İçeriğe Yönlendir

Ibiza 6J - 1.2 Tsi Rolanti Hk.

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)

Abilerim kardeşlerim merhaba,

Size danışmak istediğim bir konu var.Aracım yaklaşık şuan 12k kmde,aldığımdan beri gözlemlediğim bana pek normal gelemeyen bir durum var.Konuya gelirsek araç rolantide iken debriyaja basınca devir anlık olarak yaklaşık 100 - 200 devir kadar oynayıp eski yerine geliyor bazen yapmıyor kısaca debriyaja basınca devir azda olsa artıp düşüyor.Servise sorduğumda normal bir durum vs geçiştirdilerde pek yemedim açıkcası.Forumumuzda 1.2 tsi 90 hp manuel ibiza kullanıcısı varmı bilmiyorum ancak var ise böyle bir durum mevcutmudur ?

Saygılarımla

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yukarı çıkıp sonra aşağı mı düşüyor kalkış yapılmazsa

150 d/d?

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

yukarı çıkıp sonra aşağı mı düşüyor kalkış yapılmazsa

150 d/d?

Aynen öyle abi.Debriyaja basıyorum bi kıpırdanıyor vitese atıp kalkıyorum zaten sonrasında bir şey yok bazen deniyorum rolantide debriyaja basıp çekiyorum 150 200 d/d yükselip aynı yere geliyor ama saniyelik bir olay aldığımdan beri var servise gösterdim yok kalkış desteği vırt zırt dediler iyi diyip çıktım[emoji1]

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Tsi 90 ve 110luk var ailede daha önce dikkat etmemiştim dener sonucu yazarım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)

https://vimeo.com/187874403

Videosunu çektim biraz önce bir fikir verebilir.Rolantide devir oynaması debriyaja basma frenkansıma göre farklılık gösteriyor şuan fark ettim ilk basmamda normal kullanımdaki basış diye diye tabir edilebilir anlık oynama bastım çektim hızlıca devirin biraz uzun kalması ve yavaş inmesinde debriyajı yavaş yavaş bıraktım son iki oynama periyodu...hakikaten kalkış için bir özellik olabilirmi diye düşünmeden edemedim [emoji846]

tarihinde Oğulcan Akıncıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dsg de de yapıyor normal. kalkışa ani devir desteği . canlı tutuyor.

tatlı hile :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

dsg de de yapıyor normal. kalkışa ani devir desteği . canlı tutuyor.

tatlı hile :D

Sorun yok abi o zaman bir ara çok takılmıştım niye böyle diye...bu vag hep hile zaten [emoji1]

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Oğulcan az önce denedim leonda rolantideyken debriyaja basıp cektim, bastım yavaş cektim devir saatinde herhangi bir oynama yok sabit çalışıyor, yarin 90lik fabiada da denerim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Manuel 1.2 tsi var bende de debriyaja basınca aynısını yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Herkese cevapları için çok teşekkür ederim.Konu forumda yine aynı aracı alıpta bu sorunu araştıran bir üyenin faydası için kalabilir veya silinebilir yönetim bilir[emoji1]Sordu kaçtı olmasın[emoji1]

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Herkese cevapları için çok teşekkür ederim.Konu forumda yine aynı aracı alıpta bu sorunu araştıran bir üyenin faydası için kalabilir veya silinebilir yönetim bilir[emoji1]Sordu kaçtı olmasın[emoji1]

Nereye kaçıyorsun. Gidemezsin. Başka soru sormak zorundasın.  :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
(düzenlendi)

Hakli :) VAG Bolumu hepsini kapsar, ismi oyle yaptik mi ha Seat, ha Audi, ha VW, ha Skoda olur. Mantikli :)

tarihinde Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Daha Seat bölümü açacaktık :)

Emmi tospageni değiştirip direk vag yapalım özelleştirmeye gerek yok böyle bir kötü oluyo diğer markalar falan dışlamayın bizi [emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Emmi tospageni değiştirip direk vag yapalım özelleştirmeye gerek yok böyle bir kötü oluyo diğer markalar falan dışlamayın bizi [emoji1]

+1.000.000[emoji23]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...