzin harcadığını sanıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Benzin almayla başlayayım işe. Ona göre durumu gözlemlerim.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

scenic de , lpg ile kullandığımda bile benzin gösterge ibresi inerdi aşağıya. uzun süre kullanmadığımda 2-3 gün. olması gereken yere gelirdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

benzin ışığı benzin almadan dün kendiliğinden söndü. değişiklik olursa buradan bilgilendirme yapacağım. teşekkür ediyorum tüm dostlarıma..

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

bana sorsaydın söylerdim ama neyse bi kaç gün uzak kaldık birbirimizden normal dir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...