İçeriğe Yönlendir

Far Temizleyemiyorum Diyenler Içeri

Buğra Höngül

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 13.03.2017 at 09:03, Ömer Türkşanlı yazdı:

Farım iyi şükür abi 3000 ile giriştim o zaman, muhtelif taş izleri var malum, başka bi şey yok...

Ama Buğra olmaz demiş o zaman vazcaydımemoji20.png

eksik demişim, zımpara sonrası plastix uygulayacaksın, sonra cam gibi olacak, ondan sonra bunu süreceksin, olur böyle olur ama :)

vaz cayma, tek yolun bu, yada far alacaksın, zımparadan korkma çok kolay, biraz elin kolun yorulur okadar, benm gibi hemen bitsin demezsen daha az yorulursun tabii, yavaş yavaş yaparsın... 

On 13.03.2017 at 23:56, Buğra Höngül yazdı:

Zımpara üstüne olmaz bu ürün ali abi naptın :)
Bakım ürünleri bölümüne bakın sayfada kimyasal adamlar'da

zımpara sonrası Plastix olacaktı :)

far yüzeyinde bozulma pütür vs. varsa zımparasız güzel olmuyor, hatta hiç olmuyor, 800-1500-2500-3000 zımpara şart... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Abi punto farına 2000zımpara suluca girdik sonra Plastix ile işlem tamam. Kürleşme yapan koruyucu bi de mis oldu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Abi punto farına 2000zımpara suluca girdik sonra Plastix ile işlem tamam. Kürleşme yapan koruyucu bi de mis oldu

hah bak bulmuşsun doğru yolu, sonrasında 3000 ataydınız dahada güzel olurdu, olsun artık :) 

kürleşme yapan dediğin soft 99 mu başka şeymi kullandınız?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
Yasin Aydan
On 10.05.2017 at 15:19, Ahmet Said Avşar yazdı:

Fiyat artmış,indirimde olsada alsak emoji3.png

Fiyat düşmüş Ahmet bey, haberiniz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
2 saat önce, Yasin Aydan yazdı:

Fiyat düşmüş Ahmet bey, haberiniz olsun.

temizlemek yerine yeni far aldım :) 

Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
15 saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

temizlemek yerine yeni far aldım :) 

O zaman bize hayırlı olsun demek düşer:). İyi günlerde kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Misafir

Son durum nedir?urunu kullananlar tavsiye edermi kalicilik suresini.

Farlara zimpara + plastx surup vernik atmayi planliyodum bu urun uygulama olarak vernige kiyasla daha kolay gorundu.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
(düzenlendi)

Kendi soruma kendim yanit vereyim.zimpara+pasta+plastx uygulamasi yaptim istedigim sonucu alamadim.tekrar zimpara+plastx yaptim ancak sonuc gene husran.gozu karartip fara zimpara+vernik+plastx yaptim sonuc tatmin etmesede yeter diyerek islemi sonuclandirdim.

Kullandigim zimparalara 400+800+1200+2000+3000

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pek yapan yok. Onun için tavsiye alamamışsınızdır.
Başarılı olamayış sebebiniz de muhtemelen gerekli sabrı gösteremediğinizdendir.
Elinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
4 saat önce, Tuğcan Arıkan yazdı:

Kendi soruma kendim yanit vereyim.zimpara+pasta+plastx uygulamasi yaptim istedigim sonucu alamadim.tekrar zimpara+plastx yaptim ancak sonuc gene husran.gozu karartip fara zimpara+vernik+plastx yaptim sonuc tatmin etmesede yeter diyerek islemi sonuclandirdim.

Kullandigim zimparalara 400+800+1200+2000+3000

plastixten sonra ne yaptınız, öyle kaldıysa sonuç normalde...

hem zımpara+plastix+vernik olmalıydı sanırım...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Oncesi;

8YM4vn.jpg

Sonrasi;

8YM4Rn.jpg

Basarili olamama nedenim benim sabrim yada uygulamada yaptigim bir yanlis degil.farlarim kotu durumdaydi ve bu isi yapan yerler duzelmez farlari degistir dediler buna istinaden gerekli uygulamalari yaptim.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Flaşın patladığı yerde gördüklerim çizik izleri ise, Daha da iyi olabilir bu far. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

her zımpara ile daha uzun süre itinalı şekilde ve sürekli su akarken yapman lazım, hortumu kenardan vericeksin, su sürekli akacak ve güzelce zımparaları yapacaksın, bak o zaman nasıl düzelir, sen buna baştan dalsan düzelir yalnız en son plastixi attıktan sonra vernik yada koruyucuyu atman lazım, yoksa o far hayatta uzun süre dayanmaz artık...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Gök

http://www.kimyasaladamlar.com/light-one-50ml8ml-pmu507

aradan epey zaman geçti ama ürünü kullanmaya devam eden varmı ?  

zaman geçtikçe etkisi nasıl benimde alasım var.

Buğra beyin ilk attığı resimler efsane 

Farları epeyce temizledikte sis farları kötü durumda onlara el atacam birde farlarada ufak dokunuş yapmak istiyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

var, sene oldu banamısın demedi, ayrıca 2 adet pikap 1 date dobloyada öyle çok uğraşmadan kaba zımpara ile uyuladım, hemde aynı ürünü, bitmiyor valla :)

onlarda cillop, benden geçti TüvALİ :good1:  baba ürün :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

var, sene oldu banamısın demedi, ayrıca 2 adet pikap 1 date dobloyada öyle çok uğraşmadan kaba zımpara ile uyuladım, hemde aynı ürünü, bitmiyor valla :)

onlarda cillop, benden geçti TüvALİ :good1:  baba ürün :)

:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Light-one ben de kullanıyorum.İki hafta önce yaptım ve sonuç yine harika.Rahat bir sene götürüyor..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şunu yapanlar var, hava koşullarına dayanıklı darbeye dayanıklı vernik, fara zımpara -plastix attıktan sonra bu verniği çeksek ne kadar gider acep....

https://www.hepsiburada.com/motip-kristal-sprey-400-ml-p-HBV0000068CBV?magaza=hirdavatmutfak&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=EAIaIQobChMIs7_T_eil3QIVEqWaCh2lPw0BEAQYBSABEgI2qfD_BwE

9662059348018.jpg

https://www.motip.com/products/motip/do-it-yourself/deco-paint/clear-lacquer/

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Bu ürünü aldım bugün uyguladım ama çok başarılı sonuç alamadım. Pastası güzel bez ile çok güzel temizleniyor ama şu kür işini beceremedim sürüyorum çok çabuk kuruyor ve mat bir görüntü oluşuyor iz iz belli oluyor 2 kere kür yapmayı denedim başarılı olamadım sonra tekrar pastası ile kürü temizledim sonra farları cam bezi ile temizledim eskisinden parlak oldu ama kür atmadığım için şimdi daha çabuk sararabilir farlar. Ayrıca Civic farları içten sararıyor hem matlaşma hemde çatlak iç kısımda. 

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Ürünün ömrü konusunda aydınlatacak olan var mı. 3 ayda bir deve poposuna sürecek gibi süreceksek anlamı olmuyor çünkü

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Son uygulamamda pasta ile güzelce temizledikten sonra H9 seramik kapladım. Bakalım ne kadar dayanacak merak ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Farlarda önden değil yan iç taraftan sararma ve matlaşma olmuş çok ince kılcal çatlaklarda var tam gündüz farlarının olduğu yerlerde, sonradan takılan bir ampulülde yok standart halojen ben tasarım hatası olarak yorumluyorum. Mercek karşısı ve uzun farların olduğu ön kısıklarda sararma çok azdı ışık performansını pek etkilemez ama yakından bakınca süper bir görüntü yok yanlarda, az uzaktan gözü rahatsız etmiyor. Şimdi bunların erken sararmasını önleyecek başka bir koruma tavsiyesi istiyorum soft99un kürünü ben uygulayamadım.

d4d5e378b87.jpeg

ac6b8204180.jpeg

işlem sonrası

9039093989a.jpeg

4e3be3669f7.jpeg

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...