İçeriğe Yönlendir

Türkiye Hibrit Araçlar Platformu

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Çağlar Bayur

kaçmaz sanayi denmiş .. siemens te bu konuda ldierdi sanırım? İK dalında mı bir ödülleri vardı türkiye de tekti, çıkaramamdım sorarım

Az Enerji yüksek verim temelli Program. Sizin yukarıda yazdığınız içerik içerisinde hibrit araç konusu göremedim. Yukarıda dedim zaten, sadece hibrit araç İle İlgili toplantı olsa kapıda yatarım. Tek İlgi alanım olduğu için

gel sen gel 4.0 diyor kapıda yamazsın kesin kırarsı norası da ayrı konu :mangal:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3.7 lt v6 ile gelirsek çok ayıp etmiş olurmuyuz

En ekolojik motör daha ne olsun
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şöyle bir etkinliğimiz var, ÜCRETSİZ! 

çayı - kahvesi de boldur,,

Sorularınızı biriktirip öyle gelin, bekleriz...

TEHAD ve ElectricHybrid Cars Dergisinin davetlisi olarak, SIEMENS Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy’un sunum yapacağı, ‘Endüstri 4,0′ toplantısına tüm sektör ilgililerini davet ediyoruz.

AliR%C4%B1zaErsoy_Siemens_End40.jpg

Ülkemizin de bir devlet politikası olarak gündemine aldığı Endüstri 4,0 ile değişim gösterecek sektörler-sistemler ve getireceği yenilikler konularını bu toplantıda konuşacağız.

– Türkiye batının üretim hubı olabilir mi?

– Lojistik avantajımız nasıl etkilenir?

– İstihdam artışına ne kadar etkisi olur?

– Endüstri 4,0’a ne kadar hazırız?

– İnsansı robotlar nedir?

TEHAD kurucusu ve ElectricHybrid Cars Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Berkan Bayram‘ın moderatörlüğünde, Sayın Ali Rıza Ersoy‘un anlatımında, bu ve benzeri soruların cevapları, Endüstri 4,0toplantısında…

Sınırlı sayıdaki Ücretsiz katılım için Lütfen kayıt olun:

> bilgi@tehad.org

#endüstri40 #endüstri40toplantısı #alirızaersoy #siemens #tehad #electrichybridcars #berkanbayram

Berkan Bey merhaba

Öncelikle forumumuza hoş geldiniz. Bizim forum çok farklıdır. Sizi en kısa zamanda görüp daha da ilişkilerimizi geliştirmek ayrıca dış etkinliklerimize ve ocakbaşılara davet etmek istiyoruz.

22 kasımda benim bilişim zirvesinde konuşmam var. Belki sabahtan sizin oraya ordan öbür tarafa geçerim. Genel bilgi almak isteyenler için iyi bir konuşma olabilir yukarıda bahsedilen konuşma. Ancak kurumsal firmalardan bu şekilde yapılan sunumların ve konferansların yüzde doksanında malesef ürüne odaklı ve marka reklamına yönelik çevirisi bile düzgün yapılmamış portföyden derlenmiş genel geçer sunumlar görüyoruz. Sektördeki arkadaşları uyarmaya çalışıyoruz ama ancak bir yere kadar başarabiliyoruz. Kendi düzenlediğimiz ya da etkimizin olduğu toplantılarda buna özen gösteriyoruz.

Endüstri 4.0 aynen "information superhighway" gibi ya da "bulut bilişim" gibi terimler, zaten akademide bizlerin 15-20 sene önceden beri yaptığımız işlerin CEO ve iş geliştirmeciler seviyesinde ağza sakız edilsin, dikkat çekilsin ve sektör buna para bağlasın (yanlış diye söylemiyorum) diye yeniden paketlenmiş halleri. Ancak bu noktaya gelinmesi tabi bir dönüm noktası ticarileşmesi için. 

Arkadaşlar hibrit ile ilgisi demişler haliyle ilgisi çok doğrudan yok ama sizi burda tanıdık ve güzel bir duyuru paylaştınız. Bu konuya gerçekten ihtiyacı olan mesleki olarak ilgilenebilecek üyelerimiz var. Mutlaka bir ekip gelecektir. Ben de gelmeye çalışacağım. Bahçeşehir'den Ercan Ertürk hoca (daha önce bizdeydi) elektrikli araçlar güneş arabası rüzgar ve pil konusunda sağlam bilgiye sahiptir. Uygulaması da vardır. tanışabilirseniz selam söyleyin.

Biz forum elektrik araç meraklıları olarak sizi ziyaret etmek isteriz.

Ben 2004-2005 yılında gebze teknik üniversitesinde bir adet reno toros  sw aracı 100HP siemens ac motor ile çok iyi bir şekilde elektriğe çevirdim. Boğaziçi üniversitesi elektrik elektronik müh mezunuyum. daha sonra yurtdışında yüksek lisans ve doktora yaptım bilgisayar mühendisliği ve human factors alanında. 2000 yılından bu yana üniversitede görevliyim ve birçok sanayi projesine gerek danışmanlık gerekse hakemlik ve izleyicilik yapıyorum. Kurumsal olarak da belli yerlerde komitelerde görev alıyorum.   Tübitak'ın elektrikli araç ekibi de bizim üniversiteden zaten enerji enstitüsü başkanı da bizim 2004 deki reno ekibinde ben rahatsızlandıktan sonra arabanın ilk marşına basıp kampüs içinde gezen arkadaş. Daha sonra biz o motoru lityum pilli hibrit araca bağladık ve ardından gelen sel felaketi ile sistemi kaybettik. ama motor ve kontroller kurtarıldı. yeni bir proje yaparsak o iki malzeme hazır.

Sizi belki ilk önce bir ocakbaşı ya da dürümbaşı merkezli forum üyelerimizle tanıştırmak da sözkonusu olabilir. Kurulmuş dernek ve güzel bir sinerji yaratmışsınız. Biz de katkıda bulunmak isteriz. Gerek forum olarak gerekse burada bulunan farklı üniversitelerden konuya ilgi duyabilecek akademik arkadaşlar olarak üniversite kimliği ile.

Bu arada arabanız ne? !!

selamlar

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

...

ele geçirmek derken hocam?

sebep?!

Buyrun gelin, sizin olsun,,, sorun değil!!

...

Dernek denilince hep genel kurul kavgaları olur "hazirun" lar, "ibra"lar, "denetçi"ler, "huzur hakkı" konuları gider de gider. Alışmışız. :)

Biz gelelim iş çıkaralım da..Tabi ocakbaşına gelmezseniz onu bilemem. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

seminer öncesi ocakbaşı oluna o seminer hiç başlamıyor test etmiştik ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bu arada bugün uçak mühendisliği ve inşaat mühendisliği lisans programlarımız açıldı. yök'e gönderildi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Toker

bu arada bugün uçak mühendisliği ve inşaat mühendisliği lisans programlarımız açıldı. yök'e gönderildi.

Acil bir evrak alınması falan gerekirse, ne biliyim bir şey lazım olursa Yök ile kapı komşusu sayılırız. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Endüstri 4.0 ı öğrenmeye başladık. İlk çıkarımım:ismi yanlış konmuş. İnsanlık 2.0 daha iyi anlatırdı konuyu.. Çay yoktu semaver bulamadık...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bugün ben de bilişim zirvesi denilen yerdeydim başbakan konuştu. iyi konuştu güzel şeyler söyledi ama dinleyicilerin umurunda olmayan şeylerdi bence. Sektör çok acımasız. Yeni birşey yapmak yerine çoğu zaman hangi hastaneye hangi belediyeye ne satarız pozisyonu mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...