İçeriğe Yönlendir

Focus II - Ön Cam Altı Plastik Çıta Yerine Tam Oturmuyor

Erol YILDIRIM

Recommended Posts

Erol YILDIRIM

Merhabalar..Aracımın ön camın alt tarafında kaputun sonuyla silgeçlerin oradaki  siyah plastik parça(ismi nedir bilmiyorum kusuruma bakmayın) Camdan 2-3 mm ayrık duruyor.Bastırıp yerine oturtuyorum.Başka bir zaman aracın yanına gittiğimde yine ayrılmış oluyor.Focus 2 lerin kronik sorunlarından galiba bu parçada. Öncamdan 2-3 mm ayrık durduğundan araç çalıştığında oluşan titreme  ve  vibrasyondan( araç dizel olduğundan daha çok titreşimli çalışıyor) bu ayrık kısmın karşılıklı birbirine sürtünmesinden içeri zırıltı şeklinde rahatsız edici bir ses alıyor.Camcı ve özel servisede sordum.Tatmin edici bir çözüm sunmadılar.Bu modellerin hastalığıdır v.s. deyip geçiştirdiler.Bu sorunun çözümü yokmudur.Böyle zırıltlı-zırıltılı araç sürmeye devam edeceğiz anlaşılan.Birtek ölüme çare yok.Bi şekilde bu sorunun çözümü olmalı...Sizce ne yapmalıyım..Bazende kendi kendime canım sıkılıyor bu focus 2 ler ne sorunlu araçmış diye.Arka bagaj su alma,turbo problemi,içeri aşırı motor ve yol sesi alması,Ön göğüs eşya gözünün tırnağının kırılması,Arkan makam perdelerinin çok çabuk arızalanması ,v.s.Her aracın kronik sorunları vardır elbet.Ama focuslarda bu daha mı fazla bilemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.

2ziocgg.jpg

5ds7ba.jpg

2v96894.jpg

2cxsw2x.jpg

2gtpymu.jpg

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Hocam sıkıntınız bu olsun. Silecekleri lokma ile sokeceksiniz. O siyah parcanin ismi "ön cam bakaliti". Bakaliti cikarip guzelce sileceksiniz. Keza on camin o parcaya degen yerlerini de sileceksiniz. Sonra 3m çift tarafli banti fön makinesi yardimi ile yapistiracaksiniz. Bir iki gun su ile temas etmemesine dikkat edeceksiniz. Sonra Allahın izniyle sorununuz cozulmustur.

Yorum bağlantısı

Sizi başından savan servis ve camcıya şaşırdım,kendi kendilerine bir çok şeye kronik diyip geçiyorlar.bence bunu söyleyenler kronik :)

İşlem çok basit,bakaliti tırnaklarına geçircekler o kadar,ha yine mi açık kalıyor ? O zaman camın uç kısmına japon yapıştırıcısı sürün ve bakaliti cama yerleştirin.ha bu dediğimi yapamazsanız iyi bir camcıya gidip anlatın o yapsın,para bile alacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Erol YILDIRIM
(düzenlendi)

Sizi başından savan servis ve camcıya şaşırdım,kendi kendilerine bir çok şeye kronik diyip geçiyorlar.bence bunu söyleyenler kronik :)

İşlem çok basit,bakaliti tırnaklarına geçircekler o kadar,ha yine mi açık kalıyor ? O zaman camın uç kısmına japon yapıştırıcısı sürün ve bakaliti cama yerleştirin.ha bu dediğimi yapamazsanız iyi bir camcıya gidip anlatın o yapsın,para bile alacağını sanmıyorum.

Bakalitin tırnağa geçtiği yer sanırım cama bağlı olan tırnak.Cam değişimi yapılıp yan sanayi cam takılmış.Tırnağa oturunca gene bırakıyor bakaliti bir süre sonra.Usta eller servisine gittiğimde ön camda tırnak ucukadar küçük bi çatlak izi var. Büyür deyip onlar bile yapmadılar bu problemi.Daha nereye götüreyim ki...

tarihinde Erol YILDIRIM tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bakalitin tırnağa geçtiği yer sanırım cama bağlı olan tırnak.Cam değişimi yapılıp yan sanayi cam takılmış.Tırnağa oturunca gene bırakıyor bakaliti bir süre sonra.Usta eller servisine gittiğimde ön camda tırnak ucukadar küçük bi çatlak izi var. Büyür deyip onlar bile yapmadılar bu problemi.Daha nereye götüreyim ki...

Camı nerede değiştirdiniz ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uçtaki çatlağı görünce dokununca çatlama riskini söylemeleri normal. yoğun günerşin yan etkisi bu. arka perde yukarda iken kendi yayı sert çeker. yukardan bırakılırsa kırılır

camcı hayrat mı açmış hangisi bu

Yorum bağlantısı

uçtaki çatlağı görünce dokununca çatlama riskini söylemeleri normal. yoğun günerşin yan etkisi bu. arka perde yukarda iken kendi yayı sert çeker. yukardan bırakılırsa kırılır

camcı hayrat mı açmış hangisi bu

Esnaf adamlarmış :)

Yenibosnada.

Yorum bağlantısı
Erol YILDIRIM

Camı nerede değiştirdiniz ?

Cam bende iken değişmedi.Ben 3. sahibiyim.2. sahibi forum üyemiz Serdal SOYSAL.Bilmiyorum Serdal beyde mi değişti yoksa 1. sahibinden mi bilgim yok.

Ersel beyin dediği gibi çift taraflı bant çözüm olur mu deneyelim bakalım...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erol YILDIRIM

Çift taraflı bantla yapıştırdım.Şimdilik bi problem yok gibi...İlerki günlerde yağmur soğuk falan derken bırakma yaparmı göreceğiz bakalım...

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Aynı durum benim araçta da var bu işe başlamayı düşünüyordum denk geldi .Ben dayson slikon yapıştıcılar var ondan aldım siyah renkli. Söküp şerit halinde sıkıp kapatacağım çift taraflı bant uzun ömürlü olmaz gibi duruyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cengiz Yılmaz
On 08.10.2016 at 23:08, Metin Çilo yazdı:

Aynı durum benim araçta da var bu işe başlamayı düşünüyordum denk geldi .Ben dayson slikon yapıştıcılar var ondan aldım siyah renkli. Söküp şerit halinde sıkıp kapatacağım çift taraflı bant uzun ömürlü olmaz gibi duruyor.

Merhaba,

Silikon ile denedinizmi? Nasıl oldu?

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Metin Çilo
2 saat önce, Cengiz Yılmaz yazdı:

Merhaba,

Silikon ile denedinizmi? Nasıl oldu?

Saygılarımla

Öncelikle merhabalar.

Dayson denedim oldu fakat dayson etrafı biraz kirletti. Uygulamayi yaparken taşmadan yaparsaniz daha sağlıklı sonuç alırsınız.

Kolay gelsin

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ali Kangal

Konu eski ama benim ön cam bakaliti cama tam oturmuyor nasıl hallederiz  pattex marka çift taraflı bantla fön makinası ile ısıttım tam olmuyor başka yolu varmı acaba daha önce yapan varsa memmun olurum.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
1 saat önce, Ali Kangal yazdı:

Konu eski ama benim ön cam bakaliti cama tam oturmuyor nasıl hallederiz  pattex marka çift taraflı bantla fön makinası ile ısıttım tam olmuyor başka yolu varmı acaba daha önce yapan varsa memmun olurum.

Silikon veya cam mastiği ile taşırmadan uygularsanız gayet sağlam olur. Zemini alkol türeviyle temizleyin öncesinde. 

Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Silikon veya cam mastiği ile taşırmadan uygularsanız gayet sağlam olur. Zemini alkol türeviyle temizleyin öncesinde. 
Hocam cam mastigi su görürse kalkma yaparmı.
Yorum bağlantısı
Cem Işık
3 saat önce, Ali Kangal yazdı:
3 saat önce, Cem Işık yazdı:

Hocam cam mastigi su görürse kalkma yaparmı.

Yapıştırdıktan sonra 24 saat kuru kalsın, sonra arabayı denize atsanız kalkmaz yerinden:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Yapıştırdıktan sonra 24 saat kuru kalsın, sonra arabayı denize atsanız kalkmaz yerinden:)
Sagol hocam deniycem bir bakalım.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...