İçeriğe Yönlendir

B Max - 100 Km Üzerinde Araç Içi Ses

İlker Türker

Recommended Posts

İlker Türker

Merhabalar.

2012 model Titanium B-max kullanıyorum, 100 km üzerine çıktığımda araç içerisinde rüzgar sesi bir anda artıyor.

120-130 km/s üzerine çıktığımda bu ses daha da artıp uğultu haline geliyor.

Sizlerin araçlarında da durum bu şekilde mi ?

Bundan önce de 2011 Focus MK2 kullanmıştım, bu tür bir ses hiç hatırlamıyorum :unsure2:

Konu ile ilgili görüş ve tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Misafir

B-MAx kullanmadım ancak aracınız sınıf itibari ile fiesta grubunda. Üstelik yüksek. Hem alttan giren hava miktarı yüksek hem de karoser yüksekliği rüzgar direncini arttırıyor. Tüm bunlar orta segmente göre daha yüksek ses anlamına geliyor. Bunu engelleyecek güçlü yalıtımı bu sınıfta bulmak pek mümkün değil.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Yalıtım çok önemli, Japon grubunun en büyük eksikliği...

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Cam fitillerini kontrol ettirin..bazen fabrikasyon hatalar olabiliyor

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yalıtım çok önemli, Japon grubunun en büyük eksikliği...

B Max japon değil ki Ramazan bey...

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

B Max kullandığım iki yıl boyunca böyle bir sorun hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Evet Korhan abi, orada imla hatası yaptım. Sonra farkettim ama düzelt butonu aktif değildi. Japon grubunun da olacaktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ses almayan araç yok. Bazıları en ufak sese takılıyor. E malum ford da az ses almıyor değil. Sizinki gereğinden fazla mı acaba ? 

Yorum bağlantısı
İlker Türker

Cam fitillerini kontrol ettirin..bazen fabrikasyon hatalar olabiliyor

teşekkür  ederim cevabınız için.müsait olduğum bir zamanda cam fitillerini kontrol ettireceğim.

2 kapı birleşim noktasında boşluk olabilir mi?

Çağlar Bey ses daha çok ön cam tarafı ve ön kapı arasında bir yerden geliyor. 

Ses almayan araç yok. Bazıları en ufak sese takılıyor. E malum ford da az ses almıyor değil. Sizinki gereğinden fazla mı acaba ? 

Focus kullandığım dönemde rüzgar sesi değil de uğultu oluyordu içerde.

Ama bu araçta sanki bir yerde açıklık var da rüzgar giriyor gibi bir ses var.Ön cam civarından geldiğini tahmin ediyorum. 

B Max kullandığım iki yıl boyunca böyle bir sorun hatırlamıyorum.

aracı ilk aldığım dönemde beni pek rahatsız etmemişti ama son bir hafta içerisinde iki uzun sürüş yaptım ve bu ses beni ciddi anlamda rahatsız etti. :(

Yorum bağlantısı
Kazım Korkmaz

o ses problemi bende de oluyordu çözdüm. ses sağ ön taraftan geliyordu kapı fitillerini plastik çekiçle vurdum bazı yerleri oturmamıştır sonra denedim ses falan kalmadı fitillerden kaynaklı kısacası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Mk 2 kafa ütüler. Lastiklerde veya kapi fitillerine bir bakın. B max aslında tourneo courier ile aynı araçtır çok iyi bir yalıtım beklemeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Türker

o ses problemi bende de oluyordu çözdüm. ses sağ ön taraftan geliyordu kapı fitillerini plastik çekiçle vurdum bazı yerleri oturmamıştır sonra denedim ses falan kalmadı fitillerden kaynaklı kısacası

deneyeceğim, teşekkürler öneri için :bambam:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

İmkan varsa eğer, başka bir jant lastik seti ile deneme yapın, benzer bir sorunu lastik değişerek çözmüştük. 100 KM geçince uğultu benzeri ses geliyordu, değişmedik parça bırakmadık arabada, derdi lastikmiş..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Özbek

merhaba arkadaşlar bende 2012 b max var otomatik araç böyle devirsiz flan kaldığında alttan biribirine çarpan metaller gibi sesler geliyor. yada gevşek kalmış bir parça sallamıyor gibi sizce ne olabilir, böylebir sey yaşayan oldumu

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mustafa Özbek

Evet şanzıman gibi geliyor banada ama niye boyle bir ses gelsinki anla anlamadın

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çift kavrama lardan geliyor tüm markalarda. Tabii seviyesi var. Kontorl ettirin yine de

İlk yıllarda dsg patladı diye Garantiden iyi para aldı servisler mesela.. Doğuş ta zarar yazdı ciroya

Yorum bağlantısı
Mustafa Özbek

Hmm tamam bir kontrol ettireyim

Hmm tamam bir kontrol ettireyim

Tesekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...