İçeriğe Yönlendir

Focus I - Hız Sensör Sorunu

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba 2000 model focus sahibiyim buradada daha önce okudugum bir sorun benim araçtada olmaya başladı araba hareket halindeyken birden hız göstergesi sıfıra düşüyor ve düşmüş konumdayken aracı sanki birisi tutuyormuş gbi gidiyor 1-2 dk sonra düzeliyor forumda baktgım kadarıyla temizletip düzeltende var yenileyende var acaba temizletme işlemini denesemmi yenisinimi alsam çünki sanırım sökülüp takılması zor bir parça iki sefer işçilik ödemek istemiyorum parçacıya sordum orjinali 180 orjinali kadar iyi oldugunu söyledigi bir marka var varmış fase diye çok satmış hiç dönüş olmadıgını söylüyor  bu 40 tl üstelik 2 haftada garanti veriyor ürünün resmini burdan paylaşıyorum daha önce kullanan oldumu?

7AplkN.jpg

Yorum bağlantısı
Serdar Karagonlu

Ben yan sanayi aldım bir hafta gitmeden arızalandı tavsiyem orjinal.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

orijinali kadar iyi olan ürüne neden 2 hafta garanti veriyorlar acaba, kimse 40 lirasını geri alamayacağını bildiğinden uğraşmak istememiş olabilir. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

orijinali kadar iyi olan ürüne neden 2 hafta garanti veriyorlar acaba, kimse 40 lirasını geri alamayacağını bildiğinden uğraşmak istememiş olabilir. geçmiş olsun.

Bu mantıkla bakarsak orjinale hic garanti vermiyorlar :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Yalas

Merhaba 2000 model focus sahibiyim buradada daha önce okudugum bir sorun benim araçtada olmaya başladı araba hareket halindeyken birden hız göstergesi sıfıra düşüyor ve düşmüş konumdayken aracı sanki birisi tutuyormuş gbi gidiyor 1-2 dk sonra düzeliyor forumda baktgım kadarıyla temizletip düzeltende var yenileyende var acaba temizletme işlemini denesemmi yenisinimi alsam çünki sanırım sökülüp takılması zor bir parça iki sefer işçilik ödemek istemiyorum parçacıya sordum orjinali 180 orjinali kadar iyi oldugunu söyledigi bir marka var varmış fase diye çok satmış hiç dönüş olmadıgını söylüyor  bu 40 tl üstelik 2 haftada garanti veriyor ürünün resmini burdan paylaşıyorum daha önce kullanan oldumu?

7AplkN.jpg

Yanlış hatırlamıyorsam orjinalini 200 lira civarında almıştım. Bir seneden fazla oldu hiç sıkıntı yaşamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...

Aynı soruyu tekrar ben sorayım..

Yukarıda resmi olan hız sensörünü kullanan tavsiye eden var mı..

Değişmesi gerek ama Orjinali olan fomoco da iyi değil diyorlar...

Bi yardımcı olabilir misiniz??

https://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=348

https://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=2985

https://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=4333

Hangisini almalıyım sizce..

Yorum bağlantısı
Selami Şimşek

Benim aracada orijinal taktırmıştım tam bir oldu sorun yok . Ayrıca aracı boşa atınca stop etmesi ve rölanti sorunuda kalmamıştı.

Yorum bağlantısı

Çok teşekkürler cevap için..

Aynı sorunlar var şuan. .

Stop ediyor boşa alınca ve rolanti dalgalanması var.. FoMoCo taktirayim o zaman inş düzelir herşey...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 01.05.2017 at 12:07, Halil Daban yazdı:

Aynı soruyu tekrar ben sorayım..

Yukarıda resmi olan hız sensörünü kullanan tavsiye eden var mı..

Değişmesi gerek ama Orjinali olan fomoco da iyi değil diyorlar...

Bi yardımcı olabilir misiniz??

https://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=348

https://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=2985

https://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=4333

Hangisini almalıyım sizce..

Hız sensörünü bence orjinal alın..

37 dakika önce, Halil Daban yazdı:

Çok teşekkürler cevap için..

Aynı sorunlar var şuan. .

Stop ediyor boşa alınca ve rolanti dalgalanması var.. FoMoCo taktirayim o zaman inş düzelir herşey...

Göstergelerde sorununuz var mı ?

Yoksa boşa hız sensörü değiştirmeyin.. 

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Bu konuyu ben açmıştım yukardaki sensörü aldım ama taktırmadım :)

Çünkü şöyle oldu kışın yaşadığım hız sensör problemi sorunu yaz gelince hiç yaşamadım muhtemelen kışın yağmurdan çamurdan etkilendiği için yapıyor çünkü gördüğüm kadarıyla yere yakın bir yerde sensör

Yorum bağlantısı
8 saat önce, Emre Akbas yazdı:

Bu konuyu ben açmıştım yukardaki sensörü aldım ama taktırmadım :)

Çünkü şöyle oldu kışın yaşadığım hız sensör problemi sorunu yaz gelince hiç yaşamadım muhtemelen kışın yağmurdan çamurdan etkilendiği için yapıyor çünkü gördüğüm kadarıyla yere yakın bir yerde sensör

Evet gösterge gidip geliyor

- - - - Böyle oluyor 

Yorum bağlantısı
Sercan Çalışkan
On 07.10.2016 at 16:36, Emre Akbas yazdı:

Merhaba 2000 model focus sahibiyim buradada daha önce okudugum bir sorun benim araçtada olmaya başladı araba hareket halindeyken birden hız göstergesi sıfıra düşüyor ve düşmüş konumdayken aracı sanki birisi tutuyormuş gbi gidiyor 1-2 dk sonra düzeliyor forumda baktgım kadarıyla temizletip düzeltende var yenileyende var acaba temizletme işlemini denesemmi yenisinimi alsam çünki sanırım sökülüp takılması zor bir parça iki sefer işçilik ödemek istemiyorum parçacıya sordum orjinali 180 orjinali kadar iyi oldugunu söyledigi bir marka var varmış fase diye çok satmış hiç dönüş olmadıgını söylüyor  bu 40 tl üstelik 2 haftada garanti veriyor ürünün resmini burdan paylaşıyorum daha önce kullanan oldumu

selamun aleykum öncellikle abi ilk tavsiyem iyi bi usta. bendede aynı sorun oldu gittim tamirciye sensör değisicek dedi tamam dedik. 2 hafta geçti aradan kendi ustama gittim (kilometreciye göstermistim ilkde aracımı sorununu izmir 3 saniyede çok bilindik yer var derler.) ustam sansızamana bi baktı ki sensor kırılmış içinde ve bunun için sanzıman sökülmesi gerekti. tamircim alttan bi darbeyle olucak iş değil dedi adamında günahını almak istemiyorum ama büyük ihtimalle kontrol ederken usta girmiş olabilir. aradan da 2 hafta gibi bi zaman geçti tekrar gitmedim kilometreciye. hatta konu olarak acıcaktım bu haberi görünce iyi oldu. simdi sanzıman sökülücek aracımda ustaya muhakkak dikkat etmek lazım abi 

On 13.10.2016 at 22:54, Mehmet Yalas yazdı:

Yanlış hatırlamıyorsam orjinalini 200 lira civarında almıştım. Bir seneden fazla oldu hiç sıkıntı yaşamadım.

170 liraya aldım bu arada ben geçen gün 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Rasim Bolat
(düzenlendi)

2001 FOCUS aracımda bir süre önce hız sensöründe sıkıntı vardı gösterge  0 iniyor km yazmıyordu temizledik taktık. daha sonra rolantide çalışınca rolanti deli gibi oynuyordu(birkaç kez yaptı). bayadır sıkıntı yoktu geçen gün hız göstergesi 0 düştü tekrar düzeldi. hız sensörü rolantiye ne kadar etki ediyor. bobin buji kablo orjinal sıfır takıldı. çoktandır sıkıntı yok ama sert duruşlarda rolanti 400 kadar iniyor motor sarsılıyor normale dönüyor sıkıntı hız sensörü kaynaklı olabilir mi?

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet, rölanti hız sensörü ile bayağı alakalı. Sensör bozuk olunca motor coşuyor resmen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

250 tl verdim az önce aldım daha gaçen yaz 180 tl idi. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Yalas
Mehmet Yalas yazdı:

O sıra bir seneden fazla olmuştu sıkıntı yaşamamıştım. Ama şimdi sıkıntı yaşamaya başladım. Km göstergesi arada gidiyor. Tahminimce 50 veya 60 bin km yaptım. Bu sürede bozulması normal mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yalas
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bozulmaması gerekir.
Orijinal parça mı ?

Orjinal parça abi. Yanılmıyorsam 200 liranın üzerinde bir fiyata almıştım.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

aynı sıkıntı arada bir bendede oluyor. devamlı yapmadığı için özellikle değiştirmiyorum. eğer bir parça bozuksa hiç çalışmaması lazım diye düşünüyorum. belkide sensörden değilde kablolarında veya km saatinde bir temassızlık olabilir. fırsat bulup araştıramadım. aklınızda bulunsun.

forumdaki arkadaşların yorumlarından anladığım kadarı ile orjinalde olsa yenisini takmakta çözüm getirmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yalas
Ersin Gökdemir yazdı:

aynı sıkıntı arada bir bendede oluyor. devamlı yapmadığı için özellikle değiştirmiyorum. eğer bir parça bozuksa hiç çalışmaması lazım diye düşünüyorum. belkide sensörden değilde kablolarında veya km saatinde bir temassızlık olabilir. fırsat bulup araştıramadım. aklınızda bulunsun.

forumdaki arkadaşların yorumlarından anladığım kadarı ile orjinalde olsa yenisini takmakta çözüm getirmiyor.

Şimdilik gidiyor bakalım. Nereye kadar giderse.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Yalas yazdı:

Orjinal parça abi. Yanılmıyorsam 200 liranın üzerinde bir fiyata almıştım.

Soketi falan oksitleniyordur.. 

Kendisinin bozulacağını sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yalas
Mehmet Ozyurek yazdı:

Soketi falan oksitleniyordur.. 

Kendisinin bozulacağını sanmıyorum. 

İnşaallah öyledir abi. Bence de bozulmaması lazım.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Yalas yazdı:

Şimdilik gidiyor bakalım. Nereye kadar giderse.

en doğrusu bu. sürekli sensör değiştirmenin manası yok. çünkü kesin çözüm değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...