İçeriğe Yönlendir

Iphone 7/iphone 7 Plus Detaylı İnceleme(Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Semih İzgi

Görüntüyü algılayan sensör yüksek yoğunluğa maruz kalıyor. Karanlıkta gözüne fener tutmak gibi amiyane tabirle

Karanlık ortamda olsa dahi zarar görüyor öyle mi?  Peki sürekli pozlama kullanırsak ömür ne olur?  çat diye gider mi gittikçe kalite mi düşer?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Karanlık ortamda olsa dahi zarar görüyor öyle mi?  Peki sürekli pozlama kullanırsak ömür ne olur?  çat diye gider mi gittikçe kalite mi düşer?

Samsung servisindeki arkadaşımın dediği, ''ışık olan ortamda pozlama süresi ile oynama, görüntü işlemcisi bozuluyor'' karanlık çekimde bende sıkıntı olacağına inanmıyorum, gün ışığında pozlamayı köküne kadar açmak zaten işe yaramayacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Pozlama süresini bilmem ama sensöre asıl zarar veren full hd ve üstü uzun süreli video çekimleri. Bu çekimlerde sensör ısınarak bozulmaya meyilli oluyor. Eski kompak fotoğram makinelerinde 1/2.3 ebadındaki sensörlerde bu durumu engellemek için video çekim süresi 30sn ile kısıtlıydı. Hem fotoğraf hem de video için ortak kullanılan merceklerde video boyutunu düşürmek lensin çekim kalitesi ve ömrüne olumlu etki yaratıyor. Şu anda fotoğraf makinelerinin kullandığı sensör boyutları kompaklarla aynı olan 1/2.3 boyutlarında. Özellikle sony gibi 23mp ile yüklenilen bu sensörler fotoğraf çekerken bile zorlanıyor. Telefonlarda hızla yükselen megapiksellerin geriye doğru düşürülmesi de aslında biraz mecburiyetten.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Telefonlarda hızla yükselen megapiksellerin geriye doğru düşürülmesi de aslında biraz mecburiyetten.

Evet, mpiksel düşürülüp lens ömrü uzatılıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Evet, mpiksel düşürülüp lens ömrü uzatılıyor

Konya ovası, hızlı trenle giderken asusla çektim.. :D

5661878892_15fba42846_o.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aa, az ileride renkler yeşilleniyordu:

windows-xp-desktop-background-wallpaper-

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Buraları daha önce görmüş gibiyim.  :shok:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Buraları daha önce görmüş gibiyim.  :shok:

Dönüş yolu tarlanın diğer tarafından.. 

1438192816.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Dönüş yolu tarlanın diğer tarafından.. 

Hah şimdi oldu. Ağacın altında çay molası vermiştim.  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Pozlama süresini bilmem ama sensöre asıl zarar veren full hd ve üstü uzun süreli video çekimleri. Bu çekimlerde sensör ısınarak bozulmaya meyilli oluyor. Eski kompak fotoğram makinelerinde 1/2.3 ebadındaki sensörlerde bu durumu engellemek için video çekim süresi 30sn ile kısıtlıydı. Hem fotoğraf hem de video için ortak kullanılan merceklerde video boyutunu düşürmek lensin çekim kalitesi ve ömrüne olumlu etki yaratıyor. Şu anda fotoğraf makinelerinin kullandığı sensör boyutları kompaklarla aynı olan 1/2.3 boyutlarında. Özellikle sony gibi 23mp ile yüklenilen bu sensörler fotoğraf çekerken bile zorlanıyor. Telefonlarda hızla yükselen megapiksellerin geriye doğru düşürülmesi de aslında biraz mecburiyetten.

Saygılarımla.

Video'ları  4k yerine 720P de çekiyorum.   Dediğinize göre faydası olacak Evren abi peki Fotoğraf çekimlerinde de ( gece çekimi uzun pozlama veya gündüz normal çekimler) çözünürlüğü azaltmamızı tavsiye ediyormusun?

Yorum bağlantısı
Misafir

Video'ları  4k yerine 720P de çekiyorum.   Dediğinize göre faydası olacak Evren abi peki Fotoğraf çekimlerinde de ( gece çekimi uzun pozlama veya gündüz normal çekimler) çözünürlüğü azaltmamızı tavsiye ediyormusun?

Pratikte megapiksel etkisi ya çok büyük alana basılacak ya da croplanacak fotoğraf için önem taşır. Normal şartlarda 2 megapiksel bile çekilir. Bu ölçü 10x15 ebadında fotoğraf baskısına uygundur. Ayrıca sensör başına düşecek mp yükü azalacağından daha pratikte belki de daha güzel fotoğraf çekilebilir.  Geceleyim megapiksel düşerse; zaten kalite düşük fotoğraflar olacağından mp düşerse çok daha kalitesiz fotoğraflar olur. Gece mp düşüşü tavsiye etmem.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özgür İncigülcan

İphone 7 de Mail olarak Exchange kurduğum an, uygulama açılmıyor atıyor sebebini bilen varmı?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kemal Korkmaz

Bilgisayara iTunes kurdum telefonu bağladım eski resim videoları atamadım iTunes'te fotoğraflar klasörü çıkmadı...[emoji853]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...