İçeriğe Yönlendir

S Max - Far Yıkama Kapağı

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Mustafa Yanar

Far yıkama kapağının sol taraftaki eksik.Bu konuda nette araştırma yaptım.Tek kapağa 95 tl isteyenler var.Bunların tamiri ve temini konusunda önerilerinizi bekliyorum.teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Mondeo 2001-2007 arası far yıkama kapağı S max A uyduruluyor mu

Yorum bağlantısı
Misafir

Kapak fıskiye tuttuğu için fiş görüntüsünün benzer olmasi yetmiyor. Basincli su ile beraber Oldukça açılıp kapnma mantigi nedeni ile Orjinal parça kullanmak daha yararlı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Mondeo IV ile kapak dışında uyumlu kapağın altı düz basmadığı için uymuyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Köksal Yılmaz
On 28.10.2016 at 18:10, Mustafa Yanar yazdı:

Mondeo IV ile kapak dışında uyumlu kapağın altı düz basmadığı için uymuyor.

Mustafa abi bu konuda bir gelişme var mı? Benim de sağ kapak eksik, ufak bir el atmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Açıkçası henüz bir gelişme yok.Ama mondeo mk IIII kapağı [tanesi 20 tl] şeklen uyar gibi denemedim.Alt kısmı uymaz ama cam silikonu ile yapıştırabiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
6M2113L018-A 

120 tl diyor abi servis, müsait bi vakitte çıkmacılara bakacağım.
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Benim de sağ kapak düştü.Orjinal kapak 50tl -120tlnarası yansanayii 25tl. Yansanayii sipariş verdiler bugün gelecek ve alcam. Malum kırık zaten eskiler silikon tutmamış anlaşılan... Yine silikon yapılacak...

434e1ec10d1021989d9130bb33482021.jpg

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
[emoji14] dedim ama

Silikonu az basmışlar be ya baksana yok hiç, sol taraf iyi ama
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
13 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Kanka uğraşma siparişi verelim sprey boya ile boyarsın

2 far yıkama kapağına triger seti alınır yav, kalıbını çıkarıp dremelle mi yapsak , 3d yazıcıda mı döktürsek :biggrin:

@Ömer Türkşanlıkapak elime geçse sunfixle yapıştırıcam :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

2 far yıkama kapağına triger seti alınır yav, kalıbını çıkarıp dremelle mi yapsak , 3d yazıcıda mı döktürsek [emoji3]

[mention=54493]Ömer Türkşanlı[/mention]kapak elime geçse sunfixle yapıştırıcam [emoji3]

Sunfix + siyah silikon ama silikondan çalmamak lazımmış öğrendik[emoji23]
Usten vida vurun [emoji14]

O da aklımda sunfix ile vida tabanımız var artık
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
20 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Sunfix bu tip yapıştırmalarda işe yaramaz. Siyah silikon tek çare.

Abi senin elin uzundur oralarda denk gelirsen bakar mısın? Pazar günü bi aksilik olmazsa Ankaraya geleceğim :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
7 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi senin elin uzundur oralarda denk gelirsen bakar mısın? Pazar günü bi aksilik olmazsa Ankaraya geleceğim :)

Çevren geniştir diyelim, eli uzun demeyelim.. :D Bakarız ama muhtemelen bulamayız.. ;) Gel sen, haber ver müsaiy olursak görüşürüz. Şu çakma Fordu görelim, olmazsa sanayide gözleme yeriz tanıdık bakkal var.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Sunfix bu tip yapıştırmalarda işe yaramaz. Siyah silikon tek çare.

Ben sunfix ile kapağı yapıştırmadım ki, jet ile kapak arası 1cm civarı olan boşluğu doldurdum sunfix ile sonra sunfix ile yapılan dolgu ile kapak arasına silikon yaptım ama bir tarafın silikonu az olmuş[emoji16] [emoji16] [emoji16] [emoji16]

Abi senin elin uzundur oralarda denk gelirsen bakar mısın? Pazar günü bi aksilik olmazsa Ankaraya geleceğim [emoji4]

Köksal İstanbulda ilanda 27tl idi vardı ama link yok akşam evde bakayım yine ama netten araştır. Mk3 kapak yazıp
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Ömer Türkşanlı yazdı:

Ben sunfix ile kapağı yapıştırmadım ki, jet ile kapak arası 1cm civarı olan boşluğu doldurdum sunfix ile sonra sunfix ile yapılan dolgu ile kapak arasına silikon yaptım ama bir tarafın silikonu az olmuşemoji16.pngemoji16.pngemoji16.pngemoji16.png

Bu parçanın kendi tırnağı vs yok mu takmak için, neden silikona ihtiyaç duyuyoruz ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...