İçeriğe Yönlendir

Kombi Önerisi

Mert Can Üzger

Recommended Posts

Kemal Mert

Yakın zamanda yeni ev aldım, sıfır. Mayıs ayında aldım, petekler müteahhit tarafından takılmış ve oldukça cömert ve estetiksel davranılmış. Peteklerin markası ECA, Bende araştırdım sordum soruşturdum sonunda bosch almaya karar verdim. Hem uygun fiyatlı olsun hemde kaliteli diye. 3 Bin tl ye almıştım tam yoğuşmalı. Bu kış ilk kez kullanacağız nasip olursa. Bakalım verdiğimiz paraya değecek mi. Bence Markalar arası teknolojik ve görüntüsü dışında çok fazla birşey değişmiyor. Daha evvel kirada oturuyordum, markası arçelikti. Gayet memnundum mesela. Burda önemli olan tüketim ve kombinin pompasındaki basınç. Pompa zayıf, sıcak su akışı ağır ise çok fazla verim olmuyor bana kalırsa. Petek sayısı ve peteklerin hangi tür metalden üretildiği ve ebatları önemli. Ürün markasından çok kombide özellikler bilinmeli bence.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Hayatının hatası olur. Benzinli otomatik Mondeo gibi. 1.4 performansı-3.0 yakıt tüketimi :D 

Yok canım daha neler  :)  tam benzinli otomatik alma arifesinde bu söylenir mi şimdi... :(

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yok canım daha neler  :)  tam benzinli otomatik alma arifesinde bu söylenir mi şimdi... :(

Espiriyle karışık benim dediğim ama Alarko'dan çok çektim Trendy-D modeliydi. Kullanım suyu ısıtması mükemmeldi ama ısıtmada çok ciddi tüketim vardı. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Bosch Condense 2500 modelini bir yıldır kullanıyorum.Çok memnunum.Buderus almaya çok niyetlenmiştim.Fiyat ve servis yüzünden Bosch marka aldım.Birkaç arkadaşıma da tavsiye ettim.Onlarda da herhangi bir sıkıntı yok.Tavsiye ederim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Benim evde de Vaillant var ve gerçekten memnunum, yoğuşmalı olayı bizim buralarda pek gerekli olmadığı için birşey diyemem ama Vaillant iyidir derim Mert  :)

Yorum bağlantısı
Evren Erdoğan

Buderus gb062 modelini öneririm, yeni kullanmaya başladım gerçi ama oldukça sessiz ve ayarlaması kolay.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bosch Condense 2500 modelini bir yıldır kullanıyorum.Çok memnunum.Buderus almaya çok niyetlenmiştim.Fiyat ve servis yüzünden Bosch marka aldım.Birkaç arkadaşıma da tavsiye ettim.Onlarda da herhangi bir sıkıntı yok.Tavsiye ederim. :)

Condense 2500 ve Buderus u072 birebir aynı kombiler, aynı fabrikada üretiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

7 senedir Viessmann Vitodens 100 26 KW kullanıyorum..ne bakım yaptırdım ne bişey..taş gibi çalışıyor maşallah..

Zamanında buderus bende çok inceledim ancak eşanjörleri bakır olduğundan oksijen bariyersiz boru ile kullanılmasını önermiyorlarmış..ayrıca Acarkentte sanırım kullanılan Buderuslarda eşanjör sorunu yaşanmış..

Viessmann öneririm..olmazsa ECA öneririm..Elginkan vakfına ait..yerli kombiler içinde oldukça kaliteli diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Ben geçen sene değiştirdim Mert, 165 m2 benim ev, yoğuşmasız Buderus logomax u072 aldım , termostatik vana taktım peteklere, ısıtmasından ve tüketiminden çok memnun kaldım. Mühendis arkadaşım yoğuşmalının bir faydasını görmezsin diyince vazgeçmiştim. Bağlayan ekip de aynısını söyledi. 

Değiştirince çizdireceksin, yoksa servis kurulum yapmıyor. Garantiden vazgeçerim dersen yolları var ama o riske değmez

Abi bugün bayi ile konuştum. U072 için 2100 TL fiyat söylediler. Bunun içerisinde İgdaş'a verilen 180 TL'lik bildirim bedeli ve kurulum dahilmiş. Bu model aklıma yatıyor açıkçası ama araştırmaya devam edeceğim. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Ne marka alirsaniz alin tam yogusmali olsun. Normal kombilerden baca gazi cikisi 150-200 derece iken tam yogusmalida 50 derecede oluyor. Havaya isi salmiyor bacadan. Buda %10-15 arasi tasarruf demek. Geri donus suyu sicakligi 50 derece altinda olursa tam verim sagliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Eviniz 100 metrekareden fazla olduğu için 7 metretülü geçmiştir petekleriniz. Bu yüzden yoğuşmalı kombi almanızda fayda var. Marka herkesin bakış açısına göre değişir. Buderus, Viessmann ve Vaillant benim önerebileceğim markalar...

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Yilda bir bakimini yaptirin [emoji2] [emoji2]

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
(düzenlendi)

Viesmann.

tarihinde Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi bugün bayi ile konuştum. U072 için 2100 TL fiyat söylediler. Bunun içerisinde İgdaş'a verilen 180 TL'lik bildirim bedeli ve kurulum dahilmiş. Bu model aklıma yatıyor açıkçası ama araştırmaya devam edeceğim.

Ben 1450 ye kombiyi aldim, montaj, malzeme, proje ve iscilik icin de 650 odemistim gecen sene. Ama kombi bacalidan hermetige donmustu, baya kirmalik dokmelik islem. Biraz daha fiyat arastir bence
Yorum bağlantısı
Misafir

Benim şuan oturduğum evde atiston var diğer evde buderus var buderus güzel paradır ama Alman malı ve sıkıntısız dır 140 ve üzeri mt karelerde yogusmali onerirler

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Condense 2500 ve Buderus u072 birebir aynı kombiler, aynı fabrikada üretiliyorlar.

Aynen. ;)

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Evren Erakçora

Havalar soğumaya başlayınca bir kombiyi çalıştırayım dedim, termostat çalışmadı. İçini açtım piller akmış, termostat bozulmuş.( Sızma koruman batsın D..cell) 

Şimdi almışken modülasyonlu termostat alayım diyorum. 

https://urun.n11.com/termostat/eca-dijital-oda-termostati-kablolu-P141721416?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIpr3Smpfk1gIVV9wZCh2fHg7NEAQYASABEgL31PD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bunu bağlamak zor mu? Eski bağlantıların yerine doğrudan mı takılıyor? Fazladan kablo çekmek gerekiyor mu?  Servise mi yaptıralım ? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kablo çekmişler kombiden odaya,  nasıl bağlayacağız onu ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kombi genelde iki kablonun kısa devre veya açık devre olması ile çalışır. Sendeki de öyledir sanırım. Alide kablosuz oda termostatı çokca var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kombi zaten modülasyonu kendi yapıyor. Modülasyonlu termostatlar para tuzağı için süslenmiş gibi geliyor bana 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Termostat iptal olur. Genelde 24 volt olur ama tedbiren kombi kapalı iken bağlamak iyidir. Bazıları düşük akımlı 220 volt geçiriyor hattan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...