İçeriğe Yönlendir

Kaskoda Mali Mesuliyetin Önemi

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova
Mehmet Ozyurek yazdı:

Herkesin doğrusu değişiktir ama.. 

250-300 uygun bence de.. 

Ben hiç bir şey belirtmeyene standart 100 bin çalışıyorum.. 

Kendi poliçem 500,000 lira.. 

Ortağım 1,000,000 lira almış :) 

Benimkini 1 milyon yapmışsın abi.  Düşükse yükseltir misin diyecektim, gerek kalmadı. 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Aa benim kütük. Ben de Akpınarlıyım[emoji28][emoji28] kütük dedim, çünkü kırıkkalede doğdum. Köye düğün, bayram, cenaze gibi durumlarda gideriz. Pekmez akılı derler bize [emoji1787]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaskoyla birlikte alınırsa yani kaskonun içinde alınırsa 300 bin lira teminat 60 lira..

Kaskoyla alınırsa.. 

P1XpA7.png

Abi çok önemli bir noktaya deginmissin bu konuda.Ben 2 yıl önce kuzenimin uyarısıyla biraz arttırmıştım 250bin yapmistim immyi ama senin yazını okuyunca ve trafikteki arabaların değerlerini düşününce bu artık pek yüksek bir rakam değil gibi görünüyor.Kaskoyu 1 ay önce yeniledim sompodan. Acaba sompoda durum nedir,kesilen poliçede arttirim yapabiliyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi çok önemli bir noktaya deginmissin bu konuda.Ben 2 yıl önce kuzenimin uyarısıyla biraz arttırmıştım 250bin yapmistim immyi ama senin yazını okuyunca ve trafikteki arabaların değerlerini düşününce bu artık pek yüksek bir rakam değil gibi görünüyor.Kaskoyu 1 ay önce yeniledim sompodan. Acaba sompoda durum nedir,kesilen poliçede arttirim yapabiliyor muyuz?

Tabi ki. Yaptırabilirsin.
Yaptır bence
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaptır bence

Teşekkürler abi.İlk işim o olacak çünkü Istanbul'da ikamet ediyorum.Trafikte ne ararsan var araba olarakta sürücü olarakta😉 

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Benim poliçe de 100 bin tl imiş.
62 tl farkla 1 milyon yaptik. (Büyük seçim)[emoji3]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Benim kaskoyu yaparken Mehmet abi 500 Bin Tl yapmıştı benimkini. Gene yaklaşıyor bu geçen seneydi araçların fiyatı iki kat arttı. Artık 1 Milyon TL yaparız herhalde. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaptır bence

extra ilavelerim kaskoma işli, biri gelip bana çarptı, onun tarfiği işlenmiş olan extralarımı öder mi? ben kaskodan yaptırayım, trafik onlarla mı uğraşsın?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
extra ilavelerim kaskoma işli, biri gelip bana çarptı, onun tarfiği işlenmiş olan extralarımı öder mi? ben kaskodan yaptırayım, trafik onlarla mı uğraşsın?

Kaskondan yaptır.
Ne uğraşacaksın bilmediğin şirketle.
Ama çekirdeği unut.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ama çekirdeği unut.

kopsun kıyamet gelsin marslılar, aydan demir taşıyacakmış ruslar

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Benim kaskoda da 500.000.- idi, sağ olsun @Mehmet Ozyurekbey 1.000,000.- yaptı. Ayrıca motor alt koruma demiri ile sonradan alınmış çelik jantları da ek aksesuar olarak ekledi. Kendisine buradan tekrar teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hüseyin Maviş yazdı:

Benim kaskoda da 500.000.- idi, sağ olsun @Mehmet Ozyurekbey 1.000,000.- yaptı. Ayrıca motor alt koruma demiri ile sonradan alınmış çelik jantları da ek aksesuar olarak ekledi. Kendisine buradan tekrar teşekkür ederim.

Güle güle kullan hocam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

Tribe soktunuz Sınırsız İMM'yi çaktım nolur nolmaz :)

yeşilköyde falan araba kullanıyorsan şart

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Çağlar Bayur yazdı:

yeşilköyde falan araba kullanıyorsan şart

yok genelde Eminönü civarı 😁

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kürşat Gönüllü

Selam arkadaşlar. Kaskoda mali mesuliyet mikterı 500.000 ise sizce 2021 için gerçekten çok mu az.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Kürşat Gönüllü yazdı:

Selam arkadaşlar. Kaskoda mali mesuliyet mikterı 500.000 ise sizce 2021 için gerçekten çok mu az.

Merhaba. Trafikte ne olacağı hiç belli olmaz ne kadar arttırabilirseniz o kadar iyi. Misal Bmw 5.20 serisi sedan bir aracın şu anki güncel fiyatı 900.000 TL. Dolu kasko candır zaten çok yükseltmeyecektir ödeyeceğiniz meblağı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Kürşat Gönüllü yazdı:

Az demeyelim ama alt sınıf oldu artık. Passat bile 500 bini buldu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kürşat Gönüllü yazdı:

70-80 liraya 1,5 milyon güvence alabiliyorsam, alırım. 

Risklerin hepsini değerlendiririm.

Sigortalılarımın başına gelen kazaların en az % 50'si hiç olmayacak şekilde geliyor. 

İşin özü bu zaten. Yaşadığımız kötü olayların hepsi de ani ve beklenmedik şekilde gerçekleşiyor. 

Çağlar evi yakıyor, Mert göz göre çarpıyor, Servet görmeyip çarpıyor. 

Daha önce de dile getirmiştim. Otoyolda oluşan bir kazada, bir sigortalım 7-8 araca birden çarptı. ölü vardı. Ödenen tazminat 1 milyona ulaştı. 

Yine bir sigortalım, bir otobüse çarptı ve otobüsün yoldan çıkmasına sebep oldu, ihtiyari mali mesuliyeti, yavaş gidiyorum, şehirler arasına çıkmıyorum diye düşük almıştı. Çıktı ve çarptı. Otobüs pert oldu. 15 yıldır, otobüsün sigorta şirketinden kaçıyor. Her şeyi hacizli. 

Benim poliçemdeki ihtiyari mali mesuliyet teminatı. 

imm.thumb.png.7b14c34fb1b67ac9c255fadbaeef6beb.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök

konu çok net. yer ıslak olur ışıkta duran 2 pasata çarparsın 1 milyon hasar var derler

malınız mülkünüz gider ömür boyu maaşınıza haciz konur 

ödeyin bedelini güzel bir sigorta yaptırıp içiniz rahat gezin

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

70-80 liraya 1,5 milyon güvence alabiliyorsam, alırım. 
Risklerin hepsini değerlendiririm.

Sigortalılarımın başına gelen kazaların en az % 50'si hiç olmayacak şekilde geliyor. 
İşin özü bu zaten. Yaşadığımız kötü olayların hepsi de ani ve beklenmedik şekilde gerçekleşiyor. 
Çağlar evi yakıyor, Mert göz göre çarpıyor, Servet görmeyip çarpıyor. 

Daha önce de dile getirmiştim. Otoyolda oluşan bir kazada, bir sigortalım 7-8 araca birden çarptı. ölü vardı. Ödenen tazminat 1 milyona ulaştı. 

Yine bir sigortalım, bir otobüse çarptı ve otobüsün yoldan çıkmasına sebep oldu, ihtiyari mali mesuliyeti, yavaş gidiyorum, şehirler arasına çıkmıyorum diye düşük almıştı. Çıktı ve çarptı. Otobüs pert oldu. 15 yıldır, otobüsün sigorta şirketinden kaçıyor. Her şeyi hacizli. 

Benim poliçemdeki ihtiyari mali mesuliyet teminatı. 

imm.thumb.png.7b14c34fb1b67ac9c255fadbaeef6beb.png
Emmi benimki artırsak ya
35bfc9229783a7746d91ce52b50fdb51.jpg
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Detay alalım.

Video çek dedim. Çekmedi. Detay yok.
konu çok net. yer ıslak olur ışıkta duran 2 pasata çarparsın 1 milyon hasar var derler
malınız mülkünüz gider ömür boyu maaşınıza haciz konur 

ödeyin bedelini güzel bir sigorta yaptırıp içiniz rahat gezin

Olmayacak şey değil. Olmuşlarını her gün görüyoruz.
Emmi benimki artırsak ya
35bfc9229783a7746d91ce52b50fdb51.jpg

Artırayım, bir yemek parası. Zaten dışarda yemek yemek de yasaklandı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...