İçeriğe Yönlendir

VAG-COM

Misafir
Çözüme git Servet Aydın tarafından,

Recommended Posts

Niye gizliyorlar ki özellikleri. Madem ufak tefek programlamalarla aktif olabiliyor bu tip şeyler. Açın tüm özelliklerini kullanıcılar faydalansın.

Nasıl para kazanacak ?

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Mazdanın cam düğmelerine led yapabilmek için debelenip dur, elin adamı iki tuşla arabayı diskoya çevirsin. Adaletin batsın dünya

Sonra niye VAG VAG lıyorsunuz :) Servet Abi sen de doğru yolu buldun sonunda, buna seviniyorum :D

Yapacağım ilk iş gizli özellikleri açtırmak  :good1:

:) Kadran karşılama efsane.

Niye gizliyorlar ki özellikleri. Madem ufak tefek programlamalarla aktif olabiliyor bu tip şeyler. Açın tüm özelliklerini kullanıcılar faydalansın. 

Gizli özellik isimlendirmesine takılmayalım lütfen, ekstra özellik de diyebiliriz, kişiselleştirilebilir, + opsiyonel özellikler, ister kullanırsınız, ister kullanmazsınız. WD-40 gibi yani, çok amaçlı  ;)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

2008 yılında tiguan viraj aydınlatmaya servis 500 tl civraı rakam istiyordu

Özet  :)

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
(düzenlendi)

Ben benim aracın hiçbir özelliğini açtırmadım, ne oldujlarını tam bilmiyorum. Bir liste olsa hangisinin açık ya da kapalı olduğunu biliriz.

Buradan okuduklarıma bakarak bunlar gizli özellikse bende durum şöyle...

-Coming-Leaving Home Özelliği bende aktif.

-Sağ ayna geri vitese takınca geri iniyor.

-Sesli komut sistemi var benim araçta, ama Türkiye'de aktif değilmiş????

-kapılar kitliyken ve kontak üzerinde yokken yağmur yağması durumunda camların ve varsa eğer sunroofun kapatılması var mı bilmiyorum, ama kilitleme yapınca hepsi kapanıyor.

-selektör atınca sislerin çakmıyor, xenonlar çakıyor.

-DWA onay sesini açıp/kapatabilme- Bu nedir? Bilmiyorum.

-yol bilgisayarına depoda kaç LT yakıt kaldığının ve kaç LT yakıt alınabileceğinin gösterilmesi-bende görünmüyor.

-Elektronik diferansiyel kilidinin açılması(XDS) -Görünmüyor.

-ani fren yapınca dörtlülerin kendiliğinden yanması-Şu anda yok...

-araç hareket ettikten ve 20km yi geçtikten sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmesi kontağı çıkarınca otm. olarak açılması- Bende aktif.

-gündüz farının açılıp kapatılabilmesi-Benimkiler sürekli açık ama menüden yapılabiliyor galiba...

-Ani kalkışlarda direksiyondaki titremenin kapatılması(TSC)-Bundan haberim yok.

-Gündüz farları ile birlikte sis farlarının yanması-Şu anda yok..

Servise hiç sormadım, açmak için ne kadar ücret alıyorlar, ya da kablo ile ben yapabilir miyim?

İlk defa haklısın Tahir...:D

Cenk Bey, araç model, yıl ve donanım paketine göre aracınızda hangi ekstra özellikler mevcut görebilirsiniz. Eskiden servis yapıyordu ama şu an yapmıyor, dışarıdan freelance olarak bu hizmeti sağlayan yerlerden destek alabilir, çok meraklı iseniz; kendiniz kablo alıp, gerekli özellikleri aktif - deaktif edebilirsiniz.

Haklı değil yine bence ;)

Abi her kullanıcı tercih etmez ki. Mesela Amerikan park. Türkiye de yasak mesela. Seyir halinde kapı kilitlenmesini istemeyenler olabilir , mesela bizimkinde yol bilgisayarından açılabiliyor kilit özelliği vag coma gerek yok, aynı şekilde ayna indirip kaldırma da bazı vw lerde yol bilgisayarından aktif ediliyor

Süpersin Ufaklık ;)

Hocam servisler açmıyor, kadran selamlamayi sormuştum sakın acma araba yanar dedi :D

Servis yeter ki ekstra birşey yapmasın:) Akılları çıkıyor :)

Nasıl para kazanacak ?

Kim? Doğuş Oto yapmıyor da o bakımdan...

tarihinde Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ops sistemini acarmisiniz dedim leonda sonradan açılmaz dedi halbuki kodlari var bende ya canlari yapmak istemiyor yada bilmiyorlar

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sonra niye VAG VAG lıyorsunuz :) Servet Abi sen de doğru yolu buldun sonunda, buna seviniyorum :D

:) Kadran karşılama efsane.

Gizli özellik isimlendirmesine takılmayalım lütfen, ekstra özellik de diyebiliriz, kişiselleştirilebilir, + opsiyonel özellikler, ister kullanırsınız, ister kullanmazsınız. WD-40 gibi yani, çok amaçlı  ;)

Kullanıcılar bilgilendiriliyor mu ? Yani aracınızın bu şekilde özellikleri var isterseniz aktif hale getirebiliriz şeklinde teslim sırasında anlatılıyor mu ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Ops sistemini acarmisiniz dedim leonda sonradan açılmaz dedi halbuki kodlari var bende ya canlari yapmak istemiyor yada bilmiyorlar

Katılıyorum, hatta bence ikisi de, hem bilgisiz hem de işten kaçıyorlar.

Kullanıcılar bilgilendiriliyor mu ? Yani aracınızın bu şekilde özellikleri var isterseniz aktif hale getirebiliriz şeklinde teslim sırasında anlatılıyor mu ? 

Doğuş Oto hangi konuda kimi bilgilendirmiş? Nasıl araç teslim ediyorlar? Ya da haberdar mı acaba satış temsilcisi? 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

O zaman kişiselleştirilebilir ve opsiyon kısmı yanlış oluyor. 

Katılıyorum, hatta bence ikisi de, hem bilgisiz hem de işten kaçıyorlar.

Doğuş Oto hangi konuda kimi bilgilendirmiş? Nasıl araç teslim ediyorlar? Ya da haberdar mı acaba satış temsilcisi? 

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

O zaman kişiselleştirilebilir ve opsiyon kısmı yanlış oluyor. 

Kişişelleştirilebilir ve opsiyon kısmı doğru, yanlış olan Doğuş Oto. Çünkü yaptığınız işlemlerle aracınıza opsiyonel özellikler ekleyip kaldırabilir, veya kendi zevkiniz göre kişiselleştirebilirsiniz, dilerseniz sağa-sola dönüşte sis farlarınız yansın, dilerseniz yağ sıcaklığını görürsünüz yol bilgisayarında vs. Tamamen size kalmış.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu arada konuyu sadece VAG grubu olarak değerlendirmiyorum.Tüm markalar için geçerli dediklerim ve sorduklarım

Kişişelleştirilebilir ve opsiyon kısmı doğru, yanlış olan Doğuş Oto. Çünkü yaptığınız işlemlerle aracınıza opsiyonel özellikler ekleyip kaldırabilir, veya kendi zevkiniz göre kişiselleştirebilirsiniz, dilerseniz sağa-sola dönüşte sis farlarınız yansın, dilerseniz yağ sıcaklığını görürsünüz yol bilgisayarında vs. Tamamen size kalmış.

İşte bu kısım sıkıntı.Forumlarda dolaşmam, özel donanımlar elde etmem ve aracı kurcalayacak biri bulmam gerekiyor yani. Kısaca aracımda bir çok özellik var ama bir yerlere saklandığı için bir sürü zahmete girişmem gerekiyor. 

Mesela bunu menüye yüklesinler istediğimi kapatıp açayım neden yapmıyorlar ? Sorunun cevabı 8 yıllık mazide gizli galiba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Bu arada konuyu sadece VAG grubu olarak değerlendirmiyorum.Tüm markalar için geçerli dediklerim ve sorduklarım

İşte bu kısım sıkıntı.Forumlarda dolaşmam, özel donanımlar elde etmem ve aracı kurcalayacak biri bulmam gerekiyor yani. Kısaca aracımda bir çok özellik var ama bir yerlere saklandığı için bir sürü zahmete girişmem gerekiyor. 

Mesela bunu menüye yüklesinler istediğimi kapatıp açayım neden yapmıyorlar ? Sorunun cevabı 8 yıllık mazide gizli galiba :)< :)>

Bildiğim kadarıyla diğer markalarda bu tip opsiyon ve kişiselleştirilebilirlik yok. Özellikler bir yerde saklı değil, aracınızda duruyor, pratik bir kablo ile bilgisayarınıza bağlayıp yapabilirsiniz, çok basit, öğretirim isterseniz size  ;)  Hiçbir yeri dolaşmanıza gerek yok, hiç zahmetli de değil, sizin bu forumda harcadığınız zamandan daha az zamanınızı alır içiniz rahat olsun. ;)

Üretici bu şekilde uygun görmüş öyle yapmış, hala servisler yapıyor olsa 8 yıllık mazide gizli olurdu ama maalesef şu an servisler bu hizmeti vermiyorlar  ;)

Yorum bağlantısı

Bunu hiç bir firma yapmaz bence.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Bunu hiç bir firma yapmaz bence.

Diğer markalarda var mı bu arada ben hiç bilmiyorum?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Diğer markalarda var mı bu arada ben hiç bilmiyorum?

Bmw'de mevcut.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Bmw'de mevcut.

Teşekkürler Ersen Bey, o da mı aynı şekilde bir kablo ile aktif-deaktif ediliyor?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Mal satmak için ürün çeşitliliği gerekir, ürünü çeşitlendirmek için yazılımsal değişiklikler en kola ve pratik yoldur vosvogende bunu abartarak yapıyor, bu durum elektronik sektöründe çok sık yapılan birşeydir, örneğin; aslında kalaı görüen bir sürü özellik aldığımız TV'lerde mevcuttur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Seat Leon 5F Vag-Com Gündüz Sürüş LEDlerini Kapatma

Seat Leon 5F Vag-Com Gündüz Sürüş LEDlerini Teyp üzerinden kapatıp açabilirsiniz.

Bu LED farlar olduğu için tercih edilen bir aracın neden LEDini kapatmak isteriz onuda bilmem ama :) 

Not: Kapalı konumda bıraksanız dahi gece veya karanlıkda aktif olacaktır.

Kodlar:

1.            STG 09 Cent.Elec.

2.            STG Security Access Function 16

3.            Güvenlik kodu 31347

4.            10 adaption a girilir.

5.            (2) Daytime running lights activated by BAP or Operating sequence possible seçip

6.            aktifleştiriyoruz.

Seat Leon 5F Vag-Com Gündüz Ledleri ile arka ledleri aktif hale getirmek

Seat Leon 5F aracımızı aldık gündüz önden güzel bir görüntü ile fark ediliyoruz peki arkada bir şey yanmıyor ki ben aracı alırken yanıyor olabileceğini düşünerek almıştım. Fakat yanmadığını sadece gece aktif olduğunu görünce hayallerim yıkılmıştı. Fakat bu işinde bir ayarı var.

1.             STG 09 Cent.Elec. Seçiyoruz

2.            Açılan Pencerede güvenlik kodunu girmek için 16-Security Access girip

3.            31347 yazıp enter a basıyoruz

4.            10- adaption kısmına giriyoruz.

5.            (6) - Daytime running lights - daytime running lights activated additionally select still light

6.            aktif yapıyoruz.

7.            Bütün arka ledler aktif oldu.

Seat Leon 5F Vag-Com Yokuş Kalkış Süresi

Yokuşlarda aracımı kaldırmakta zorlanıyorum yokuş kalkış asistanının bana tandığı süre çok kısa diyorsanız veya ben acemiyim gerek yok eskiden yokuş kalkış mı vardı diyorsanız buyrun;

1.            Select STG 03 (brake)

2.            Adaptaion 10

3.            Hill-start assistant seçiyoruz

4.            Normal seçeneği seçili oluyor

5.            Early veya Late olarak değiştebilirsiniz
Late = geç 
Early = erken 

Seat Leon 5F Vag-Com Lap Timer

ODB ekranda sürüş bilgileri -> telefon -> müzik -> o kısma eklenen ve sağ tarataki silindir tuşa basıldığında çalışan bir kronometredir.

İki şekilde açılabilir. Fakat Seat Leon 5F 2013 model araçlarda açılmıyor.

1. Yöntem
Select STG 17 (dash panel insert)
STG Long Coding -> Function 07
Byte 1
Enable Bit 3

2.Yöntem

1- 17 Instruments 
2- 10 - Adaptation 
3-(Lap Counter) --> 
4-aktif

Seat Leon 5F Vag-Com Dönüşe duyarlı sis lambaları

Kodlamalar;

Select STG 09 (vehicle power)
STG access authorization -> Function 16
Enter Unlock Code 31347
STG adjustment -> function 10
Select a channel (5) Leuchte12NL LB45-light function B12
Abbiegelicht links
Select a channel (5) Leuchte13NL RB5-light function B13
Abbiegelicht rechts

Seat Leon 5F Vag-Com sis lambasının sinyal olarak kullanması

Kodlama:

1. stg9 - central electronics
2. security access - function 16
3. code 31347
4. adaptation - function 10
5. select channel (16) Light12NL LB45 light function G12
6. adjust value on Blinken links hellphase
7.Select channel (18) Light12NL LB45 dimmwert GH12
8. adjust value to 100
9. select channel (16) Light13NL RB5 light function G13
10. adjust value on Blinken rechts hellphase
11. select channel (18) Light13NL RB5 dimmwert GH13
12. adjust value to 100

Seat Leon 5F Vag-Com Kapı kilitlenince aynalar katlanır.

Madem katlanan ayna aldık ve her defasında kapatmak için anahtara basılı tutmaya gerek duymadan aynaları katlamak mümkün.

Kodlama;

1- [09] Central Electronics
2- Adaptation
3- Security Access
4- Güvenlik kodunu 31347 girin
5-Adaptation
6- (22) Access control 2-Funk Spiegelanklappung Modus

7- by lock command via remote control key

Seat Leon 5F Vag-Com Far sunum modu

Aracınızın orjinalinde olan bir ayardır fakat motor çalışınca farlar aşağı inip normal düzene geri gelir. Bu olayı aşağıdaki ayarla kontağı açtığınızda yapacaktır.

Kodlama:

STG £ 55 (headlamp leveling)
Enter Unlock Code 20103
Select a presentation mode

Adjust Value on active

Seat Leon 5F Vag-Com Kapı kilitleme ve açma sırasında sesli uyarı

Güzel bir özellik işitsel olarak kapının kilitlediğini duymak sizi daha rahat hissettirecek ama geceleri gürültü kirliliği yaratabilir.

Kodlama:

Enter Unlock Code 31347
Select Unlock (1) feedback signals-Acoustic feedback
Adjust value to yes
Select (2) lock feedback signals-Acoustic feedback
Adjust value to yes
(8) -Rückmeldungssignale-Acoustic feedback globally
Importance to actively adjust If desired, the DWA can in the menu control acknowledgment be independently enabled and disabled via the appropriate menu entry:
(7) -Rückmeldungssignale-menu control acoustic feedback
Importance to actively adjust If desired, the duration of the acoustic feedback can be shortened:
(3) -Rückmeldungssignale duration of the acoustic feedback from the single horn

Adjust Value briefly

Seat Leon 5F Vag-Com Gündüz Ledlerini Sinyal olarak kullanmak

Gündüz LEDleri ve sinyaller zıt şekilde çalışır.

Seat Leon 5F aracınızı aldınız ve hala fark edilme veya fark yaratma peşindeyseniz bu kodlar size göre;

2- Security Access
3- Güvenlik kodunu 31347 girin
4- Adaptation 10

5- (13)-Leuchte2SL VLB10-Lichtfunktion F 2, Blinken links aktiv (beide Phasen) yerine Blinken                   links Dunkelphase yapıyoruz
6- (14) Leuchte 2 SL VLB10- Dimmwert EF2 kayıtlı değer %35 tir, 0 olarak değiştiriyoruz
7- (15)-Leuchte2SL VLB10-Dimming Direction EF 2, değeri minimize olacak

8-(13)-Leuchte3SL VRB21-Lichtfunktion F 3, Blinken rechts aktiv (beide Phasen) yerine Blinken                   rechts Dunkelphase yapıyoruz
9- (14) Leuchte 3 SL VRB21- Dimmwert EF3 kayıtlı değer %35 tir, 0 olarak değiştiriyoruz
10- (15)-Leuchte3SL VRB21-Dimming Direction EF 3, değeri minimize olacak

Seat Leon 5F Vag-Com El freni çekince gündüz LEDi söner

Sadece 0 konumunda çalışır.

Kodlama:

Enter access code 31347
Select off when handbrake daytime running lights - channel (5) - Daytime Running Lights
Put emphasis on active

Seat Leon 5F Vag-Com OPS aktif etme Optik Park Sensörü Aktif Edilmesi:

Select STG 10 (parking aid)
STG access permission - select function 16
Enter access code 71679

STG coding -> Select Function 07
Select byte 2
Bit 0 - visual representation parking aid – activate  

Seat Leon 5F Vag-Com Coming Home – Leaving Home Sis Farlarını aktifleştirme

Coming Home – Leaving Home Sis Farlarına Alınması:
:
LEDLERLE SİSLER YANAR

Enter Unlock Code 31347
(4) Comfort Lighting Coming Home Select Lights
Value on fog light adjust default: low beam

Seat Leon 5F Vag-Com Coming Home – Leaving Home da 3. stopu aktif etme

Geceleri arabanıza giderken ve ayrılırken hoş bir görüntü kazandırır.

Kodlama:

2- Adaptation
3- Security Access
4- Güvenlik kodunu 31347 girin
5- 10-Adaptastion kısmına giriyoruz
6- (5)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion B 22, nicht
7- Coming Home oder Leaving Home aktiv

Seat Leon 5F Vag-Com 5.8 media arkaplan karbon görünüm

5.8" ekranda arka planı düz siyah yerine karbon fiber görünüm kazandırmak isterseniz.

Kodlar;
    5.8 media arkaplan karbon görünüm
1-STG 5F
2-Cooding 07
4-Byte17
   Bit0 kaldır
   Bit1 işaretle

Seat Leon 5F Vag-Com Klima auto modda fan hızı

Klimayı açtığınızda ve auto moda aldığınızda ne hangi hızda üflediğini göremezsiniz.

Kodlar;

STG £ 08 (air)
STG Long Coding -> Function 07
Byte 11
Bit 6 - Enable Blower Status Display in AUTO mode active

Seat Leon 5F Vag-Com Konfor Sinyali

Seat Leon 5F aracınızı aldığınızda sinyal koluna bir kez dokunduğunuzda 3 defa dokunduğunuz tarafa sinyal verir. Bu sayıyı 5 e yükseltebiliyoruz.

Kodlar;

1-Central Electric – 09
2-Security Access – 16
3-Güvenlik kodunu 31347 girin
4-Adaptation – 10
5-(2) Turn signal control-Komfortblinken Blinkzyklen
6- New value 2 ‘ ye 1 ile 5 arası değer girin

Seat Leon 5F Vag-Com Selektörde sislerin yanıp sönmesi

Kodlar için;

2- Security Access 

3- Güvenlik kodunu 31347 girin

4- Adaptation 

5- (8) Leuchte12NL LB45-light function C12 (Lichthupe generall seçilecek.)

6- (10) leuchte 12NL LB45-Dimmwert CD12 (%100 olacak.)

7- (8) Leuchte13NL RB5-light function C13 (Lichthupe generall seçilecek.)

8- (10) Leuchte13NL RB5-Dimmwert CD13 (%100 olacak.)

Sonuç-1: Soldaki yuvarlak far düğme anahtarının tüm konumlarında 

(gündüz farları, parklar, kısalar, auto) sellektör yapınca sisler yanıyor.

Sonuç-2: Farları uzunlara alınca sisler yanmıyor. (Olması gerektiği gibi.)

Sonuç-3: Far düğme anahtarında ön sisleri açtığımızda problemsiz 

bir şekilde sisler yanıyor. (Olması gerektiği gibi.)

Seat Leon 5F Vag-Com Yağmurda Camların Otomatik Kapanması

Kapıları Kilitlediğinizde camları açık unutursanız ve bu sırada yağmur yağarsa aracınız camlarını kapatır. Teyp de Car menüsünden açma kapama seçeneğine girdiğiniz aktif yada pasif yapmak için seçenek sunulur. Vag-com v.14.???den sonrasında yapılabilir.

Kodlar;

1. VCDS programını açın.
2. Select STG 09 (vehicle power)
3. STG access authorization -> Adaptasion 16
4. Enter Unlock Code 31347
5. STG adjustment -> function 10
6. (15) Select Access Control 2 - Regenschliessen_ein aus
7. aktif olarak işaretliyoruz.
8. (16) Select Access Control 2 - Regenschliessen_art
 Permanent olarak işaretliyoruz.
9. (28) Access Control 2- Menuesteuerung Regenschliessen
 aktif olarak işaretliyoruz.

Adaptionsdan çıkıyoruz "07 Coding" bölümüne giriyoruz 

11. RLSF 5Q0-955-547(rain and light sensor) seçiyoruz
12. Byte 0
13. Enable bit 1
14. Enable Bit 2

Seat Leon 5F Vag-Com ODB ekranda mod

ODB ekranda aracınız hangi modda olduğunu gösterir.

Kodlar; 

Select STG 19
STG long coding ->Function 07
Byte 08
Bit 4 Activate yapınız.

Seat Leon 5F Vag-Com Welcome Mod

Kontağı çevirdiğinizde göstergelerin sona gidip gelmesi "Welcome Mod" olarak bilinir.

Kodlar; 
1 Select STG 17 (panel)
2 STG Long Coding -> Function 10
3 Byte 1

4 Enable Bit 0

Seat Leon 5F Vag-Com Depo ne kadar lt yakıt alır

Seat Leon 5F aracınızda ODB ekranda sürüş bilgileri kısmında ek yakıt olarak gösterilir.

Kodlar;

Select STG 17
STG long coding -> function 07
Byte 10
Bit 4 Activate

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Teşekkürler Ersen Bey, o da mı aynı şekilde bir kablo ile aktif-deaktif ediliyor?

Evet kablo ile yapılıyor. Menüye kimse koymaz böyle şeyleri. Bazı özellikler ülkelere göre yasak olabilir. O yüzden kullanıcının kolay ulaşamaması doğru bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Tuna Bey teşekkür ederiz kodlamalar için, eminim üyelerimiz için faydalı olacaktır.

Evet kablo ile yapılıyor. Menüye kimse koymaz böyle şeyleri. Bazı özellikler ülkelere göre yasak olabilir. O yüzden kullanıcının kolay ulaşamaması doğru bence.

Teşekkürler, dolaylı yoldan benim de ilgili arkadaşlara cevabım olsun, neden menüye konmadığına dair. BMWde de varsa sorun yoktur o zaman...

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Tuna Bey teşekkür ederiz kodlamalar için, eminim üyelerimiz için faydalı olacaktır.

Teşekkürler, dolaylı yoldan benim de ilgili arkadaşlara cevabım olsun, neden menüye konmadığına dair. BMWde de varsa sorun yoktur o zaman...

Elimizden geldiğince bir katkımız olsun :)  Bu kodlar skoda fabiada da birebir aynı babamın aracındada dönüşe duyarlı sisler , kapıları kilitleyince korna çalması , selektör atınca sislerinde yanması , geri vitese takınca sislerin yanması , kadran selamlama gibi özellikleri açtık 

Yorum bağlantısı

Bana göre gerekli olanlar bunlar gerisine gerek yok; 

• Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi
  • Geri vitese takıldığında park sensörünün ekrana yansıması (PDC)
  • Ön Yol bilgisayarında araca ilave edilmesi gereken benzinin litre olarak gösterilmesi (türkçe çeviride "ek yakıt" olarak yazıyor)
  • Geriye takıldığında sağ aynanın aşağı inmesi
  • Araç kilitledikten sonra açık kalan cam varsa bunun yağmur yağınca otomatik kapanması
  • Katlanır aynalı araçlarda araçtan inince uzaktan kumandaya bir kere bastığınızda aynaların katlanması
  • Camları kapatırken kontaktan anahtarı çıkarırsanız camlar kapanmayı durdurur. Bu fonksiyonun iptali yapılır. Böylece anahtarı çıkarsanızda camlar kapanır
  • XDS - Elektronik difransiyel kilidinin aktif edilip aracın daha iyi yol tutması(strong) - 2013 haziran ve öncesi araçlarda uygulanamaz
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ön Yol bilgisayarında araca ilave edilmesi gereken benzinin litre olarak gösterilmesi benim aracımda çalışmadı onu aktif edecek bit4 değeri bende yok :)

Geriye takıldığında sağ aynanın aşağı inmesi leonda standart gelen bi özellik ayna joystick R konumunda iken geriye takınca ayna iniyo

• Araç kilitledikten sonra açık kalan cam varsa bunun yağmur yağınca otomatik kapanması Bu da benim araçta araç ayarlarına geldi ancak çalışmıyor sendede çalışmayacak büyük ihtimal

XDS - Elektronik difransiyel kilidinin aktif edilip aracın daha iyi yol tutması(strong) bu özellikte fabrikasyon açık geliyor bizde 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...