İçeriğe Yönlendir

General Mobile Gm5 Plus (D)

Sani Gerşon
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Zaman kaybetmeden göndermenizi tavsiye ederim, servisten geldiği zaman gözden kaçan hatalar olabiliyor.

Hata olması durumunda garanti bitmeden tekrar gönderim yaparsınız.

10 saat önce, Hüseyin Maviş yazdı:

Öyle yapayım, teşekkürler Sani bey.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
6 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Zaman kaybetmeden göndermenizi tavsiye ederim, servisten geldiği zaman gözden kaçan hatalar olabiliyor.

Hata olması durumunda garanti bitmeden tekrar gönderim yaparsınız.

Uyarınız için teşekkürler Selçuk bey. Cihazı bugün İstanbul'a gönderdim. Cihaz kutusuna baktığımda garantiyi 1 yıl daha uzattığımı gördüm. (Altın bulmuş gibi sevindim. :) )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Cihazımı yukarıda da belirttiğim gibi kargo ile İstanbul yetkili servise gönderdim. İnternet sitelerinden takip ettim, 18.09.2018 pazartesi günü şarj soketini değiştirmişler ve "Cihazınız kargolama aşamasında" ibaresini yazmışlardı. Salı günü bekledim gelmedi. Artık çarşamba günü İstanbul'daki servisi aradım, cihazımın Ankara'daki serviste olduğunu söylediler, tabii ben şaşırdım, Ankara servisini aradım, onlar da doğruladılar. Neyse uzatmayayım cihazımı gidip elden teslim aldım. Bu vesile ile Telpa Servis'in Ankara'da şubesi olduğunu da düzeltmiş olayım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
22 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Düzeldi mi durum peki? Sıkıntı yaşadınız mı?

Sani bey düzeldi, şarj konusunda sıkıntı yok. Yalnız telefonumu servise göndermeden önce yedeklemiştim, ancak rehber konusunda biraz sıkıntı yaşadım. Lifebox'ta yedekledim, eski telefonuma sim kartla rehberi yükledim, numaraların yarısını yükleyemedim, sonra lifeboxtan geri yükledim falan. Her bir numaradan 5-6 şar tane oldu. Siliyorum tekrar geri geliyor, sonra bağlantı yolunu denedim ve büyük oranda başarılı oldum. Şİmdilik sorun yok gibi.

Bir de yazılım atmışlar (7.0) neyse hepsini güncelledim.

İlginiz için teşekkürler. Selamlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Bakırel

Benim telefon bı anda sapittı ya ses gelmiyor başına gelen var mı?Bildirim sesi , arama sesi geliyor müzik sesi gelmiyor neden olabilir yazılımsal bir sorun sanırım açıp kapattım ama olmadı garantiye göndereyim mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Format atmayı denediniz mi? Belli ki yazılımsal bi şey var.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Yok atmadım içindekiler silinirse kötü olur[emoji3].
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Kendiliğinden geldi [emoji3] teşekkürler ilginiz için.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Benim telefon bı anda sapittı ya ses gelmiyor başına gelen var mı?Bildirim sesi , arama sesi geliyor müzik sesi gelmiyor neden olabilir yazılımsal bir sorun sanırım açıp kapattım ama olmadı garantiye göndereyim mi?
Eşimin telefonda da olmuştu, kulaklık kısmı islaninca oluyor, telefon kulaklık takılı gibi algılayıp sesi dışarı vermiyor, arama gelince çalıyor ama, ufaklık ağzına sokup ıslatınca yaşamıştık, kuruyunca geçmişti.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Furkan Bakırel

[mention=58133]Selçuk Bakış[/mention] Benim tel cortladı yine geldim servise ama Emre isimli genç biri vardı , birde tamir yapan dayı vardı farklı bir şubede misin acaba ? Atatürk caddesi,Taşhan çaprazında ki yere bıraktım inşallah yaparlar : )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
[mention=58133]Selçuk Bakış[/mention] Benim tel cortladı yine geldim servise ama Emre isimli genç biri vardı , birde tamir yapan dayı vardı farklı bir şubede misin acaba ? Atatürk caddesi,Taşhan çaprazında ki yere bıraktım inşallah yaparlar : )
Yok doğru yerdesin, beni söyledin mi?

Ben yarın ilgilenirim.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
1 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Yok doğru yerdesin, beni söyledin mi?
Ben yarın ilgilenirim.

Yok yaka kartlarına baktım bulamayınca dedim herhalde başka şubeye geçti.Gelince sen buradan yazarsın abi ona göre geleyim yoksa denk gelemeyeceğiz gibi ...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Yok yaka kartlarına baktım bulamayınca dedim herhalde başka şubeye geçti.Gelince sen buradan yazarsın abi ona göre geleyim yoksa denk gelemeyeceğiz gibi ...
Servis ile bağlantım artık yok ama ilgilenirim merak etme [emoji4]
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
7 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Servis ile bağlantım artık yok ama ilgilenirim merak etme emoji4.png

Ayrıldın yani öyle mi , şarj yeri bozuldu kronik gm sıkıntısı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ayrıldın yani öyle mi , şarj yeri bozuldu kronik gm sıkıntısı.
Yok ayrılmadım. Bölüm değişti, mağazada sabit durmuyorum artık. İlgileniyorum [emoji4]
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bacanakda gm6 mi ne vardı, son güncelleme ile uçmuş telefon, servis "anakart değişmesi gerek ama yok artık, 50 lira verin gm 9 go, 350 lira verin gm 9 verelim" demiş. Bacakta gm9 almış, seviniyordu uyguna geldi diye. Daha kullanmadan en ufak çocuğu suya sokmuş şarj soketi olan kısmı [emoji2955] servise gönderdi 1000 kusur lira istemişler, " gönderin geri" demiş bacanak da. Ne yapılabilir bu telefona, telefonun yarı fiyatı istenecek kadar neresi değişiyor ki.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bacanakda gm6 mi ne vardı, son güncelleme ile uçmuş telefon, servis "anakart değişmesi gerek ama yok artık, 50 lira verin gm 9 go, 350 lira verin gm 9 verelim" demiş. Bacakta gm9 almış, seviniyordu uyguna geldi diye. Daha kullanmadan en ufak çocuğu suya sokmuş şarj soketi olan kısmı emoji2955.png servise gönderdi 1000 kusur lira istemişler, " gönderin geri" demiş bacanak da. Ne yapılabilir bu telefona, telefonun yarı fiyatı istenecek kadar neresi değişiyor ki.

Muhtemelen anakart komple değişiyor. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
On 29.11.2018 at 07:23, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bacanakda gm6 mi ne vardı, son güncelleme ile uçmuş telefon, servis "anakart değişmesi gerek ama yok artık, 50 lira verin gm 9 go, 350 lira verin gm 9 verelim" demiş. Bacakta gm9 almış, seviniyordu uyguna geldi diye. Daha kullanmadan en ufak çocuğu suya sokmuş şarj soketi olan kısmı emoji2955.png servise gönderdi 1000 kusur lira istemişler, " gönderin geri" demiş bacanak da. Ne yapılabilir bu telefona, telefonun yarı fiyatı istenecek kadar neresi değişiyor ki.

Parça fiyatları ekteki linkte mevcut, cihaz modeline göre değişecek parçayı tahmin edebilirsiniz. Ben tam tahmin edemedim 😊

http://www.telpa.com.tr/include/asp/yedek_parca_ucretleri.asp

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
10 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Parça fiyatları ekteki linkte mevcut, cihaz modeline göre değişecek parçayı tahmin edebilirsiniz. Ben tam tahmin edemedim 😊

Sanki e-mail atar gibi bir mesaj olmuş :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

[emoji23]
Meslek hastalığı [emoji16]

Sanki e-mail atar gibi bir mesaj olmuş [emoji4] 
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

@Selçuk Bakış Bugün mesaj geldi cihaz hakkında , yan çıtalarda dökülme kasa da çizikler var yazılmış ben şarj soketi için göndermiştim,cihaz darbe almış LCD ekran değişimi yapılacak garanti kapsami dişi 280 TL onarim ücreti ödemem gerekiyormuş,ben ekran değişimi felan istemedim bunu nasil düzelttirecegiz,kime ulaşmam gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
[mention=58133]Selçuk Bakış[/mention] Bugün mesaj geldi cihaz hakkında , yan çıtalarda dökülme kasa da çizikler var yazılmış ben şarj soketi için göndermiştim,cihaz darbe almış LCD ekran değişimi yapılacak garanti kapsami dişi 280 TL onarim ücreti ödemem gerekiyormuş,ben ekran değişimi felan istemedim bunu nasil düzelttirecegiz,kime ulaşmam gerekiyor.
Cihaz servise teslim alındığı zaman kozmetik durumu resimlenerek teslim formuna yazılıyor, o durum normal. GM sadece şarj soketini tamir eder sıkıntı olmaz, ben bizim servise bilgi veriyorum.
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
On Tuesday, September 11, 2018 at 00:34, Alpay Sumer yazdı:

bu modelde de sarj soketi sorunlu mu ?

Gm discovery telefonun şarj soketi sorun çıkarmıştı. Sonradan aldığımız gm5 plus da şarj yerinde kopukluk oldu. Hatta tamirciye gittiğimde gm5 plus var dedim. Adam direk şarj mı olmuyo dedi. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
8 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:
18 dakika önce, Furkan Bakırel yazdı:
[mention=58133]Selçuk Bakış[/mention] Bugün mesaj geldi cihaz hakkında , yan çıtalarda dökülme kasa da çizikler var yazılmış ben şarj soketi için göndermiştim,cihaz darbe almış LCD ekran değişimi yapılacak garanti kapsami dişi 280 TL onarim ücreti ödemem gerekiyormuş,ben ekran değişimi felan istemedim bunu nasil düzelttirecegiz,kime ulaşmam gerekiyor.

Cihaz servise teslim alındığı zaman kozmetik durumu resimlenerek teslim formuna yazılıyor, o durum normal. GM sadece şarj soketini tamir eder sıkıntı olmaz, ben bizim servise bilgi veriyorum.

Bu şekilde 

V9AQmj.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...