İçeriğe Yönlendir

Çift Renkli Arabada Vinyl Yasakmı?

Mehmet İlhan

Recommended Posts

Mehmet İlhan

Herkese merhaba arkadaşımın Renault capturu tavan siyah araç beyaz, ruhsatta da renk olarak siyah-beyaz yazıyor. Yan tarafa uzunca şu NFS oyunlarındaki vinyllerden yapmak istiyor. Yasal olarak mümkün mü? Çevremizden biraz çelişkili cevaplar aldık sizlere de sormak istedim. Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Reklam içerikli yazı içermedikçe ve siyah ve beyaz harici farklı bir renk olmadığı sürece ve aşırı büyük alan kaplamadığı(!) sürece sorun olmaz. 

(!) Bundan emin değilim.

Yorum bağlantısı
Mehmet İlhan
(düzenlendi)

Renault-captur-i%C3%A7in-araba-sticker-t

İstediği tamda bu. 

tarihinde Mehmet İlhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Siyah,beyaz kısmını nerelerin kapsadığı yazmıyor nasılsa.Problem olmaz gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Siyah,beyaz kısmını nerelerin kapsadığı yazmıyor nasılsa.Problem olmaz gibi geliyor.

İkinci rengin belirli bir yüzdesi vardı ama tam hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı

%30 u aşarsa ikinci renk işleme mecburi. İkinci renk işledikten sonra gerisinin önemi yok, yazı reklam amacı olmadıktan sonra

Yorum bağlantısı
Mehmet İlhan

%30 u aşarsa ikinci renk işleme mecburi. İkinci renk işledikten sonra gerisinin önemi yok, yazı reklam amacı olmadıktan sonra

İşleme mecburi derken cezai işlemmi ?

Yorum bağlantısı

İşleme mecburi derken cezai işlemmi ?

Tabi, benim araba şerit varken bi kaç polis sordu. %30 sınır olduğunu söyledim, onlar da nasıl ölçtün dediler tabi :) sadece kaputta iki şerit olunca ses çıkarmadılar. Ama göze batacak kadar fazla ise ceza uygularlar
Yorum bağlantısı
Mehmet İlhan

Tabi, benim araba şerit varken bi kaç polis sordu. %30 sınır olduğunu söyledim, onlar da nasıl ölçtün dediler tabi :) sadece kaputta iki şerit olunca ses çıkarmadılar. Ama göze batacak kadar fazla ise ceza uygularlar

Fakat bu arabada ikinci renk zaten ruhsata işli. Farketmezmi?

Yorum bağlantısı

Sorun değil. İstediğiniz yeri siyah beyaz yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı

İkinci renk varsa problem olmaz tabii ki. Örneğin kırmızı ve beyaz renkler var ise. İsterseniz arabayı beyaz yapıp üstüne kırmızı şerit çekin, ya da tam tersi. O halde problem olmaz
Yorum bağlantısı
Mehmet İlhan

Anladım, elbette ülkemiz trafik polislerimizin keyfi ceza uygulamaları bence yine tehlike oluşturuyor ama neyse :) Hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Damalı bile yaparsın arabayı çift renk olduğu sürece. 

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

çift renk varsa sadece aynalar bile farklı renk olsa sorun olmaz... burda bi civic fd6 var mor turuncu rengi işletmiş bagaj kapatı ve kaput turuncu, yan taraflar mor , bagajdaki spolileri mor ama kapılardaki şeritleri ve rüzgarlıkları turuncu falan karmakarışık bişiler yapmış polisler gıkını bile çıkaramıyor :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...