İçeriğe Yönlendir

C-Max II - Hız Sabitleyici Arızası

Burak Sarıkaya

Recommended Posts

Burak Sarıkaya

Aracımın hız sabitleyicisini on/off tuşuna basarak açıyorum daha sonra + tuşuna basarak aktive ediyorum,fakat hız sabitleyicisi devrede iken - yada reset tuşuna bastığım zaman hız sabitleyici devreden çıkıyor ve 5 saniye kadar süre ile de tekrar açılmıyor. Aynı durum hız limitleyci kısmında da mevcut. Tüm bu yazdıklarım 30 km/h hızın üzerinde gerçekleşmekte. Sizce neden olabilir, benim aklıma akünün kutup başlarını söküp tekrar takıp bir denemek gelfi böyle birşey yapsam aracın başka herhangi bir yerine zarar verir miyim? Herkese iyi günler diliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Eksi tuşu bir yerde kısa devreye sebebiyet veriyor diye düşünüyorum.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu arızada ilk akla gelen clock spring dediğimiz. Direksiyon altındaki zembeleğe benzeyen parçadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya

Servise mi gideyim yoksa özel servis bişey yapabilir mi ankara da yıldırım ford a gidiyorum

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Turgay Kotil

MERHABA AKADAŞLAR 2012 C MAX  TİTAANYUM 110 BİNDE .. EN FAZLA 10 KERE KULLANDIĞIM HIZ KONTROL VE LİMİTLEYİCİ ÇALIŞMIYOR. SES SİSTEMİ RADYO KONTROLÜNDE SORUN YOK. SİGORTADANDIR DEDİM KİTAPÇIĞINDA SİGORTA RADYO KONTROL İLE BİRLİKTE GÖRÜNÜYOR.  SİGORTADAN OLSA RADYO KONTROL ÇALIŞMAZDI DİYE DÜŞÜNÜYOR. ACABA BU ARIZA İLE KARŞILAŞAN VARMI

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Turgay Kotil yazdı:

MERHABA AKADAŞLAR 2012 C MAX  TİTAANYUM 110 BİNDE .. EN FAZLA 10 KERE KULLANDIĞIM HIZ KONTROL VE LİMİTLEYİCİ ÇALIŞMIYOR. SES SİSTEMİ RADYO KONTROLÜNDE SORUN YOK. SİGORTADANDIR DEDİM KİTAPÇIĞINDA SİGORTA RADYO KONTROL İLE BİRLİKTE GÖRÜNÜYOR.  SİGORTADAN OLSA RADYO KONTROL ÇALIŞMAZDI DİYE DÜŞÜNÜYOR. ACABA BU ARIZA İLE KARŞILAŞAN VARMI

Forumda buyuk harf kullanmamaya ozen gosterirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Turgay Kotil yazdı:

HIZ KONTROL VE LİMİTLEYİCİ ÇALIŞMIYOR. 

Fren ampullerinden birisi bozuk ise çalışmaz.. Öncelikle bunu kontrol etmelisiniz. 

Fren lambalarına led ampul taktıysanız veya takıldıysa bunu da arıza kabul edip çalıştırmayabilir. 

Fren ve debriyaj müşürlerinden birisi bozuksa çalışmaz. Bunun testi için de bilgisayara bağlatmalısınız. 

Direksiyondaki airbag sarmalında kopukluk varsa çalışmaz. bunun da testleri yapılmalı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...