İçeriğe Yönlendir

Focus - Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

onur kant

Recommended Posts

Rıdvan Korkmaz
(düzenlendi)

hocam problem şu forumda da başka yağ ile değişimi problm olabilir diye yorumlar var benim aracımda şuan mobilatf-320 var bunu boşaltıp dediğiniz yağdan koyunca problem olur mu? ayrıca dediğiniz yağ piyasa da var bakarmısın

https://urun.n11.com/sanziman-yagi/total-fluide-xld-fe-otomatik-sanziman-kutusu-yagi-P385873610?gclid=EAIaIQobChMIq5iQ_MWv5QIV1oXVCh0CoAtoEAYYASABEgIDJPD_BwE&gclsrc=aw.ds

tarihinde Rıdvan Korkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Rıdvan Korkmaz yazdı:

hocam problem şu forumda da başka yağ ile değişimi problm olabilir diye yorumlar var benim aracımda şuan mobilatf-320 var bunu boşaltıp dediğiniz yağdan koyunca problem olur mu? ayrıca dediğiniz yağ piyasa da var bakarmısın

https://urun.n11.com/sanziman-yagi/total-fluide-xld-fe-otomatik-sanziman-kutusu-yagi-P385873610?gclid=EAIaIQobChMIq5iQ_MWv5QIV1oXVCh0CoAtoEAYYASABEgIDJPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Ben alırken bulamamıştım. Yoktu n11’de falan. İyiymiş o zaman son 6 demiş bu da. Full değişim için size 8 litre lazım. 

full değişimde zaten eski yağın hepsini alacaksınız. Yarım değişimi bir ay arayla 2 kere yapsanız yağın teorik olarak %75’i değişmiş olur. Ben hep yarım değiştim. İçinde orijinal vardı. Sonradan castrol dexron 6 koydum. Sonra mobil koydum sonra da total koydum ama total’i iki kere koydum. Büyük oranda total var şanzımanda. Sorun yaşamadım. Hissettirmeden geçişler oluyor. 

öncelikle o uyumsuz yağı bence hızlı şekilde değiştirmelisiniz. Zaten aracın kendi yağı mobil atf değildi. Karışım oldu. Hem de uygunsuz yağ ile karışım oldu sizde

Yorum bağlantısı
Rıdvan Korkmaz

hocam değişim yaptıgımda 4lt yağ koymuştular galiba tam boşalmadı ama iki kere değişim yapmak daha mantıklı bir kere değişim yaptım şuan mobil atf-320 var birşey danışmak istiyorum motul multi aft uygunmudur 4 ileri şanzıman için?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Rıdvan Korkmaz yazdı:

hocam değişim yaptıgımda 4lt yağ koymuştular galiba tam boşalmadı ama iki kere değişim yapmak daha mantıklı bir kere değişim yaptım şuan mobil atf-320 var birşey danışmak istiyorum motul multi aft uygunmudur 4 ileri şanzıman için?

Evet. O da mercon 5 uyumlu

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Nurullah Boyraz

Evet totalin yağının karakteristikleri var, acaba orijinal yağın karakteristiğine nasıl ulaşabiliriz. Mesela özgül ağırlığı, viskozite indeksi, akma ve parlama dereceleri kaçtır. Bu baktığımız yağlar a yakın mıdır?? Bu konuda araştırma yapabilecek birileri elbet te vardır... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...