İçeriğe Yönlendir

1.0 Tsi Octavia Gelmiş

Evren Erakçora

Recommended Posts

Misafir

Ben ecu da bi çay iceyim bugün [emoji4]

hadi o zaman hayırlı olsun şimdiden  :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Audi de kalktı.1.2 den daha iyiyse neden kalkmasın.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Videolara baktım murat oslunun videolari kendisi sct de zaten, soft yazılım var ama stock fr boy boy yapıyor:D 1.6 102hp atmosferik ile 105hp dsg roll var resmen oynuyor tsi atmosferikle :D 1.6 hdi ile roll var ondada 3boy falan atıyor, bence 1.2 tsi 110hp stok haliyle bile çok güzel atmosferiklerle falan kalktığında ciddi üzer

Evren abi 1.2 110hp zaten yeni revize edilmiş euro6 motor kayışlı trigere sahip ben sanmıyorum bu motorun kalkacağını motor gamı çoğaltıp satış hedefini yukseltebilirler, ayrıca seneye falan 1.5 tsi gelecek diye dedikodular dönüyordu

O kadar da olmasın mı ama[emoji4]

Kafa kafaya gitseler zaten frin özelliği kalmaz. Bence yine de güzel tutunuyor. Zaten atm motor ile 1.6 dizellere karşı gayet başarılı kısa da, uzunda atm motorla ne olur onu bilemem. Dizel 301 ile benim de kalkmisligim var. 1.6 Dizel olup da kalkışta boyun egecegi bi araba yok galiba.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

O kadar da olmasın mı ama[emoji4]

Kafa kafaya gitseler zaten frin özelliği kalmaz. Bence yine de güzel tutunuyor. Zaten atm motor ile 1.6 dizellere karşı gayet başarılı kısa da, uzunda atm motorla ne olur onu bilemem. Dizel 301 ile benim de kalkmisligim var. 1.6 Dizel olup da kalkışta boyun egecegi bi araba yok galiba.

Topspeed olarak ta başarılı ben hiç zorlanmadan 200km sürate cikabildim daha giderdi ancak yol sıkıntılıydı, 1.6 atm topspeed olarak 250 yapacak hali yok 220 ye çıksa bizde o suratlere çıkabiliriz diye dusunuyorum yani sonuçta hitler motorun tsi karşısında hiç şansı yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1.0 motor çok güzel ses veriyor.

1.2 110hp leonun ara hızlanmaları gayet iyi 1.4 150hp şaka makinesi :) 140 fr var arkadaşımda her kullandığımda içimdeki fr aşkı alevleniyor

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Yolda şaka yapanın...

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

1.2 tsi Golf beni çok memnun etmişti. Türkiye'de vergi açısından 1.2 ile 1.0 ya da daha düşük litreli motorların vergi avantajı açısından farkı yok diye biliyorum. 1.2 Tsi kabul gördü ya da Vag bu işi iyi kotardı, Renault 0.9'da, Ford 1.0'da o güveni veremedi.

Octavia alacak olsam 1.2 tsi ya da 1.6 Tdi alırdım. 1.0 o cüsse için psikolojik sınırın altında.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1.2 ile 1.0 ya da daha düşük litreli motorların vergi avantajı açısından farkı yok diye biliyorum. .

Evet vergi yönünden fark yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

3 silindir motorun kendine has avantajları var. 

1- maliyet

2- düşük ağırlık

3- daha az sürtünen parça

4- dengelenmiş titreşim

5- düşük hareketli parça ağırlığı nedeniyle hızlı devirlenebilme

6- harika egzos sesi

not: aynı katakülliyi şerefli bmw de yapıyor. 4 silindir 2.0 motoru kesip 3 silindir 1.5 üretiyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hocam, pistonlar , krank falan alüminyummuş. Tork 1.4 tsi 125lik kadar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tamam işte motorsiklet gibi devirlenecek. Bu yeni serinin en önemli özellklerinden birii yüksek devirde de yine az yakacak.

Adamlar hibrit için kendilerini hazırlıyorlar.

Artık tabi "taşlama" "honlama" felan hayal olacak. Doğrudan değişim..Yahut çöp.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Tamam işte motorsiklet gibi devirlenecek. Bu yeni serinin en önemli özellklerinden birii yüksek devirde de yine az yakacak.

Adamlar hibrit için kendilerini hazırlıyorlar.

Artık tabi "taşlama" "honlama" felan hayal olacak. Doğrudan değişim..Yahut çöp.

Mehmet hocam clio 0.9 tce 3 piston ama rolantide titreşim var mesela ön kapıyı açtığında kapı dahi sallanıyordu YouTube de videosunu koymuştu araç sahibi böyle titreşim varmıdır acaba 1.0 tsi'da

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim de merakla bekledigim motordu, bu sezona bu motorlarla giris yaptilar, A3de de var, en kisa surede herhangi bir VAG aracinda test edecegim, performansini cok merak ediyorum.

Onyargi degil lakin, ben ne olursa olsun buyuk, guclu motor seviyorum ama tabi ulkemizdeki vergilendirme sistemi, secimimizi hep bizden once etkiliyor.

Gel test et ;) Emin ol dizeli aratmıyor. 2.0 TDI A4 kullandım bana güven :)

115 beygir , güçlü zaten. :)

0-100 10 saniye altı.

Benim 1.0ecoTSI Ibiza 9.5 sn. Getirin A3 leri Roll yapacağım.. :D

Onu denemedim yok, A3de sadece 1.4 ve 1.6 var testte.

Dedin dedin tokatlarım dedin :)

testi falan bırak şimdi olayı kıvırma 150 lik için dediklerin arşivlerde duruyor klasör halinde :nargile:

Hep aynı. Çamur atıyor hep. Sonra tokatlayınca demediyyydim diyor [emoji2]
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Gel test et ;) Emin ol dizeli aratmıyor. 2.0 TDI A4 kullandım bana güven :)

Benim 1.0ecoTSI Ibiza 9.5 sn. Getirin A3 leri Roll yapacağım.. :D

Dedin dedin tokatlarım dedin :)

Pisman olursun bak :) Arabana kiyamiyorum [emoji23]

Yorum bağlantısı
Misafir

Pisman olursun bak :) Arabana kiyamiyorum [emoji23]

Ben kıyıyorum korkma [emoji2]
Yorum bağlantısı
Misafir

Ya 150 lik FR ın teknik verilerine bakmam lazım dedi neyine bakacaksin arkadaş FR bu :)) ama dur alıcam ben onun aklını az kaldı[emoji23] [emoji23] [emoji23]

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
(düzenlendi)

Ya 150 lik FR ın teknik verilerine bakmam lazım dedi neyine bakacaksin arkadaş FR bu :)) ama dur alıcam ben onun aklını az kaldı[emoji23] [emoji23] [emoji23]

FR ile a3 tdi arasında 0-100 de 3 saniyeye yakın fark var tahminimce FR boy boy yapar :D bence tdi Audi önce benim 110lukla bir denesin ondada tahminim 2 boy falan olur :D

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

FR ile a3 tdi arasında 0-100 de 3 saniyeye yakın fark var tahminimce FR boy boy yapar :D bence tdi Audi önce benim 110lukla bir denesin ondada tahminim 2 boy falan olur :D

Bence daha bile fazla olabilir, teknik verilerine bakmadim ama, cunku FR da hem beygir var, hem agirliktan ciddi avantaji var. Tahminime gore 3 veya 4 araba boy fark atar FR ortalama butun araclara.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence daha bile fazla olabilir, teknik verilerine bakmadim ama, cunku FR da hem beygir var, hem agirliktan ciddi avantaji var. Tahminime gore 3 veya 4 araba boy fark atar FR ortalama butun araclara.

Keşke bi FR ım olsaydı o zaman [emoji41]
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Keşke bi FR ım olsaydı o zaman [emoji41]

Apollo mavi ama [emoji39]

Yorum bağlantısı
Misafir

Apollo mavi ama [emoji39]

Açma o defteri zaten tansiyonum yeni düzene girdi[emoji49] [emoji49] [emoji49]
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Doğuş allah biliyor apollo mavi almanı hiç istemedim hic yakışmıyor leon a :( leon gibi durmuyor araba, aracin çizgileri gözükmüyor

Yorum bağlantısı
Misafir

Doğuş allah biliyor apollo mavi almanı hiç istemedim hic yakışmıyor leon a :( leon gibi durmuyor araba, aracin çizgileri gözükmüyor

Apollo mavi iptal oldu zaten araç teknik gri olarak gelecek Tuna
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Apollo mavi iptal oldu zaten araç teknik gri olarak gelecek Tuna

Valla süper bi haber bu teknik gri çok yakışıyor leona

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...