İçeriğe Yönlendir

Zedelenen veya Balon Yapan Lastikler

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Servet Aydın
Abi senin nasıl araç kullandığını canlı görmek istiyorum [emoji4] şaft kırıyorsun, lastik yarıyorsun [emoji4] 
Hep dış güçlerin oyunu bunlar. Ben gayet efendi gibi araç kullanıyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:
4 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:
Abi senin nasıl araç kullandığını canlı görmek istiyorum emoji4.png şaft kırıyorsun, lastik yarıyorsun emoji4.png 

Hep dış güçlerin oyunu bunlar. Ben gayet efendi gibi araç kullanıyorum

Lifte dikme üzerinden geçerim diye dalınca , lastik ne yapsın? Lift dahil pert oldu yahu

söz konusu lift bakımda , 2 haftaya anca yaparız dediler🤕

E7124014-FB84-473E-B956-28959709DBEF.jpeg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Yazlıkları söktüm. Yıkarken şu kesiği gördüm. Sıkıntı olur mu? 

287-D6578-A1-B6-49-C9-8-AFF-B27-DE220-A7

DC122-D98-E8-B9-47-A7-9004-ACB069-D5834-

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yapmayın yaa. Tek lastik için çift mi değişim yapmak lazım? Arka iki farklı lastik olsa nolur

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yapmayın yaa. Tek lastik için çift mi değişim yapmak lazım? Arka iki farklı lastik olsa nolur

Lastik işi şansa bırakılmaz. Aynı model bulsanız iyi olur, bulamasanız da aracın limitlerini zorlamıyorsanız çok fark edeceğini sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Lastik işi şansa bırakılmaz. Aynı model bulsanız iyi olur, bulamasanız da aracın limitlerini zorlamıyorsanız çok fark edeceğini sanmıyorum. 

Yanlama yok bizde :) mazda’dan kalma primacy 3 var 3 tane. 2’sini takarım artık baharda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Araba zaten 2020 model. Al aynısından bir lastik.

O da olur

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Benim bir lastik gitmişti 24 bin km de iken iki lastik almıştım. Aynı aksta aynı fiş derinliğinde lastik olsun diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eski arabamda 3 yıllık lastiğin tekini yarınca 3 yaşında olan aynı marka yakın tarihli tek lastik bulup almıştım default_smile.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Eski arabamda 3 yıllık lastiğin tekini yarınca 3 yaşında olan aynı marka yakın tarihli tek lastik bulup almıştım default_smile.png

Mahalle baskısı bana iki lastik al ve arkaya tak demişti🤨

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Yüksek sürat yapılmıyor ise ve lastiğin içinde hasar yoksa ben kullanırdım o lastiği

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Saate 80 km hızı ender görücem dersen , öne takılabilir.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mahalle baskısı bana iki lastik al ve arkaya tak demişti[emoji2955]
Ben o zamanlar başka mahalledeydim [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Lastik işi sansa birakilmaz,  sizi ve aracinizi yola baglayan tek sey lastik. 

Ya da şöyle düşünün. 

Bir ayakkabiniz yırtılmış sekilde bir yaz gecirir misiniz? 

Lastikler de aracinizin ayakkabisidir. 

İhmal etmeye gelmez. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Lastik şakaya gelmez, aynı yere darbe alırsa kaçla gidersen git sonuçları kestirilemez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Öner Kurukuz yazdı:

Lastikler de aracinizin ayakkabisidir. 

İhmal etmeye gelmez. 

Lastikler arabadakilerin ayakkabısıdır.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Çağatay Kılınç

Selamünaleyküm arkadaşlar. Aracımı Ağustos başı sıfır teslim almıştım henüz 6k km ye gelmedi. Lastiklerin tamamında birşey dikkatimi çekti. Yuvarlak içine aldığım yerlerde parmak gezdirdiğinizde çökme gibi bir yer olmuş. Lastiğin kendisinde mi var yoksa hatalı üretim mi bilmiyorum. Lastikler 205 60r 16 Michelin primacy 4.

Yakınlaştırınca çok daha net belli oluyor.

img_20210603_1412031622718801.jpgimg_20210603_1411411622718800.jpg

img_20210603_1412391622718800.jpg

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağatay Kılınç yazdı:

Selamünaleyküm arkadaşlar. Aracımı Ağustos başı sıfır teslim almıştım henüz 6k km ye gelmedi. Lastiklerin tamamında birşey dikkatimi çekti. Yuvarlak içine aldığım yerlerde parmak gezdirdiğinizde çökme gibi bir yer olmuş. Lastiğin kendisinde mi var yoksa hatalı üretim mi bilmiyorum. Lastikler 205 60r 16 Michelin primacy 4.

Belki alakası bile yok ama nedense bu lastikler sökülürken levyeyi bastırırlar ya o şekilde bastırılmışta lastiğin telleri ezilmiş gibi geldi. 

0 km aldım neden sökülsün demeyin olabiliyor. 

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN
Çağatay Kılınç yazdı:

Tanıdığımın aldığı sıfır Kadjarda da aynı durum vardı. Aynı sizin gibi biraz sürdükten sonra farketmişti. Gidip yenisiyle değişim yaptırdı.

Lastik yanağına yapılan işlemin hiç bir faydası yok. Yarılmış yanağa içten yama yapılmıştı ve çok sağlam yapılmıştı. Kışlık lastik değişimi için lastikçiye gittiğimde lastiğin yarılan kısmının tamamen parçalanmış olduğunu gördük. Sadece içteki yama gözüküyordu. Lastikçi de ben de şok olmuştum Allah korumuş. Yamalı-yarık  kısım aracın iç tarafına geldiği için 1 sezon boyunca göremedim. Lastik işinin şakası yok. Yer ile  tek bağlantısı olan eleman. 

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam yanaklarında hasar olan ve yeterli diş derinliği olmayan lastikler muayenede ağır kusur olarak sayılıyor. Şu an idare etse bile muayenede gittiğinizde sorun çıkarabilir.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Lastiğin şakası yok elbette. Kaldı ki memleketten uzakta görev yapıyorum ve okul kapandığında gideceğim. Daha 1 yaşında bebeğim de var Allah korusun lastik yüzünden ne kazalar oluyor. Servise gidip baktıracağım.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Az önce Michelin bayisine gittim. Lastiklerin ek yeri normal dediler ama ikna olmadım. Rapor tutup merkeze gönderin onlar tamam derse eyvallah dedim. Yeni bir Michelin lastik takıyorlardı bir araca. Onda niye yok dedim yeni taktık bir süre sonra olur dediler. İçeride basınç var nasıl içeri gider diyorum aklım orayı almıyor siz rapor gönderin dedim bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...