İçeriğe Yönlendir

Kaskoda Mali Mesuliyetin Önemi

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Geçen ay bir bir müşterimin personeli para biriktirip bir uno almış.. 

Sigorta yaptık.. 

Kazaya karışmış, Bir SuperB ile çarpışmış. % 100 kusurlu bulundu.. 

Olacakları anlattım. kara kara düşünüyor.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigorta yaptık.. 

SuperB'in hasarı ne kadar?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
27 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

2 uno

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
48 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

arkadan bağaja çarpmış ise... dastırı versen anca keser, değer kaybı da var falan

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kazadır olur ama çok yakın takip ediyorlar, hele eski bir araç varsa iki kat mesafe bırakmalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Pert.. 

8dd5147d569f4d0cb6bce0dcbd6abe9a.jpg

• Şaşkın 5
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Superb, bmw gibi olmuş, köşeler az yuvarlansa tamamdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

UNO'nun sigortası ne kadar karşılıyor? Sürücüye ne kadar kalıyor? Boşa mı yapılıyor sigorta? Çok garip.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Beyler arabanin kaskosunu yaptirdim. Sigortamda mesuliyet trafik sigortasinda 36 bin tl iken, kaskomda 100 bin tl. Toplam 136 bin tl. 

Sizce rakam düşükmü

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

En ucuz sıfır araç fiyatı o kadar zaten maalesef.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Beyler arabanin kaskosunu yaptirdim. Sigortamda mesuliyet trafik sigortasinda 36 bin tl iken, kaskomda 100 bin tl. Toplam 136 bin tl. 

Sizce rakam düşükmü

Düşük trafikte ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz.

Yorum bağlantısı
İsa Acar

1-2 sene önce İstanbul’da bugattinin üzerine devrilen beton mikserinden beridir İMM yi sınırsız yaptırmayı adet edindim. [emoji16]

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
UNO'nun sigortası ne kadar karşılıyor? Sürücüye ne kadar kalıyor? Boşa mı yapılıyor sigorta? Çok garip.

Boşa değil tabi de. Ne yaptırdığını da bil.
Trafik sigortası bu yıl 36 bin liraya kadar ödüyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sigortacim, istersem 500 bin tl kadar yukseltilirmişim. Fakat adam diyorki Hyundai i10 ile hangi araca 136 binlik hasar verebilecen diyor.  Aslinda adam hakli. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Tali yoldan dalgınlıkla çıktınız, caddeden gelen araca hafif çarptınız. Araç hızlıydı ve bariyerlerde patladı. Hadi araç da Mercedes olsun. 

Bence o sigortacıya bir daha gitmeyin.

Bir örneği de yukarıda işte. Uno pert etmiş Superb’i. En az 170.000’i vardır.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sigortacim, istersem 500 bin tl kadar yukseltilirmişim. Fakat adam diyorki Hyundai i10 ile hangi araca 136 binlik hasar verebilecen diyor.  Aslinda adam hakli. 
Ama yukaridaki Superb 150 bin falandir ;)

Luks arac gordugum zaman 2 sokak oteden dolaniyorum, serit degistiriyorum, yonumu degistiriyorum, arabayi oldugu yerdr birakiyorum, olu taklidi yapiyorum daha napiim [emoji16]
  • Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Piyasada kasko yapilamayan okadar çok 10 yas üstü otomobil varki. Sigortacim limiti artirmanin bana ekstra 200 liraya maliyeti olcağini söyledi. Neyse kaza yapmaktan kaçinalim. Bir dashcam satin alalim. Gözümüzu yoldan ayirmayalim. Kazadan kaçinalim.

Bu gun kulaklik ile muzik dinlerken farkinda olmadan yola atlamisim. Moto Kurye beni eziyordu. 

Artik sabahlari 20 dakikalik yolu yururken muzik dinlemiyorum. 

Pahali arabalardan kacinmak da bir önlem. :) 1 ay önce tek elde telefon, tek elde dreksiyon r35 gtr takip ediyordum. :)

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
21 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Hemen kaçın bağınızı kesin o sigortacıdan.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir müşterim bir otomobille bir milyonluk otobüsü yoldan çıkarmıştı.

O nasıl ufuksuz bir sigortacıymış.

1 ton araba 100 km hızla kaç kilo çarpacak hesap etmiş mi hiç.
Yada. Bir aracı yoldan çıkarmak için çok büyük olmak gerekmez.

Olay sadece çarpışıp hasar vermekse. Köpek kadar hasar veremez misin.
Köpeğe çarpan çoğu araç pert olabiliyor.

Beğenmedim sigortacını.
Piyasada kasko yapilamayan okadar çok 10 yas üstü otomobil varki. Sigortacim limiti artirmanin bana ekstra 200 liraya maliyeti olcağini söyledi. Neyse kaza yapmaktan kaçinalim. Bir dashcam satin alalim. Gözümüzu yoldan ayirmayalim. Kazadan kaçinalim.

Herkes kaçınıyor ama ben yılda 500 bin ile 1 milyon arası hasarın ödenmesine aracılık ediyorum nedense :)

Ayrıca 100 bin imm yi 500 bin yapmak
En fazla 60-70 liradır
Muhittim komutanınki 39 lira tutmuştu.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Orta Sınıf Yeni Bir araç en az150bin. Bizim MM 100bin. Bunda Bir Hata Var diyorsanız "Emmi" yi arayınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Benim de kaskom dün yenilendi. Ben mümkünse mali mesuliyeti sınırsız yapıyorum. Fakat bu yenilemede Groupama sigorta en uygun teklifi vermesine rağmen, mali mesuliyeti 500bindi. Sigortacım ilginç bir alternatif önerdi. Bu durum için Ak Sigorta'nın bir paketi varmış. Aracı sadece karşı tarafa verilecek hasarlarda sınırsız olarak koruyor, fiyatı da 250-300 TL arasındaydı. Groupama mesuliyetini minimuma indirip fiyatı biraz düşürdük, üstüne de Ak Sigorta'yı ekledik. Mantıklı bir çözüm olmuştu ama bu sefer de ikisinin toplamı Anadolu Sigorta teklifine denk gelince uğraşmak istemedim, oradan yeniledim. Yine de akıllarda bulunması için sizlerle paylaşmak istedim.

Kaskoya verdiğim para canımı yaksa da önemi yok. 200 TL az vereyim derken, öyle bir kazaya karışırım ki, kredi çekip yıllarca milletin masrafını ödeyecek duruma düşerim. İstanbul gibi bir yerde bu riski almanın hiç anlamı yok.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talat Tekin
1-2 sene önce İstanbul’da bugattinin üzerine devrilen beton mikserinden beridir İMM yi sınırsız yaptırmayı adet edindim. [emoji16]
kaç TL fark ediyor sınırsız imm. ben 150bin yaptırıyorum diye kendimi ileri görüşlü falan zannediyordum iyi mi :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allianzda da kaskosuz sadece imm poliçesi düzenleyebiliyorum ben.

kaç TL fark ediyor sınırsız imm. ben 150bin yaptırıyorum diye kendimi ileri görüşlü falan zannediyordum iyi mi default_smile.png

Şirketine göre değişir.
Sınırsız veya yüksek teminat pahalı değil.
İlk 150-200 den sonrası ucuz. Çünkü hasar genelde ilk dilimler kadar oluyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...