İçeriğe Yönlendir

General Mobile Gm5 Plus (D)

Sani Gerşon
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

İnternetin çekmediği bölgelerde nasıl yapıyoruz?

Google mapste rotayi oluşturup, sürüşe başladıktan sonra isterseniz interneti kapatabilirsiniz. Gps ile yola devam edebiliyorsunuz. Eğer rotadan çıkarsanız alternatif rota için internet istiyor. Güncel trafik bilgisi için de internet gerekli.
Yorum bağlantısı
Teoman Sarac

Eğer haritaları çevrim dışı indirdiysen fps ten gidersin. Bu google maps te de var. Biyer aradın orayı indir de gerektiğinde kullanırsın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Var. Teknolojinin adı Vilte ve Volte. Ancak görüşme için aynı teknolojiyi barındıran telefonlar olması gerekiyor.

http://www.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama#detaylibilgi

Maalesef cam için bir sonuç yok. Bu sebeple telefonu komple kaplayacak kılıf arıyorum. Yani ön kenarları da kapatmalı iyice.

Ben kılıf bulamıyorum. Disco'da kullandığımdan çok memnundum. Silikon değil, plastik ama bükülebilirdi.

gm için kılıf aksesuar vs bulmassın kime getirmiyor.. pazarlama trikleri

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ttec urettigini söylüyor ancak maalesef urettikleri uymuyor :(

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Markası ne bilmiyorum ancak İzmirde kapaklı kılıf ve silikon kılıf satılıyor. Tam uyumlu cihaz ile

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Sani ...iki hatta aynı anda aktif mi ?

Yani çift hat takılı iken telefona.. hattın biriyle konuşurken öbür hatta gelen çağrıyı bekletip ekranda gösterebiliyormu  ?

Yoksa biriyle konuşurken öbür hat iptal mi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İki hat eski disco'mda kısa bir süre kullandım. Biri takılıyken diğeri meşgul çalıyor o sırada. Bu telefonda denemedim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Çözüm
Sani Gerşon

Az evvel andorid 7 nougat sürümüne guncelledim telefonu. Telefonda konuşurken açılıp kapanan ekran sorunu giderilmis. Kullandıkca deneyimlerimi yazacağım. Türkiye de 7 yi alan ilk marka General Mobile oldu bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Android 7.0 sürümüne güncelleme işlemi nasıl oluyor, kendi yazılım güncelleme menüsünden yazılımınız güncel diyor ama halen 6.0.1 deyim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Android 7.0 sürümüne güncelleme işlemi nasıl oluyor, kendi yazılım güncelleme menüsünden yazılımınız güncel diyor ama halen 6.0.1 deyim.

HErkese aynı anda verilmiyor. Parti parti geliyor güncelleme. 29 eylül'e kadar tüm telefonlar almış olacak dendi.

Resmi gazetede bugün yayınlanan değişiklik ile yerli telefonlara taksitli satış geldi bundan gm telefonlarıda yerliye girdiği için artık taksitli alınabilecek

Yerliler

Casper

Vestel

Vodafone

Turkcell

Turktelekom

Gm

Gibi gibi

Yerliyi teşvik için çok güzel bir hareket, tebrik ederim düşünenleri.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

GM5 Plus ile GM5 Plus (Dual Slim) arasındaki fark nedir. :unsure2:

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Adı üstünde, Dual sim farkı var :)

Slim değil o ;)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bizim mağazaya gelen bilgide telefona taksit halen yok, diğer ürünlerde de aksine 9 tk olanları 6 ya düşürdüler.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Resmi gazetede bugün yayınlanan değişiklik ile yerli telefonlara taksitli satış geldi bundan gm telefonlarıda yerliye girdiği için artık taksitli alınabilecek

Telpa şu an zaten tüm GM modellerine 6 taksit imkanı sunuyor. Elden taksit mantığıyla.

Diğer telefonlara da böyle bir imkan geldiyse ne mutlu..

Alırken bende üstüne basa basa sordum teknik olarak hiçbir farkı yok dediler. Bende GM5+ d aldım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Emininunde kilif bulamayacaginiz telefon dunyada yoktur iddaliyim

Kılıf buldum, silikon kılıf ama. Böylesini sevmiyorum. Hafif sert yumuşak plastikler var. Onlardan bakmıştım.

Asıl sorun, ekran filmi yok maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Yerli bir telefonun nasıl Türkiyede kılıfı ekran filmi olmaz :)

Aslında hiç yok değil var ama ekran 2.5 D diye geçiyor bu telefonların. Birde kasa ekran oranı yüksek olunca kırılmaz ekran filmi bulmak zorlaşıyor. GM5 Plus için uygun olanları taktıkları zaman ekranın bir kısmı açıkta kalıyor, hem 2.5 D olduğu için hemde kasa ekran oranı yüksek olduğu için. 

Bu ürün den almıştım. Kırılmaz cam diye düşünüp ama değilmiş. Naylon gibi bir film. Tam kaplıyor ekranı hiç boşluk kalmadan. Ama cebe koyup çıkartırken film telefonun ekranından ayrılabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Az evvel andorid 7 nougat sürümüne guncelledim telefonu. Telefonda konuşurken açılıp kapanan ekran sorunu giderilmis. Kullandıkca deneyimlerimi yazacağım. Türkiye de 7 yi alan ilk marka General Mobile oldu bu arada.

Bende dün gece geçtim. Ne farklar olduğunu gözlemleme fırsatın olursa burada yazar mısın Sani abi. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben de dün gece geçtim. Aslında geçerken yazıyordu nelerin değişeceği. Benim aklımda kalan emolojiler ve batarya verimliliği idi.

Üstten çekip indirdigimiz menü ve bilgi ekranı daha güzel olmuş sanki.

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

ben sadece indirmeyi ve kurmayı başlattım hiç dikkat etmemiştim yazanlara

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

İzmir'de sert plastikten kılıf var, isteyene adresini vereyim :)

Telefonu aldığım yerde 15 liraya hem ekrana kırılmaz cam yaptılar hem de o kılıftan verdiler ama filmi beğenmedim. Arkadaşların dediği gibi kenarları boşlukta kalıyor sert malzeme olduğu için. Ekran oval olduğundan tam oturmuyor kenarları. Söktüm bakalım başka bir film bulana kadar böyle kullanacağım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yerli bir telefonun nasıl Türkiyede kılıfı ekran filmi olmaz :)

sağlamdır... talep yoktur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...