İçeriğe Yönlendir

Zedelenen veya Balon Yapan Lastikler

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Ali Gök
Çağatay Kılınç yazdı:

Az önce Michelin bayisine gittim. Lastiklerin ek yeri normal dediler ama ikna olmadım. Rapor tutup merkeze gönderin onlar tamam derse eyvallah dedim. Yeni bir Michelin lastik takıyorlardı bir araca. Onda niye yok dedim yeni taktık bir süre sonra olur dediler. İçeride basınç var nasıl içeri gider diyorum aklım orayı almıyor siz rapor gönderin dedim bakalım ne olacak.

adamlardaki kafaya sanki hayatımızda hiç lastik görmedik. peşini bırakmayın derim 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Servet Aydın yazdı:

Ucuz lastikte o izler olur normal. Yanak kat sayısı az

Lastikler Michelin Primacy 4 deniyor en pahalı lastiklerden biridir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Lastikler Michelin Primacy 4 deniyor en pahalı lastiklerden biridir.

400 tl mi neydi. Pekte pahalı lastik değil. Energy saverin biraz iyisi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

400 tl mi neydi. Pekte pahalı lastik değil. Energy saverin biraz iyisi

en son ne zaman lastik aldın

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Bendeki lastiğin ebatları min 900 TL tanesi. 400 e bulsam bir 4  tane daha alayım :)

Ali Gök yazdı:

adamlardaki kafaya sanki hayatımızda hiç lastik görmedik. peşini bırakmayın derim 

İçeride yüksek bir basınç varken lastik yanağının içe yönelmesini fiziki olarak açıklayıp ikna olmadıkça bırakmayacağım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağatay Kılınç

Evet bugün Michelin Avrupa'dan mail geldi. Şu yazıyor ;

Lastiğinizle ilgili yaşadığınız tecrübeyi bizlere ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Konusu geçen lastiğinizde üretim ya da malzeme hatasından kaynaklı bir sorun tespit edilmemiştir ve bu nedenle Michelin Grup garantisi kapsamına dahil değildir. 

Şimdi anlamadığım şey şu. Üretim ya da malzeme kaynaklı hata yok diyor. Burda aslında hata var ama biz bunu garantiye almayız başının çaresine bak mı yoksa lastiğinizdeki durum normal ve garantilik bişe yok mu? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağatay Kılınç yazdı:

Evet bugün Michelin Avrupa'dan mail geldi. Şu yazıyor ;

Lastiğinizle ilgili yaşadığınız tecrübeyi bizlere ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Konusu geçen lastiğinizde üretim ya da malzeme hatasından kaynaklı bir sorun tespit edilmemiştir ve bu nedenle Michelin Grup garantisi kapsamına dahil değildir. 

Şimdi anlamadığım şey şu. Üretim ya da malzeme kaynaklı hata yok diyor. Burda aslında hata var ama biz bunu garantiye almayız başının çaresine bak mı yoksa lastiğinizdeki durum normal ve garantilik bişe yok mu? 

ikisini de aynı cümlerde aynı anda söylüyor, başarılı bir cümle hazılanmış.

Servet Aydın yazdı:

İki hafta önce

Michelin 205/55 R16 91V Primacy 4 Oto Yaz Lastiği ( Üretim Yılı: 2020 )
https://www.hepsiburada.com/michelin-20555-r16-91v-primacy-4-oto-yaz-lastigi--uretim-yili-2020--p-HBV00000B9VRZ?magaza=Depodanlastik

indirim gelmiş 600 TL olmuş

2 hafta uzun bir süre önce demek

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Çağlar Bayur yazdı:

indirim gelmiş 600 TL olmuş

2 hafta uzun bir süre önce demek

55 yanakta sıkıntı yok benim ecosport 60 yanak tek seçecek 900den fazla. 

Michelin müşteri hizmetlerini aradım  tekrar. Bu cümle ne demek diye kullanıma engel bir durum yok normal olağan bir durum dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağatay Kılınç yazdı:

Michelin müşteri hizmetlerini aradım  tekrar. Bu cümle ne demek diye kullanıma engel bir durum yok normal olağan bir durum dediler.

bayiden sıfır lastik satın alan böyle bir görünümü kabul edermiy miş.. diyecek bir şey yok. lastiklerde marka distribütörü de devre dışı....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Evren Erakçora

Eşim arabayı park ederken lastiği yardı( kaldırımda metal var onun üzerinden geçmiş). Lastikler lassa greenways 2017 üretimi, dişler iyi durumda ( 4,5 mm) ve çatlama yok gibi.  Ne yapmalı sizce?

1 tane greeways al geç

4 yeni yaz lastiği al,

2 tane greenways al,

2 tane  daha iyi lastik al,

1 tane çıkma bul,

kış lastiğine geç yazın sonra düşünürsün.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Eşim arabayı park ederken lastiği yardı( kaldırımda metal var onun üzerinden geçmiş). Lastikler lassa greenways 2017 üretimi, dişler iyi durumda ( 4,5 mm) ve çatlama yok gibi.  Ne yapmalı sizce?
1 tane greeways al geç
4 yeni yaz lastiği al,
2 tane greenways al,
1 tane çıkma bul,

4 yaz lastiği al derim. Zaten yılını doldurmuş. Kış vakti geldi önce kışlıkları takıp sonra yazlık araştırmak. Çıkanlar da satılığa konulur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

1 tane greeways al geç

4 yeni yaz lastiği al,

2 tane greenways al,

1 tane çıkma bul,

Kışlık kullanıyorsan direkt kışlığa geç hocam.  Yazın 5 yılını doldurduğundan yenileri gelmeli mantıken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lastikler hala çok iyi durumdaydı aslında, yanakta çatlak falan yok , dişler iyi durumda.  Tutuş pek zayıflamamıştı.  

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Lastikler hala çok iyi durumdaydı aslında, yanakta çatlak falan yok , dişler iyi durumda.  Tutuş pek zayıflamamıştı.  
O zaman yine kışlıkları tak 1 tane çıkma Greenways kovala [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Uzun yol yapmıyorsan 1 tane yeni çıkma iş görür. Yapıyorsan da çift alıp yenilemek lazım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

+1

Çağlar Bayur yazdı:

+1

kenara 1gr altın alıp koyarak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

2 tane aynı seri lastigin sıfırı alınıp takmaktan yana kullanıyorum oyumu tabii çatlak bulunmuyor ise

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...