İçeriğe Yönlendir

Kaskoda Mali Mesuliyetin Önemi

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Hüseyin Vuruşkan

o araba Bentley değil clio'da olsa pert olurdu zaten :) sigorta şirketi tarafından tabii... yoksa yaptırılıp binilecek kıvamda bu işin ticaretini yapanlar için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

nasıl bir saçmalık bu e adamın bentleyi var gitti duvara vurdu pert oldu kendi cebindenmi ödeyecek bu durumda kasko ne işe yarıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

nasıl bir saçmalık bu e adamın bentleyi var gitti duvara vurdu pert oldu kendi cebindenmi ödeyecek bu durumda kasko ne işe yarıyor

O ayri mevzu. Kasko adamin parasini karsiliyor zaten. Lakin carpan kisinin sigortasi onu karsilayacak teminata sahip degil.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sk sık görüyüroum yolumuun üstü.. hatta arkasından foto çekip acentama yolluorum .. :keyifli: fren tuttmadı diye not düşerek

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Boşuna emmi sigorta demiyoruz, Ferrari üstüne çıksam dönüp arkama bakmam

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Boşuna emmi sigorta demiyoruz, Ferrari üstüne çıksam dönüp arkama bakmam

Ben poliçeleri bentley e göre revize edeyim..
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sigorta firması kadar yapan acentada önemli. 20-30 lira farkla maddi olarak çok şey kaybetmekten kurtulabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Sayın hocam bence  "kaskonuzu nereden ya da kimden yaptırırsanız yaptırın Mehmet ÖZYÜREK'e danışmadan yaptırmayın" demek daha doğru olur :)

Bu da sabah açılan aynı konuyla ilgili ve içinde can kurtarıcı bilgilerin olduğu link;

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/286120-kaskoda-mali-mesuliyetin-önemi/

Aynen konu başlığı değiştirilebilir. İşi ehline danışın diye.  :D

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Kasko şirketi 1milyon ödediği zaman gelecek sene ne kadar kasko parası çıkarır

Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)

Ben poliçeleri bentley e göre revize edeyim..

Firma ile görüştüm ek poliçe düzenleriz dedi ama İMM' yi en fazla 500 bin yapabiliriz dedi, doğru mu Mehmet abi? (şu an İMM 100 bin ve 500 bin yapmak için maliyet 180 TL.)

tarihinde İsa ACAR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Firma ile görüştüm ek poliçe düzenleriz dedi ama İMM' yi en fazla 500 bin yapabiliriz dedi, doğru mu Mehmet abi?

Onların yapabildiği bu demekki.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben biraz yükseltiyordum 300 bin felan :p  bilyonluk arabalar çoğaldı ise biraz daha yükseltelim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sizin yapabileceğiniz ne Mehmet bey, ruhsatı göndersem bakabilir misiniz? :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sizin yapabileceğiniz ne Mehmet bey, ruhsatı göndersem bakabilir misiniz? :)

Normalde, kasko yapan firmanın basit bir zeyil ile bu teminatı artırması gerekir.. 

Kasko yapan ben olmadığım için şu an ben de harici bir ihtiyari mali mesuliyet poliçesi yapabilirim.. 

Ruhsat resmini gönderirseniz çalışma yaparım.. 

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Mehmet abi, "onların yapabildiği bu demek ki" derken, acenta mı yoksa kaskoyu yaptırdığımız firma ile mi ilgili bir durumdan bahsediyoruz? :unsure2:  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi, "onların yapabildiği bu demek ki" derken, acenta mı yoksa kaskoyu yaptırdığımız firma ile mi ilgili bir durumdan bahsediyoruz? :unsure2:  

Firma İsa Bey. zeyille artırım yapamıyor. yada belli bir yere kadar yapabiliyor demekki.. 

Yada acente bilmiyor.. Buna net cevap veremem.. 

Ben zeyille istediğimi yaparım... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Normalde, kasko yapan firmanın basit bir zeyil ile bu teminatı artırması gerekir..

Kasko yapan ben olmadığım için şu an ben de harici bir ihtiyari mali mesuliyet poliçesi yapabilirim..

Ruhsat resmini gönderirseniz çalışma yaparım..

Ben artırma istemiyorum zaten, 1 aya bitiyor yeni sigorta ve kasko yaptıracağım :) mesaj olarak arıyorum ruhsatı Mehmet bey.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eklenebilir.. 

bana elkedin mi lem

Ben zeyille istediğimi yaparım... 

kredi kartlarına neler yaptığını görünce zeyil ne ki :mangal:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben artırma istemiyorum zaten, 1 aya bitiyor yeni sigorta ve kasko yaptıracağım :) mesaj olarak arıyorum ruhsatı Mehmet bey.

Tamam Ahmet bey. Bakarım.

bana elkedin mi lem

Off. Neler eklediğimi bi bilsen. [emoji23]
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Firma ile görüştüm ek poliçe düzenleriz dedi ama İMM' yi en fazla 500 bin yapabiliriz dedi, doğru mu Mehmet abi? (şu an İMM 100 bin ve 500 bin yapmak için maliyet 180 TL.)

Her sigorta şirketinde farklı oluyor. Ben Kasko poliçesini senelerdir Anadolu Sigorta'ya yaptırıyorum, çünkü "limitsiz ihtiyari mali mesuliyet" ilk onlarda çıktı.  

Karşı tarafa maddi manevi tazminat olarak limitsiz ek teminat diye veriyorlar. Sonra poliçenin başka bir yerinde maddi manevi tazminat kombine limit 2.500.000 TL'dir diyor. 

İkibuçuk milyon ihtiyari mali mesuliyet oldukça iyi bir teminat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Her sigorta şirketinde farklı oluyor. Ben Kasko poliçesini senelerdir Anadolu Sigorta'ya yaptırıyorum, çünkü "limitsiz ihtiyari mali mesuliyet" ilk onlarda çıktı.  

Karşı tarafa maddi manevi tazminat olarak limitsiz ek teminat diye veriyorlar. Sonra poliçenin başka bir yerinde maddi manevi tazminat kombine limit 2.500.000 TL'dir diyor. 

İkibuçuk milyon ihtiyari mali mesuliyet oldukça iyi bir teminat.

Ruhsat fotosunu çektim, Mehmet abi bi çalışma yapacaktı, onun ardından yükselticem ben de  :good1:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Generali den kasko yeniletmek istedim 650 lira teklif ettiler, imm yi sordum geçen seneki gibi 25 bin dediler [emoji50]

300 binin fiyatı ne dedim, max 200 bin yapıyorlarmış, 705 liradan yaptılar.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Bakın arkadaşlar bu sigortanın adı "Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası" dır. Bu sigortayı ister Kasko poliçenizde ek kloz olarak baştan veya zeyilname ile sonradan yaptırabileceğiniz gibi, tamamen bağımsız olarak ayrı bir poliçe ile de yaptırabilirsiniz.  

Mesela ben kendi arabamın kaskosuna maddi manevi  sınırsız limitli kloz koyduruyorum. Bunun dışında ofiste uzun dönem kiralık araçlarımız var. Onların kasko ve trafik sigortaları ilgili şirketçe yaptırılıyor. Ben ne olur ne olmaz diye o araçlar için de kendim ayrıca "Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası" düzenlettiriyorum. Senelik yaklaşık 200 küsür TL gibi bir rakama karşı tarafa sınırsız teminat alıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...