İçeriğe Yönlendir

Kara Prensim Apandisit Ameliyatı Oldu...

Serkan Toker

Recommended Posts

Serkan Toker

Geçen hafta başında küçük oğlum karın ağrısı şikayeti ile aile hekimine gitti annesiyle, doktor midesini üşütmüş demiş ve iki ilaçla geri göndermiş. Aynı günün akşamına en ufak düzelme olmayınca K.Ören civarı için meşhur bir çocuk polikliniğine götürdük, uzman doktor muayene etti dizanteri başlangıcı var dedi, aile hekiminin ilaçlarını biraz da küçük görerek iptal etti. Kendi reçetesini yazdı ve serum takalım rahatlasın yarına bir şeyi kalmaz dedi. Serum takıldı çocuk rahatladı biz eve gittik. Sabah yine sancılar derken beni iş yerimden çağırdı eşim. Polikliniği aramış, getirin bir serum daha takalım demişler. Biz hastaneyi tercih ettik. İlk bakan Doktor Hanım Doçentti ve yatan hasta katının sorumlusu olmasına rağmen bizi kırmadı ve dokunur dokunmaz apandisit bu dedi ve cerrah bir başka doktoru aradı yanına gönderdi  kesin teşhisi cerrah olan doktor koydu. Anında yatış işlemi ve ameliyat ve patlamış bir apandisit.. Şu an hala hastanede ancak yarın çıkacak inşallah, diyeceğim odur ki, karın ağrısı deyip geçmeyin. İşin uzmanına görünün çocuklarda çok tehlikeli bir durum ve en riskli oldukları yaşlar 10 yaş ve sonrası.. 

• Beğen 23
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
(düzenlendi)

Geçmiş olsun Serkan Bey. Allah acil şifalar versin inşallah...

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

çok geçmiş olsun Serkan, Allah şifa versin.  

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Allah korumuş. Çok geçmiş olsun Serkan. Basit olmasına karşın, uzman olmayan  için çok yanıltıcı belirtileri olan bir hastalık. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Serkan abi büyük geçmiş olsun. aslan parçasının geçireceği en büyük hastalıkta bu olsun inşallah

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Geçmiş olsun abi.

Öğrencilerimde en korktuğum durum. Çocuklar genelde karnım ağrıyor diyerek geliyor yanımıza. Hemen ailesini arayıp bilgi veriyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

çok geçmiş olsun Serkan.

peki şimdi seni başından savan teşhis koymadan ilaç veren doktorlar ne olacak.

o aile hekimi he olacak arayıp konuştun mu iki kelime söyleseydin.

yok ben söyleyemem dersen telefonlarını adlarını bana ver ben söyleyeyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Herkese çok çok teşekkür ediyorum, sağolun. Allah kimsenin başına vermesin evlat başka, ameliyathane kapısında beklemek çok zormuş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Büyük geçmiş olsun Serkan Abi, Tez zamanda sağlığına kavuşması dileği ile. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

çok geçmiş olsun Serkan.

peki şimdi seni başından savan teşhis koymadan ilaç veren doktorlar ne olacak.

o aile hekimi he olacak arayıp konuştun mu iki kelime söyleseydin.

yok ben söyleyemem dersen telefonlarını adlarını bana ver ben söyleyeyim. 

Polikliniği aramış eşim, aile hekimine bilgi vermedik. Polikliniğin sahibi olan doktor sonradan telefonla ulaşıp özür diledi. Şu an benim için hiçbir şeyin önemi yok tek düşündüğüm oğlumun sağlığı.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Apandisit en zor teşhis edilen hastalıklardan bir tanesidir, çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Apandisit en zor teşhis edilen hastalıklardan bir tanesidir, çok geçmiş olsun.

Hayrettin, ben işin detayını bilmem ancak Doçent olan doktor enfeksiyon uzmanı. Bakar bakmaz şuraya uzanır mısın Batıkan dedi. İlk baktığı yer apandisit ve ilk sözü apandisit çok büyük ihtimalle dedi. Oturdu telefonun başına en az 5 telefon etti tüm doktorlar ya hasta bakıyor ya yatan hastaları geziyor ya da derste çıkıyorlardı. En son bir doktor buldu teknik dilde bir şeyler söyledi. Oraya vardığımızda diğer doktor bizi neredeyse kapıda bekliyordu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçmiş olsun dostum. Aslan parçası tez vakitte toparlar. Psikolojisi fenadır bilirim

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çok geçmiş olsun abi, erken ve doğru teşhis çok önemli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...