İçeriğe Yönlendir

Mondeo Otomatik Vitesin Manuelde Kalması

Ersin Alan

Recommended Posts

Ersin Alan

Bayram öncesi ufak bir kaza geçirdim araç tamir oldu fakat aracın tamirini erzincan da yaptırmıştım tanıdık bir ustaya iş güç vs derken gidip almak bugüne nasip oldu araçta herhangi bir sıkıntı yok ama sorun su ki erzincan da bu konudan anlayan usta olmadığı için aracı samsun veya ankara da yaptıracam sorun şu

Otomatik vitesin D moduna almama rağmen manuel mod gösteriyor ve vitesi devir kesiciye gelince bir üst vitese atıyor veya ben manuel çekip ordan vitesi yükseltiyorum ancak eksi mod cekmeme rağmen düşürmüyor manuel mod olduğu için hızın cok düşerse vites küçültüyor kick down hiç yapmıyor devamlı manuel mod takılmış kalmış durumda

Bunun sebebi nedir nasıl tamir ettirebilirim birde samsun veya ankara da en olmadı eskişehir degerçekten ehil usta olan birini tavsiye eder misiniz

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Virajda mucura kapıldı araç 1 2 mt yol dışına cıkıo yan yattı yol dışına cıkarken yerde büyük taş toprak vs vardı kaporta hasarı oldu ön cam ve tavan birleşim yeri ezildi onu düzelttirdim ama boyatmadım sanırım araç renginde kaplatırım malum boyatsam hemen taklalaı muamelesi yapılacak birde sol tarafta ufak pasta cilalık çizikler var sol çamurluk ucu birde lokal boya istiyor bunlar çok dert değil ama vites ne olacak yazılımsal bir sorun gibi çamur vs girdiyse diye düşünüyorum ama sağlam bir usta bakmalı

Bilg bağlatsak sorun görünür mü veya servise gidip danışsak

Şuan yoldayım aracın gidişi vs aynı canavar ama vites manuel de devamlı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vites kolunda basit mekanik bir hasar olmuş olabilir mi? kolu sola çekili görüyordur? elektrikçi işi şanzıman ile alakaszı

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Olabilir hafta içi birkaç yere baktıracam hayırlısı artık

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sigorta atınca manuele geçmediğini biliyorum ama otomatiğe geçmemesi de olur mu bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Taklalı muamelesi yapılacak demişsiniz, aracınız zaten yan yatmış.  Oradaki macun üstü kaplamayı da soran olacak, o zaman saksı düştü mü diyeceksiniz 

Arabanın sol ön tekerin yanında, (şöför tarafı yani) bir kutu var orada vites halatının şanzımana birleştiği yer var. Oradan bir bakın bütün işlevleri çalışıyormu diye.

Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Sami bey öncelikle yardım için teşekkürler dediğiniz yere bakıcam ama neyine bakmalıyım anlayamadım

Yan yatma konusu su sekilde araç sol tarafa yattı ağaca yaslandu cam ve tavan birleşim yeri ağaca denk geldi ezildi camda kırıldı camı orjinal camla değiştim tavan düzeltildi fotolarını da aldım satacağım zamanda emin olun yalan söylemem kimsenin kul hakkına giremem üç günlük dünya malı için

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami bey öncelikle yardım için teşekkürler dediğiniz yere bakıcam ama neyine bakmalıyım anlayamadım

Yan yatma konusu su sekilde araç sol tarafa yattı ağaca yaslandu cam ve tavan birleşim yeri ağaca denk geldi ezildi camda kırıldı camı orjinal camla değiştim tavan düzeltildi fotolarını da aldım satacağım zamanda emin olun yalan söylemem kimsenin kul hakkına giremem üç günlük dünya malı için

Benden yana sorun yok, boyatıp rahat etseniz de olurdu resimlerini göstererek..

Sonuç olarak araba lifte alındığı zaman sağ ön tekerin hizasında şanjımanın bir kutusu var. İçerden gelen komutu şanjımanda uyguluyor. Usta orayı açıp bakabilir, işlevler kolun hareketine göre oraya geliyor mu diye. Mekanik birşey.

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Bugün samsunda bir ustaya gösterdim ancak elinde elektronik bir malzeme yoktu pek anlamadı daha doğrusu bakmakta istemedi

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

araçtaki hata kodu  

P1700 SANZIMAN KARARSIZLIK HATASI (NOTR’E GECMEDE BASARISIZ)

bununla ilgili birkaç yerle konuştum pozisyon şalteri olabilir dendi birde aracımı kaza sonrası yaptırdığım yer şanzıman kabloları kopmuş onları elektronikçiye bağlattım dedi sanırım bu tamirde bir hata oldu olay en azından elektronik olduğuna kanaat getirdim perşembe bir usta daha var ona götürecem olmadı haftaya ankara ya gidecem

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Eski spronsorumuz Fordburada.com Samsun'daydı galiba. Alper Bey ile görüşüp usta tavsiyesi alabilirsiniz. Sponsorluk bitmiş olsa bile forumdan bir çok kişiye yardımcı olmuştur. Sizde yardımcı olacaktır.

http://www.fordburada.com/iletisim

Adresi bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

parça değil tamirat için elektrikçi lazım

Parça için demedim abi. Usta tavsiyesi olabilir.

Yorum bağlantısı
Ersin Alan
(düzenlendi)

Dediğiniz gibi iş şanzımancı değil elektrikçi ile hallolacak sanırım peki elektrikçi yanlışı nasıl anlayabilir mi veya bunla ilgili şanzımancı mı destek vercek

Alper beyi de yarın arayayım inş sonuç alırım

tarihinde Ersin Alan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Görev dolayısıyla ankaraya geldim burda birkaç şanzımancıya aracı gösterdim hepsinin söylediği Şanzımanda sıkıntı yok olay elektronik bunun üzerine bir elektronikçiye gittim cok yoğundu anca pazartesi bakarım dedi başka elektronikçilere uğradım hepsi yoğun artı sisteme bakmamız lazım dediler birgün vs sürer dediler

En son gittiğim elektrik yanında otomatik vitesçi de vardı beraber baktılar vitesin olduğu yer komple değişmeli dediler çıkmacılara baktık aradık ellerinde bu vites körüğü mü ne yokmuş ford yetkili servisten parça sordum 10 yaş üstü olduğu için ordaki parçaların temini yokmuş

Şimdi hafta sonu ailemin yanına gidince küçük biryer orda tanıdık elektrikçi var ona baktıracam bir umut belki o yapar

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Parçanın kodunu öğrenip Ebay tarzı yurt dışı sitelere bakın.

Yorum bağlantısı
Ersin Alan
(düzenlendi)

Eğer dedikleri parça ise artık öyle yapıcam lakin daha sorun netleşmedi Pzrts şu elektrikçeye baktıracam ona göre şekillenecek sizlerin bildiği sağlam elektrikçi var mı tavsiye edebileceğiniz ben Aydoğmuş şanzımanın oralarda onların tavsiye ettiği oto Anka var ona Pzrts görürecem

Teşekkürler serkan bey sıkıntı şuan sorunu daha netleştiremedik birde bu parça bizim 2.0 dizel için değil mi 2.5 yazıyorda

tarihinde Ersin Alan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ankara'da Tuncay usta vardı ona bir gösterin isterseniz. Adres ve iletişim bilgilerine ulaşamadım bilen bir arkadaş yazar şimdi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Eğer dedikleri parça ise artık öyle yapıcam lakin daha sorun netleşmedi Pzrts şu elektrikçeye baktıracam ona göre şekillenecek sizlerin bildiği sağlam elektrikçi var mı tavsiye edebileceğiniz ben Aydoğmuş şanzımanın oralarda onların tavsiye ettiği oto Anka var ona Pzrts görürecem

Teşekkürler serkan bey sıkıntı şuan sorunu daha netleştiremedik birde bu parça bizim 2.0 dizel için değil mi 2.5 yazıyorda

Bizim vites kolunun aynısı gibi duruyor, ben fiyat bilgisi açısından paylaştım aslında... ;) 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/225360-servis-ve-usta-önerileriniz-ankara/?p=3015813

Bu linkte Tuncay Ustanın adres bilgileri var, kendisi ile görüşün bir çözüm üretir kanaatindeyim.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...