İçeriğe Yönlendir

Ibiza 6K - Seat İbiza Gündüz Ledi+H1 Led Şimşek Etkisi

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert
(düzenlendi)

Öncelikle burada bu konuyu açabilmeme vesile olan, gerek bu ürünlerin alımı gerekse kargo aşamasında sorularımı usanmadan yanıtlayan ve her konuda yardımcı olan Sn. Murat Sağdaş' a çok teşekkür ediyorum.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere aliexpress üzerinden alınan gündüz ledlerimizi ve H1 ledlerimizi montajlamış bulunuyorum. Uzun zaman oldu aslında. Hem biraz denemek istedim hem de konuyu açmaya fırsat bulamadım.

Gündüz ledlerini parklardan çektiğim tesisatla montajladım ilk etapta. Daha sonra kontağa bağlanacak ve farları yakınca kısalacak. Buyrun dışarıdan ve içeriden fotoğrafları.

e12f7290c5d734ff7cbc36fa0d734b5b.jpg

e98986fcd0c18c249a5bc91c2ced0a1f.jpg

03e0ec79793f153076c1b1d1379dea41.jpg

H1 led uzun ampullerini de kendim taktım. Montaj çok basit. Sadece sabırla yerine oturtmak gerekiyor. Buyrun videoları.

https://vimeo.com/178885828

https://vimeo.com/178886009

https://vimeo.com/178886191

Bu arada bayramda köyde iken gece yolculuklarında aydınlatma olmayan yollarda selektör atan oldu. Sanırım gündüz ledleri fazla kuvvetli.

İstanbul'da ise herhangi bir selektör olmadı.

Uzunlar ise resmen şimşek etkisi. Eskiden sollamalarda yol istediğimde pek takmayan oluyordu,şimdi ise tek selektör yeterli [emoji1]

Özellikle yön levhalarına denk gelirse flaş patlamış gibi oluyor.

Bu arada aydınlatmasından da çok memnunum.

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Ayhan Onaran

H7 olanı yaklaşık 2 aydır ben de kullanıyorum. Gayet başarılı.. Kışın havalar erken kararınca daha iyi olacak :D:p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

H7 olanı yaklaşık 2 aydır ben de kullanıyorum. Gayet başarılı.. Kışın havalar erken kararınca daha iyi olacak :D:p

Abi özellikle şehirler arası uzun yolculuklarda genelde gece çıkarım yola 00:00-01:00 gibi. Öyle dengesiz sürücüler var ki (sözüm meclisten dışarı), adam yakmış sisleri uzunları geliyor. Önceden yapıyordum selektörü pek etkilemiyordu, şimdi tek sefer yetiyor valla. Gözüne far tutulmuş tavşan gibi afallıyor  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle... Dikkatimi çeken gündüz farlarınız çok parlak gece kısılması gerekiyor veya tamamen kapanması... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle... Dikkatimi çeken gündüz farlarınız çok parlak gece kısılması gerekiyor veya tamamen kapanması...

Teşekkür ederim. En kısa sürede diğer alternatife geçeceğim.
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

http://s.aliexpress.com/aEbaU77R

(from AliExpress Android)

Adı ustunde gündüz ledi, gece selektör yemeniz gayet normal.

Hocam dediğim gibi ilk etapta deneme amaçlı bu şekilde bağladım. Tabi ki ikinci etapta amacına hizmet edecek. Linkteki ürün aradığım üründü  :good1:

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Mehmet abinin kullandığı ürün, led alırsam bende alacağım sepette bekliyor.

Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Güle güle kullanın gayet güzel olmuş.

Bu ürünün H4 ü var mı acaba? Varsa aynı selektör performansını alabilirmiyiz.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Güle güle kullanın gayet güzel olmuş.

Bu ürünün H4 ü var mı acaba? Varsa aynı selektör performansını alabilirmiyiz.

Teşekkür ederim. Evet H4 ü de var ama etkisi nasıl olur bilemem.

güle güle kullanın. şimşek etkisi deyince aklıma şu tarz videolar geldi. "cree led" h7 led ampul.

Teşekkür ederim.

Gerçekten bambaşka bir şey.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Aydın Sert
2 saat önce, Murat Sağdaş yazdı:

Aydın bir sorum var. Kısalarda odaklaması nasıldı ?

Kısalarda halojen vardı. Uzunlar leddi:)

Ama uzun karşılaştırması yaparsak;

İbiza' da kullandığım H1 ledleri şuan C-max imde kullanıyorum. 

İbiza' da iken kesilme çizgisini yakalayamıyordum ama C-max' de sanki uzunlarda mercek varmış gibi kesilme çizgisi mevcut. 

Yani tamamen aracın far tası yapısı ile alakalı bir durum olduğunu söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
4 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Kısalarda halojen vardı. Uzunlar leddi:)

Ama uzun karşılaştırması yaparsak;

İbiza' da kullandığım H1 ledleri şuan C-max imde kullanıyorum. 

İbiza' da iken kesilme çizgisini yakalayamıyordum ama C-max' de sanki uzunlarda mercek varmış gibi kesilme çizgisi mevcut. 

Yani tamamen aracın far tası yapısı ile alakalı bir durum olduğunu söyleyebilirim.

Evet far tası ile ilgili. Ben kısalara da taktın diye aklımda kalmış. Ledlerini yeni aracından güle güle kullan ;) 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
3 dakika önce, Murat Sağdaş yazdı:

Evet far tası ile ilgili. Ben kısalara da taktın diye aklımda kalmış. Ledlerini yeni aracından güle güle kullan ;) 

Teşekkür ederim.:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...