İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2009-2012 Tdci Fiesta Kızdırma Buji Röle Arızası (Ücretsiz Değişim)

Sercan Eskin

Recommended Posts

Sercan Eskin

2009 ve 2012 arası TDCI Fiesta araçlarda kronik kızdırma buji rölesini yetkili servisler ücretsiz değişim yapıyor.

Otomobillerimizin şu an yetkili serviste kızdırma buji role değişim kampanyası var.

Bu kampanyayı yapmalarının sebebi kızdırma buji rölesi şase yapıyor ve bunun sonucunda yangın çıkma ihtimali doğuyor, bu durum bir kaç aracın başına gelmiştir.
Bunun değişimi için Fiesta'nız garanti dışında olsa dahil ücretsiz role değişim kampanyası yapılıyor.

Sadece servisi arayıp kızdırma buji rölesi için aradığınızı söylüyorsunuz ve aracınızın şasi numarasından sorgulama yapıyorlar, eğer aracınızın kızdırma buji rölesi değişime girenlerden ise size randevu veriyorlar. 

Röle resimdedir..

14199522_10154556623083217_829210362086514183773_10154556623198217_6526641106615

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Daha önce forumda konuşuldu. Bir kaç yıl olmuş olabilir. Etiste sorgulatınca bazı araçlarda sadece çıkıyor. Benim aracımda çıkmadı. Servise sorduğumda ben de değişiklik gerekmediğini söylemişti.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Ben pazartesi gününe Otokoç Antalya'dan randevu aldım, bir sıkıntım yok ama gidelim bakalım..

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

Servis size sizin aracinizdaki kizdirma bujileri rol esi değişmeyecek desede inanmayın geçen sene değişmeyecek dediler bir hafta önce garanti den üçretsiz olarak değişti

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Taşkın
(düzenlendi)

Arkadaşlar Etisten Sorguladım ve benim arabada da Etıste yakın zamana kadar çıkmayan, serviste de gözükmeyen geri çağırma çağrısı çıktı. Açıkçası çalışan arabayı kurcalatmayı hiç sevmem ama servis getirirsen ücretsiz değiştireceklerini aracı getirmemi istediler. Mecbur bir ara götüreceğim.

Benim gibi daha önce servis çağrısı çıkmayan arkadaşlar da bir ETisten şasi nolarını sorgulasınlar. Onlarda da çıkacaktır.

16S09 - FIESTA - DIESEL - GLOW PLUG CONTROL MODULE

tarihinde Ahmet Taşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

https://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls/searches/expand.asp?uniqueID=7E425291F1BD95758025800B002AC26A

The Glow Plug Control Module (GPCM) can be affected by wet conditions. It is not waterproof and water ingress into the module may cause overheating with the potential to result in a fire. As the GPCM has a permanent electrical live feed there is also a potential risk of an unattended vehicle fire.

Yani Ateşleme soketi kontrol modülü ıslak durumlardan etkileneilir. Su geçirmez değil ve içine su işlerse fazla ıslanmadan yangın tehlikesi çıkarabilir.... diyor.

Yayın tarihi de  

01/09/2016

etikelenen araçlar

Numbers Involved : 41355 Build Start Date : 01/01/2012 Build End Date : 29/08/2013 

The Glow Plug Control Module (GPCM) can be affected by wet conditions. It is not waterproof and water ingress into the module may cause overheating with the potential to result in a fire. As the GPCM has a permanent electrical live feed there is also a potential risk of an unattended vehicle fire.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Taşkın

Geçenlerde yetkili serviste ücretsiz değişimini yaptırttım. Modülün yeri sol ön tekerin orda bir yerde. Karter koruma keçesi sökülünce alttan ulaşılıyor. Ancak ben çay alıp gelene kadar değiştirmişler göremedim.

2012 TDCI si olanlar yetkili serviste sorgulatsın. Ford arayıp bilgi vermiyor çünkü. Sen talep edersen değiştiriyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçenlerde yetkili serviste ücretsiz değişimini yaptırttım. Modülün yeri sol ön tekerin orda bir yerde. Karter koruma keçesi sökülünce alttan ulaşılıyor. Ancak ben çay alıp gelene kadar değiştirmişler göremedim.

2012 TDCI si olanlar yetkili serviste sorgulatsın. Ford arayıp bilgi vermiyor çünkü. Sen talep edersen değiştiriyor.

geçmiş olsun. aracın ilk ruhsat sahibimisiniz?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

geçmiş olsun. aracın ilk ruhsat sahibimisiniz?

Abi geçmiş olcak bişey yok. Ford sıkıntılı parça yapmış talep edene de ücretsiz değiştiriyor o nedenle. 

Aracı sıfır aldım ancak araç ruhsatı bayi kendi üstüne çıkartmıştı. Sabri Ustayla aldık. Sabri Ustama her zaman minnertarım :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O yüzden size bilgi gelmemiş. O geri arama takipte Fordotosan sistemi bizi Dingiliz sanıyor. Siatem hatalı tasarımlı

Servis e sorunca bilgi vermeimiş olması da personel hatası

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erkan Işık

Az önce forumu kurcalarken gördugum kızdırma bujı rolesı ıcın tüv dönüşü ford a ugrayıp gerı cagırma vs varmı dıye sorgulama yapdırdım dedıler sızın arac ıcın degısım önerılmıs sipariş alıp gelınce aranacagımı söyledıler parca gelınce 10  dk lık iş dedıler ucretsız degısımmıs arac  2013 1.5 ford tdci fiesta 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Murat Saygili
(düzenlendi)

Merhaba 

13 ocak 2019 tarihinde, 2013 Fiesta 1.5 tdcı aracım AVM otoparkında Park ettikten sonra kızdırma rölesi kaynaklı kendiliğinden yanmaya başlamıştır durum kameralar karşısında gerçekleşmiştir AVM yangın dedektörleri devreye girerek ve çevredeki duyarlı vatandaşlar sayesinde yangın söndürülmüştür aracımı bugün Kayseri metinler Ford servisine teslim ettim 6 ve 8 yaşlarında iki tane oğlum var ve Hangimiz araca bırakıp da çocukları bir şeyler almak için markete ya da başka bir yere gitmiyoruz ki! bu durum kabul edilebilir bir durum değildir Bu süreci nasıl ilerletmeli nelere dikkat etmeliyim Bu konu hakkında yardımlarınızı rica ederim

tarihinde Murat Saygili tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tuğrul Alkan

Merhaba, 

2013 1,5 TDCI aracımın kızdırma buji rölesi Antalya Oto Koç'ta ücretsiz değiştirildi, farklı bir işlem için gittiğimde sisteme şasi numarası girilince fark edilmiş ve kendileri önerdiler ücretsiz değişimi. İşlem de zaten kısa süren bir süreçmiş tesadüfen riskli parçadan kurtuldum. MURAT SAYGILI kardeş geçmiş olsun size de efendim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 saat önce, Tuğrul Alkan yazdı:

Merhaba, 

2013 1,5 TDCI aracımın kızdırma buji rölesi Antalya Oto Koç'ta ücretsiz değiştirildi, farklı bir işlem için gittiğimde sisteme şasi numarası girilince fark edilmiş ve kendileri önerdiler ücretsiz değişimi. İşlem de zaten kısa süren bir süreçmiş tesadüfen riskli parçadan kurtuldum. 

Sorsaydınız, geri çağırma yapmışlar mı ?

Yorum bağlantısı
Tuğrul Alkan
On 13.04.2019 at 22:29, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sorsaydınız, geri çağırma yapmışlar mı ?

Evet aracım için geri çağırma varmış,  bu değişim için. Ben aracı geçtiğimiz Ocak ayında almıştım tesadüfi yeni müşteri kaydı sırasında gündeme gelen bir durum aslında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, Tuğrul Alkan yazdı:

Evet aracım için geri çağırma varmış, 

Varmış da.. çağırmışlar mı.. 

El değiştiren araçlarda araç sahibine nasıl ulaşıyorlar onu merak ettiğim için soruyorum. 

Yorum bağlantısı
Tuğrul Alkan
On 19.04.2019 at 09:59, Mehmet Ozyurek yazdı:

Varmış da.. çağırmışlar mı.. 

El değiştiren araçlarda araç sahibine nasıl ulaşıyorlar onu merak ettiğim için soruyorum. 

Efendim ben aracı aldiğimda usb girişi arizaliydi,  orjinali ile değiştirmek için aracı götürdüm servise. Firma gelen her müşteriyi kayda alıyormuş,  tesadüfi destek almaya gittiğim esnada şasi numarasından ortaya çıkan bir durum,  yoksa kendiliğinden ban ulaşan bir firma falan yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Çağatay Kılınç
Tuğrul Alkan yazdı:

Efendim ben aracı aldiğimda usb girişi arizaliydi,  orjinali ile değiştirmek için aracı götürdüm servise. Firma gelen her müşteriyi kayda alıyormuş,  tesadüfi destek almaya gittiğim esnada şasi numarasından ortaya çıkan bir durum,  yoksa kendiliğinden ban ulaşan bir firma falan yok. 

Ben de yeni 2013 fiesta aldım 1.5 tdci. Tesadüf etisten öğrendim bugün kayseri servisi arayacağım.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Fordun sitesinde gönüllü geri çağırma kampanyası kısmında şase yazdım bu numarada geri çağırma yok diye cevap çıktı servisi arasam mı yine de ?2015 araç

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Bugün servisle görüştüm ve değişim için çağırdılar 10 15 dk içinde hallettiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağatay Kılınç yazdı:

Bugün servisle görüştüm ve değişim için çağırdılar 10 15 dk içinde hallettiler.

İyi yapmışsınız.. Aynı sebeple bir fiesta yandı yakın zamanda.. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Mehmet Ozyurek yazdı:

İyi yapmışsınız.. Aynı sebeple bir fiesta yandı yakın zamanda.. 

Evet forumu da dikkatlice takip ettim. Esasen hiç haberim yoktu etisten sorgulamak da ama araştırmanın faydaları...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
HÜSEYİN EREL

Dün Izmir Karşıyaka Ford servisinde ücretsiz olarak kızdırma rolesi değişti. Foruma ve bilgilendirme yapan arkadaşlara teşekkürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...