İçeriğe Yönlendir

Ceed - Esp Li Motorlarda Direksiyon Yağı Yokmu ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar

Kia ceed crdi , esp li motorlarda direksiyon yağı yokmu ?

aracım yeni olduğundan bakayım dedim yok bulamadım :)  

birde ekstra bir soru kia larda direksiyon kayışının ( v kayışı ) ömrü nedir ? Ben kayışı gözle kontrol ettiğinde kayış da eskime ve çatlak göremedim sağlam gözüküyordu. ( araç 47 binde 2012 11 ay trafiğe çıkışlı )

Yorum bağlantısı
Ali Gök

eps li mi araç

benim era da eps vardı direksiyon hidroliği yoktu.

eps olmayan eralarda direksiyon hidroliği var. hatta yanlış hatırlamıyorsam yeride silecek su deposunun önünde. benimkinde boştu o bölüm

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

elektrikli dirieksiyon kutusu ise yağı olmaz.

V kayışı her bakımda kontrol üzerine değişir genel bir ömrü yoktur. 45-60 bin km gibi genelde değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Garip. Elektrikli direksiyon da olsa tabanı aslında hidroliktir. Puntoda vardı mesela eps olmasına rağmen. Seat'da da vardı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Garip. Elektrikli direksiyon da olsa tabanı aslında hidroliktir. Puntoda vardı mesela eps olmasına rağmen. Seat'da da vardı.

Saygılarımla.

tam elektriklisi ayrı, elektrikli pompalı (focus) ayrı. onlarda yağ var

arıza çıkarınca masrafı da bayağı ayrı tabii :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Hyundai de direksiyonu kitlenen cinsiymiş :D  başlarda epey macera atlatan olmuş sonra değiştirmiş yetkili servis hepsini diye biliyorum

uğur değiştirmişti sanırım o daha detaylı bilir bu hyundai-kia eps olayını

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Hyundai de direksiyonu kitlenen cinsiymiş :D  başlarda epey macera atlatan olmuş sonra değiştirmiş yetkili servis hepsini diye biliyorum

Evet, sanırım ilk zamanlarda garanti sıkıntısı da çok yaşanmıştı.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Evet, sanırım ilk zamanlarda garanti sıkıntısı da çok yaşanmıştı.

olmuş başlarda bayağı sorun.  sonra servis geliştirilmiş eps modülünü bedava takmış garantiden. ( not: servis dışında işlem yaptıranlardan para almış )

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Porşe bile elektrikliye geçti

Teoride yakıt tasarrufu sağlar

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Hyundai de direksiyonu kitlenen cinsiymiş :D başlarda epey macera atlatan olmuş sonra değiştirmiş yetkili servis hepsini diye biliyorum

Dogru simdi hatirladim. Ilk gelenler elektrikli direksiyonmus, sonrakiler ariza nedeni ile hidrolige donmus.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Megane 2 lerde elektrikli. Hatta pedallara basmadan 5 saniye start a basılı tutarsanız motor çalışmıyorken direksiyon faal hale geliyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Megane 2 lerde elektrikli. Hatta pedallara basmadan 5 saniye start a basılı tutarsanız motor çalışmıyorken direksiyon faal hale geliyor.

Off. Arabaya baakkk..  :wub:

Yorum bağlantısı
Misafir

Off. Arabaya baakkk..  :wub:

Rot başını değiştirirken tamircim arabayı çalıştırır mısın dedi. Neden dedim. Direksiyonu tam sol yapacakmış. Ya dedim aşın bunları artık :crazy:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Rot başını değiştirirken tamircim arabayı çalıştırır mısın dedi. Neden dedim. Direksiyonu tam sol yapacakmış. Ya dedim aşın bunları artık :crazy:

Satılık mı ?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

era larda belli yıllar da cıkanlar kronik ti bende kitlenme değildi 120 den sonra yolda geziniyordu araba anlamsızca :D 2006 model olduğu halde hyundai üçretsiz değişim vermişti    tam elektrikliler de yağ yok tur :D kimilerinde kaza yapan bile duymuştum direksiyon kitlendinden dolayı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...