İçeriğe Yönlendir

İnternet Kutusundan Hat Bağlama Yardım(Resimli)

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar

Türknetin 150 gb adil kullanım kotası verdigi için türknet abonesi olmaya karar verdik ama daha internete bağlamadan sıkıntı yaşamaya başladık.

Bugün interneti bağlayacak kişi gelmiş ama beyfendi kutuya kadar kabloyu çekmiş 10 sn lik bağlama işini yapmadan kablo uçlarını açık bir vaziyette bırakıp gitmiş inanılır gibi degil.

Müşteri hizmetlerinide aradım adamlar pişkin pişkin gelen kişinin sadece kabloyu çekme görevi oldugunu bağlamak zorunda olmadıgını söyledi çok ilginç 3-4 defa internet bağlattım ilk kez böyle bişeyle karşılaşıyorum

Resimleri yükledim konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum  :unsure2:  :unsure2:

Bu arada 2. katta 5 numaralı dairedeyiz .Evde duvardan 2 hat çıkışı var biri salonda digeri odada biz internet için salonu kullanacagız

J3802J.jpg

OE8GM4.jpg

tarihinde Emre Akbas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran
(düzenlendi)

5         5

Salon  Salon

1         1

yani 1.satırdaki 9 un yanlarına basacaksınız.

Yazan yere bağlayıp denediniz mi?

Eğer salondaki  uçlar açıksa,  uçları bir birine bağlayıp  aşağıdan avometre vb bir aletle buzer kısmından kabloları çift çift test ederek ses almaya çalışın yukarıdaki kablolarınızı bulursunuz. O şekilde bağlayabilirsiniz.

Bende yeni Türknete geçtim ama Ttnet elemanları geldi onlar yaptı gitti.

tarihinde Muharrem Ersin Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Akbas

5         5

Salon  Salon

1         1

Eğer salondaki  uçlar açıksa,  uçları bir birine bağlayıp  aşağıdan avometre vb bir aletle buzer kısmından kabloları çift çift test ederek ses almaya çalışın yukarıdaki kablolarınızı bulursunuz. O şekilde bağlayabilirsiniz.

Hiç bir kabloyu denemedim yarın sabah ilk iş olarak deneyecegim teşekkürler.

bu arada türknet abonesi olduysanız ttnet elemanları nasıl bağladı sizmi çağırıp bağlattınız onların öyle bağlama gibi bir yetkileri varmı

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Hiç bir kabloyu denemedim yarın sabah ilk iş olarak deneyecegim teşekkürler.

bu arada türknet abonesi olduysanız ttnet elemanları nasıl bağladı sizmi çağırıp bağlattınız onların öyle bağlama gibi bir yetkileri varmı

Bilmiyorum , ben çağırmadım .Aradılar geliyoruz dediler bağlayıp gittiler.Sanırım  küçük bir yerde olduğumdan ttnet ile altyapı anlaşması vs. var.

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Ben nerede internet bağlattıysam hep bu şekilde kabloyu getirip bıraktılar türk telekom ve turk telekom alt yapısı ile hizmet verenler hep bu şekilde yapıyor sanırım .Şansınız şu ki panonun üzerinde çok güzel bir numaralandırma yapmışlar daha önce hiçbir sitenin apartmanın kutusunda görmedim . En fazla bir kaç deneme yanılma ile çözersiniz diye düşünüyorum bir kişi evde modemin başında bir kişide kutuda duracak mecburen .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Önceden bağlattıklarınızda şanslıymışsınız zira normalde hiçbiri odanıza kadar getirmez.

Hatları kroneye çakmanız için özel aleti olması gerekir, sizde mevcut mu?

Panodan anladığım soldan ikinci kronede soldan 1 ve 2 ye çakmanız gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Önceden bağlattıklarınızda şanslıymışsınız zira normalde hiçbiri odanıza kadar getirmez.

Bende var; ince ağızlı düz tornavida. :D:p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

türk telekom heryerde aynı galiba

süperonlineden gelen arkadaşlar sağolsun eve kadar çektiler interneti..

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

5         5

Salon  Salon

1         1

Muharrem bey tesekkur ederim dediginiz sekilde yaptim sorunum duzeldi

Evet 2 defa doping bir defa turkcell internet baglattim hepsi odadaki girise kadar interneti getirmislerdi kabluyuda normal en ince duz tornavidayla kaktırdım oldu gitti valla :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...