İçeriğe Yönlendir

Kaput Koruma Filmi Altindaki Yapişkan Kalintilari

ismail kara

Recommended Posts

ismail kara
(düzenlendi)

Cümleten Merhaba, başlıktan da anlaşılacağı üzere aracımın kaputundaki koruma filmi sıcaktan veya miladını doldurdu tam bilmiyorum çatlak çatlak oldu bir sürü çatlak ... sanki çizmişler gibi görüntüsü vardı. Dün ısı tabancası ile ısıtarak söktük ancak altında aynı şekilde yapışkan iz kaldı, ve çatlak izlerinde bulunan yapışkanlarda çizgi çizgi görünüyor, sentetik tiner ile sildim çıkmıyor, wd40 bile sıktım bezle sildim çıkmadı. elimle ovalayınca yapışkan çıkıyor ama oda çık zor oluyor. Sizce ne ile denemeliyim ?

JVB3.jpg

tarihinde ismail kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Bu kaput koruma filmlerinin eziyeti nedir böyle millete.

Boyası kalkan, leke yapan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Cümleten Merhaba, başlıktan da anlaşılacağı üzere aracımın kaputundaki koruma filmi sıcaktan veya miladını doldurdu tam bilmiyorum çatlak çatlak oldu bir sürü çatlak ... sanki çizmişler gibi görüntüsü vardı. Dün ısı tabancası ile ısıtarak söktük ancak altında aynı şekilde yapışkan iz kaldı, ve çatlak izlerinde bulunan yapışkanlarda çizgi çizgi görünüyor, sentetik tiner ile sildim çıkmıyor, wd40 bile sıktım bezle sildim çıkmadı. elimle ovalayınca yapışkan çıkıyor ama oda çık zor oluyor. Sizce ne ile denemeliyim ?

JVB3.jpg

Zımpara atılır, sticker çıkarıcı ilaçlar var oda olur wd40 normalde söker ama iyice sertleşti sanırım 80°SU ile yumuşatın bide öyle deneyin yazık ama ucuz ürünlerin sonu hep böyle
Yorum bağlantısı
ismail kara

benden önceki sahibi yaptırmış. gayet güzeldi yaz sıcağına dayanamadı. zaten çok zor çıkarttık kaput filmi işini o kadar benimsemiş ki kaputu sahiplenmiş bıkmıyordu:) 

Pasta cila yapilacak. Eser kalmaz.

evde pasta da cila da var . sıkıntı olur diye korkuyorum

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

2 gün önce söktüm.HEmde normal folyo.. Selülozik tiner net çözüm..

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Benzer bir vakayı bu ürün ile hallettik.   Denediğimiz aracımızın üstünde eski firmanın reklam stickerları vardı. Sökülmüş fakat yapışkanın izi kalmış.  İpa alkol, wd40 vs denedikten sonra sonuç alamayınca  MG bug an tar uygulayarak anında söktük. 

Pasta cila zımpara vs öncesi son çare olarak deneyin. işe yaramasa bile çeyiz için çok güzel üründür.

83_buyuk.jpg

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

folyocularda buhar makinesi ile girişmeli. bu görünüme pasta makinası vurulmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ismail kara

2 gün önce söktüm.HEmde normal folyo.. Selülozik tiner net çözüm..

Sentetik tiner olmadi selilozik alayim birde

Benzer bir vakayı bu ürün ile hallettik. Denediğimiz aracımızın üstünde eski firmanın reklam stickerları vardı. Sökülmüş fakat yapışkanın izi kalmış. İpa alkol, wd40 vs denedikten sonra sonuç alamayınca MG bug an tar uygulayarak anında söktük.

Pasta cila zımpara vs öncesi son çare olarak deneyin. işe yaramasa bile çeyiz için çok güzel üründür.

83_buyuk.jpg

Atas resinol gaz yagi benzin / mazaot aseton cikarir diyen var olmadi tek tek denemek ...

Yorum bağlantısı
Emre Şahin2

bahaus da etiket sökücü sprey satılıyor ondan alıp temizleyebilirsiniz boyaya kesinlikle zarar vermiyor

tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
ismail kara

Herkese teşekkür ederim. selülozik Tiner ve aseton' a kas gücü ekleyince çıkmaya basladı. Biraz zor oluyor bastıra bastıra çıkarıyorum.bir kısmını yaptım.. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Adem Kazıl

arkadaşım söktürdü sökerken boyaya zarar verdiler aracın rengi koyuydu kaput filmi boyaya işlemiş adeta lokal boyandı, benim aracımdaki kaput filmi yarım kaplamaydı yapılalı iki yıl olmuştu çatlak falan oluşmamış yeni gibiydi fön tabancasıyla ısıtır ısıtmaz hemen söküldü yapışma izlerinide sellozik tinerle sildik tertemiz oldu toplamda 1 saatimizi aldı, 2 veya 3 yılda bir sökülmesi gerekiyormuş bu kaplamanın yoksa boyaya işliyor.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Selülozik tiner boyayı sökmesin? Sentetik neyse de selülozik tehlikeli bence..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aynen çok fazla temasından kaçmakta fayda var..

Yorum bağlantısı
ismail kara

temizleme tineri kullanılamlı tinerle girilecekse

Aynen çok fazla temasından kaçmakta fayda var..

Şükür selülozik tiner bir şey yapmadı boyaya:)

LQB99b.jpg

73fN.jpg

8A50.jpg

Yorum bağlantısı
ismail kara

Matkabı polisaj makinesi gibi kullandım:) en son biraz pasta cila oluyor gibi .. devamını getiremedim iş yoğunluğundan birde; sonradan fark ettim çok küçük folyo parçaları kalmış inatla çıkmam diyor. Fön makinası ile ısıtmam lazım ev 8. kat :) elektrik çekemedim...

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Doğan Arşiray

güncel müncel.

tiguanın kaputunun üzerinde çok kötü bir film var. alırken de iğrençti 1 senede iyice iğrençleşti. rengi soldu, araç siyah olmasına rağmen çok kötü görünüyor. zamanında kaputun ucunu dıştan tamir etmişler, alırken adam söylemişti boyatmıştım ben diye, uzun yol gidip geldiğim kış seyahatlari boyunca oraya taşlar gelmiş ben kullanırken, filmi zedelemiş, altındaki boyayıda ufacık kabartmış iki yerden. nasılsa kaputta boya, var diye düşünüp yeniden zaman bulabilirsem boyamayı/boyattırmayı düşünüyorum.

bu kaput filmini sökmenin en basit yolu nedir? adam kendisi çekmiş olsa gerek ki kat izleri ve plastiğin deforme olduğu yerler var ne yazıkki. beni rahatsız ediyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hava ideal ısıda, ancak kendim boyayacaksam, atölyedeki ortam çok tozlu şu anda. vernik bölümü beni düşündürüyor bu nedenle. yani işi mis gibi bitirsem bile üzerine yapışacak tozlar bütün görünüşü mahvedecektir. uzun uzun 1000 2000 zımpara pasta vs ile uğraşmak istemiyorum.  belkide kaputu söküp bir boyacıya bırakıp boyatmak daha iyi olur. 500 ile 100 tl arasına mal olacağını söyledi boya aldığım dükkan. fırını da var zaten. tamamen pigmentin kaltesiyle ilgiliymiş. 

yada, tiguan için plastik kaput ucu rüzgarlıkları satıyorlar bir tane alıp takayım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...