İçeriğe Yönlendir

Taunus - 2.0 Gls Yenileme :)

Burak Balci

Recommended Posts

Sertaç Karginer

Elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş iyi günlerde kullanın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Tek kelimeyle mükemmel :-) maşallah Rabbim nazarlardan korusun :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ellerinize sağlık, gerçekten çok güzel olmuş. Bundan sonraki kazasız belasız güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben sabah beğendiğimde elektrik ile ilgili fotoğraflar yoktu sanki. 

O yüzden tekrar beğen butonuna basmaya yeltendim. :)

Maaşallah ne güzel uğraşmışsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Hay maşallah gerçekten çok harika bir iş çıkartmışsınız güle güle kullanın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Valla helal olsun süper olmuş. Bende sizin gibi taunusu elden geçirmek istedim ama imkanlar el vermedi. Şimdi birine verdim çürük çarık biniyor [emoji17]

Yorum bağlantısı

çok büyük emek var, helal olsun, bu denli kaliteli bir işçilik mükemmel,

maşallah mükemmel olmuş, emeğinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Sabrınız ve emeğiniz taktire şayan..

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Elektirik işçiliği eşsiz olmuş, benim diyen çokusta yapamaz, elinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Muhteşem ötesi. Tebrik ederim

Elektirik işçiliği eşsiz olmuş, benim diyen çokusta yapamaz, elinize sağlık.

Benim dedim ama gözüm yemedi iyimi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Muhteşem ötesi. Tebrik ederim

Benim dedim ama gözüm yemedi iyimi

Yine yandı di mi ?

Yorum bağlantısı
Burak Balci
Taunusumuz son halleri :)

Alt aydınlatma sistemine sahiptir, isterseniz manuel olarak kapatılıyor dikkat çekilmemesi için. Kapılar açıldıgında yavaşça yanar, kapatıldıgında 2 aniye sonra yavaşça söner. Araca oldukça şıklık katıyor.

vZ2aPD.jpg

Arka koltuklar tıpkı makan aracını andırıyor. Kolçagı indirip keyif yapabilir yolcularımız :)

nE6bla.jpg

Ayak aydınlatma sistemide kurdum, istendiğinde yakılabilir. Uzun yolculuklarda çok iş goruyor ve özellikle gün batımında hava kararmak üzeredeyken yakıyorum. Gözlerimizi rahatlatıyor :) Hava tam karardıgında kapatıyorum.

1NWpEb.jpg

Oldukça şık taunusumuz oldu :) Sanayiye sadece yag değişim için goturuyorum, geri kalanı kendim yapıyorum. Sanayiye goturmemeye çalışıyorum yoksa çok dikkat çekiyor, abuk subuk konuşmalar oluyor. Ne gerek var buna vs :mir 5: 

LQzvDz.jpg

Cilalanmış hali.. Sağ kolum oldukça yoruldu.

vZ2ajD.jpg

ZYB5yV.jpg

Unutmadan yazayım. Ses sistemi olarak sony kompenent kullandım, woofer tercih etmedim malum bagajımız küçük ve basık. Kompenentler anfi ile besleniyor, yeteri kadar baas veriyor :)

1NWpJb.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Burak Balci

1 gunde bu kadar cevap geleceği hiç tahmin etmemiştim.. Güzel dilekleriniz ve tebrikleriniz için teşekkür ediyorum değerli arkadaşlar  :)  İş yerimde oldugumdan dolayı kısacası şimdidn cevay vereyim. Maun kaplamadaki vidaları özellikle açıktı bıraktım :) O yıllarda araçların vidaları açıkta oluyor ve parlardı. Şimdi üzerini yapışkan kapakla kapatsam bu sefer yaz donemlerinde kayıp düşer, yapışkan izi bırakırdı. Plastik kapak taksam bu sefer ucuz hissiyat verirdi, bu yüzden vidaları açıkta bırakma kararı verdim :)

Elektrik sistemi gunumuz araçlara göre hem yanmaz kablolarla döşedim. 

Şimdiki planlarım karburatorden enjeksiyon sistemine çevirmek. Parçalar evde hazır bekliyor, MegaSquirt ecu ile 70mm kelebek ile 140hp çıkarma planlarım var :) Onlarıda paylaşıcam sizlerle

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Twbrik ediyorum cok guzel oldu emeginize saglik bakalim enjeksiyon isi nasil olacak

Yorum bağlantısı
Burak Balci

:bravo: :bravo: :bravo:

diyecek hiç bir söz bulamadım...

Harika bir çalışma olmuş...

birde kırmızı olsa imiş şöle çil çil parlayanlarından ..

Teşekkür ederim.. Gelecek yıllarda vişne çürüğü renginde boyatma planlarım var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Teşekkür ederim.. Gelecek yıllarda vişne çürüğü renginde boyatma planlarım var :)

İlk onu yaptırtsanız daha mantıklı olurdu şimdi o koltuklar döşemeler sökülecek boya için...tekrar uğraştıracak...

Bende İmpala arıyorum şöle motoru iyi olan...yaza doğru bende girişecem sizin gibi....İnşallah...

Yorum bağlantısı
Burak Balci

valla ne denirki bu emeğe valla bravo size bende de 1986 1.6 gL Balküpü full orjinal taunus var. 1000km den beri bizde ve araba şuanda 101,000 km oldu. Bu zamana kadar kapalı garajda muhafaza edildi. Ara sıra biniyoruz :) Tek beğenmediğim nokta orta konsolun iptali oldu orası biraz boş kalmış ve tümsek oluşmuş. ama geri kalan gerçekten çok güzel bakalım tam bitince nasıl olucak. Emeğinize ve kesenize sağlık!!!!

Tam arşivlik olmuş  :good1:

Öncelikle güzel dileklerin için teşekkür ederim :)  Orta konsolun iptal ettiğim iyi oldu, sonradan eklenen plastik konsol çok sırıtıyordu ve orjinal taunuslarda orta konsol yok. Konsol oldukça kullanışsızdı, teyp çok aşağıdaydi ve vites kolu engel oluyordu. Kül tablası vs gereksizdi sigara içmediğim için vede saat okunmuyordu :) Konsol iptali sonrası oldukça ferahladı aracım :) Yanlış anlaşılmasın nişanlımı seyretmekte güzel oluyor bi yandan  :D

Maşallah...  :nazar:

Elektrik işçiliğine bittim.. Ellerinize sağlık.. 

Tek kusur buldum o da maun kaplama yapılan parçadaki sac vidaları... Sonradan kapattınız o vidaları değil mi.. 

Güzel dileği için teşekkür ederim. Maun kaplamadaki vidaları özelikle açıkta bıraktım, klasik araçların çoğunda orjinalinde var.Eğer yapışkanla kapatsaydım bu sefer yaz donemlerinde kayıp düşücekt ve yapışkan kiri bırakıcaktı. Plastik kapakla kapatsam bu seferde ucuz hissiyatı vericekti.. O yuzden parlak vidalar dursun daha iyi dedim,Kararırsa yenisi ile değiştirir biter..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

valla ne denirki bu emeğe valla bravo size bende de 1986 1.6 gL Balküpü full orjinal taunus var. 1000km den beri bizde ve araba şuanda 101,000 km oldu. Bu zamana kadar kapalı garajda muhafaza edildi. Ara sıra biniyoruz :) Tek beğenmediğim nokta orta konsolun iptali oldu orası biraz boş kalmış ve tümsek oluşmuş. ama geri kalan gerçekten çok güzel bakalım tam bitince nasıl olucak. Emeğinize ve kesenize sağlık!!!!

Tam arşivlik olmuş :good1:

Öncelikle güzel dileklerin için teşekkür ederim :) Orta konsolun iptal ettiğim iyi oldu, sonradan eklenen plastik konsol çok sırıtıyordu ve orjinal taunuslarda orta konsol yok. Konsol oldukça kullanışsızdı, teyp çok aşağıdaydi ve vites kolu engel oluyordu. Kül tablası vs gereksizdi sigara içmediğim için vede saat okunmuyordu :) Konsol iptali sonrası oldukça ferahladı aracım :) Yanlış anlaşılmasın nişanlımı seyretmekte güzel oluyor bi yandan :D

Orijinal taunuslarda konsol yok derken anlamadım. Eski taunuslarda 74 vs yoktu bu benim aracım 31 yıldır kapalı garajda ve orijinal Avrupa olanlarda olmayabilir ama. Eğer onu kastetdiyseniz

697e916ab1c437068a8940d34482f347.jpg

6f0fc40e3e891fd76c3dafa845ef7879.jpg

0b232f7be86128cdbfc740adecfd0f43.jpg

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...