İçeriğe Yönlendir

Samsung S7 Edge Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Yaklaşık 4.5 sene sonra tekrar galaxy serisine dönüşüm S7 Edge ile oldu. Telefon yeni bir model değil, hatta alıp satan forum arkadaşlarımız dahi oldu ama ben alışkanlık olarak kullandığım marka model başlığını açıyorum. İnşallah Yüce Allah güzel haberler almayı nasip eder bu telefonla.

Telefonun ticari adı ile G935F. S7'den en büyük farkı görsel olarak yana kıvrılan ekran. Teknik olarak edge 3600mAh pil değeri ile önde ki almam için en büyük sebeplerden biri. Ancak büyüyen ekranın ppi değeri kardeşine göre bir miktar daha düşük ancak göz bunu alglamaz diyebiliriz.

Ben altın rengini tercih ettim ancak gri ve siyah renkleri de mevcut. Note4 kullanıcısı olarak ekran boyutunda bir miktar küçüklük hissetsem de galaxy serisi için oldukça büyük bir ekran. Çünki kenara kıvrılan tarafları da ölçtüğümüzde 5.5" ile note'dan sadece 0.2" daha küçük.

Türkiyedeki model exynos işlemcili. Piyasadaki en iyi fotoğraf çeken modellerden biri. Ancak en nihayetinde telefon olduğunu unutmamak gerekir.

Kenara kıvrılan edge bölümüne uyarlanmış uygulamalar mevcut. Gece saati oldukça iyi düşünülmüş bir ayrıntı. İStenilen saat aralığında kenarda saati görebiliyorsunuz. İlave olarak haber akışı, hurriyet, cnn turk uygulamaları mevcut.

Samsung nasıl beceriyorsa aynı sürüm androidleri kullansa da farklı arayüzler ve farklı google özellikleri katarak telefonları biraz farklılaştırıyor. Bu versiyonda "google home" özelliği ile evdeki bütün uygun cihazlara kablosuz kolay bağlantıyı farklı arayüzle getiriyor. Bu bir nebze selef modellerdeki kızılötesi açığını kapatabilir.

Ekranın kenara dönük olması özelikle fotoğraflarda değişik bir deneyim. Gözün algısı değiştiği için boyut katıyor ve daha büyük gözüküyor. Handikapı ekranın yana dönmesine alışmak, basma noktalarını iyi ayarlayabilmek ve düşmelere karşı hassasiyet.

Sanırım suya dayanıklılık özelliği de vardı bu telefonun. Pil çıkmıyor, hafıza kartı takılabiliyor. Led bildirimi mevcut. Ahize sesi net ama eski sürümlerdeki netlik gibi ahize sesi ayarları sanırım kalkmış. Dış zil sesini tam deneyemedim ama seçilmiş olarak gelen ses biraz düşük gibi geldi.

360 cover  isimli bir kaplama ile ön ekran kaplandı. Yumuşak bir his veriyor. FArklı korumalar mevcuttur tabi piyasada.

İlk izlenimler buraya kadar. SOnrası tecrübelerde devamı gelir. Kullanan arkadaşların da yorumları ile konu zenginleşir:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Üstad ellerine sağlık note5 gold vardı bende, arkalı önlü kırdıktan sonra note 7 fiyaskosu bizi vurdu iade vs.. derken s7 edge  son kararım oldu,her yönüyle ben de inceledim, Tek takıldığım yer renk, Siyah Al diyor herkes ama gümüş te güzel duruyor, Gold kullandım o yüzden tercih etmem gibi düşünüyorum, nasipse cumartesi media marktan Alacağım 320Tl değerinde gözlük te hediyeymiş, 300 tl ye de kasko yaptıracağım bu sefer çünkü Ekran jelatinli ve kılıflı tlf kullanamıyorum, kullandıkça tecrübelerimizi paylaşırız artık...  :good1:

Yorum bağlantısı

Gümüş çok tutulmuyor sanırım. Altın rengini ben ilk defa kullandığım için tercih ettim. Altın ve siyah olanda cam kaplama yüey daha çok belli gibi geliyor bana. Gümüşte yan çerçeveler de gri olduğu için daha tekdüze bir hissiyat var. Açıkçası note5 eğer 64gb'lık versiyonu sahrada su modunda olmasaydı onu tercih ederdim yine ama arttırılabilir hafıza seçeneği ile şu an rakipsiz olan tek samsung s7:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Paylaşım için teşekkürler Evren abi.

S7 edge 'in VR ile uyumu çok başarılı.  Özellike hareketli uygulamalarda VR takılı iken yer ayağınızın altından kayıyor ve dengenizi kaybediyorsunuz.  Korku oyunlarından kesinlikle bahsetmiyorum bile :)

Ekran parlaklığı ve renkleride çok beğendim. Sadece elde tutuşta çok hassas ve narin hissiyatı yaratıyor.   Kılıfsız ve filmsiz bi kaç güne kırılır gibi hissettim. 

Tek merak ettiğim Manuel modda G4 ile kamera kıyaslaması.   S7'de de manuel mod ve uzun süreli pozlama var fakat son demememde ışık kaynakları son derece dağıldı.   Sabitleyip birkaç örnek çekersen görmek isterim abi :good1: 

Kırımsız çiziksiz kullan :nazar:

Yorum bağlantısı

Uzun süreli pozlama için telefonu hareketsiz tutmak son derece zor. Özellikle kenarlar da yuvarlak olduğu için tripod da olmaz. Denemeye çalışırım sabitlemeyi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Uzun süreli pozlama için telefonu hareketsiz tutmak son derece zor. Özellikle kenarlar da yuvarlak olduğu için tripod da olmaz. Denemeye çalışırım sabitlemeyi.

Saygılarımla.

Ben kolları süngerli telefon tutucu kullanıyorum. Aksi taktirde mümkün değil, nabzın yaydığı titreşim dahi görüntüyü bozuyor Evren abi

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun Evren Abi güle güle kullan.

Siyahı bir başka duruyor Erol Abi, tavsiyem siyah renk olur.

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun Evren Abi güle güle kullan.

Siyahı bir başka duruyor Erol Abi, tavsiyem siyah renk olur.

Yüzde80 siyah alacağım herhalde galiba sanırsam[emoji5]
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yüzde80 siyah alacağım herhalde galiba sanırsam[emoji5]

Gold almaya gelenler siyahla geri dönüyorlar. Bu cihazda siyah on numara duruyor. [emoji4]
Yorum bağlantısı

Gold almaya gelenler siyahla geri dönüyorlar. Bu cihazda siyah on numara duruyor. [emoji4]

Siyah güzel bence de. Ben parmak izi olacağını tahmin etsem de gold aldım. İlk defa bu renk bir telefon deniyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Siyah güzel bence de. Ben parmak izi olacağını tahmin etsem de gold aldım. İlk defa bu renk bir telefon deniyorum.

Saygılarımla.

Samsung s7de gold rengi ayrı bir güzel ama bu s7 edge için siyahı daha iyi diye düşünüyorum. Güle güle kullan Abi değişiklik iyidir[emoji4]
Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Bende gümüş renkli olanından var. Tipik bir apple kullanıcısı olarak geçtikten sonra alışmam uzun sürmedi. Telefondan çok memnunum, yalnız 4-5 gün kadar önce ekranı kırıldı. Garanti dahilinde ekran değişimi için çok ciddi fiyatlardan bahsediliyor. Bir telefonun herhangi bir parçası bu kadar pahalı olmamalı. Yine de 5,5 aylık bir kullanıcı olarak almayı düşünenlere tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı

Bende gümüş renkli olanından var. Tipik bir apple kullanıcısı olarak geçtikten sonra alışmam uzun sürmedi. Telefondan çok memnunum, yalnız 4-5 gün kadar önce ekranı kırıldı. Garanti dahilinde ekran değişimi için çok ciddi fiyatlardan bahsediliyor. Bir telefonun herhangi bir parçası bu kadar pahalı olmamalı. Yine de 5,5 aylık bir kullanıcı olarak almayı düşünenlere tavsiye ederim.

Oyuzden 300 tl ye sigorta yaptıracağım.

Bence 2000 tl üzeri her tl f na sigorta yaptırılmali...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşım kullandı. 2 kere ekranı "edge" kısmından kırılınca normale döndü.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Ben de iphone 7 plus sevdasından vazgeçerek, gündemime tekrar S7 edge'i almıştım. O yüzden bu başlık için Evren Bey'e hasseten teşekkür ediyorum. Tam benlük oldu :)

Gold renkli telefonlarda ekranın alt ve üst çerçeveleri biraz fazla ayna gibi parlıyor. Ben de şu an siyah renk üzerinde duruyorum. Pilin çıkmaması ufak da olsa bir dezavantaj.

Ayrıca Note7 nin Samsung piyasasında yarattığı boşluğun ardından Galaxy 8 serisi yakın zamanda çıkacak deniliyor. S8 modelinde Note7'deki fiyaskoyu telafi amaçlı ekstra bir bomba özellik gelir mi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı

Bugun s7 firumlarini okuyunca fiziksel tusun gold ve gride renk attigi soylenmis ve fotograf paylasilmis. Bu siyah almama pismanligi yasatti diyebilirim. Ancak ben parmak izi hic kullanmadigim icin surtme olayi yasamayacak tus biraz daha uzun dayanabilir.

Rıdvan Bey, telefona ince formati su anki sartlarda degismeyen pille verebiliyorlar. Gun icersinde pil degistirme gibi bir aliskanligim olmadigi ve garantili oldugu icin problemde degistiriecek olmasi nedenleri ile uzun sure once degisen pil kriterimden vazgectim ama arttirilabilir hafiza hala olmazsa olmazim.

Edge ozelligini saglayan kenarlar bence de risk tasiyor. Su an uzerindeki ejran koruyucu bir nebze tek noktaya baskiyi dagitacaktir.

Telefon dusuren biri degilim ama az once cebimden haliya alcak mesafe inisi yapti. Olmaz olmaz dememek lazim.

Ridvan Bey bence S8 iyi ozelliklerle gelecek ama herkesin bir acabasi olacak note7'den dolayi. Samsung sutten agzi yandigi icin de telefonu zorlayacak islemci ekran gibi radikal degisikleri biraz kirpabilir. Daha stabil calisan donanimlari kullanabilir. Yenilikleri sinirli tutabilir. Note serisi cikar mi artik bilmem ama note benzer modelini s8'e gelen taleplere bagli olarak versiyon olarak piyasaya surebilir. Tabi bunlar benim ongorum. Hicbiryerde okumadim, gormedim boyle bir haber ama Samsung'un note7'den sonra Samsung tercih edenler icin dunyanin farkli cografyalarinda indirimler tanimlayacagi da konusuluyor. Belki bu firsattan yararlanabiliriz. Ilaveten de Kasim sonuna kadar vr gozluk kampanyasi devam ediyor. Kendi adiniza faturanizla basvurmaniz lazim. Bu kampanya uzatildi note7 probleminden sonra.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Telefon bu, ne zaman düşeceği belli olmaz Evren Bey. Tüm ekran ve gövdeyi koruyucu jelatin yaptırmak şart.

Pil çıkartma meselesini ısınma sorunu için tercih ediyorum. Benim kullandığım S5 iki sefer şarjda ve navigasyon açık kullanırken elimi yakmaya yakın ısındı. Pişi çıkartıp cihazı arabanın camından rüzgara tuttum. Pil üzerinde olsa elime almaya cesaret edemezdim.

Yine de şu an S7 Edge almaya diğer marka ve modellerden çok daha yakınım.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bende 2 gün önce HTC 10 aldım. Telefon 3bin lira ve Cepkask 200 tl bilginize.

Bu arada hayırlı olsun.

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı

Pili deniyorum. 3600mAh pil, samsung ve benzeri modellerdeki en güçlü pil. Şu ana kadar sabah 6:30 akşam 24 günü çıkarıyor ama şunu farkettim, hızlı şarjı kapatsam bile yeniden aktif oluyor. Sanırım hızlı şarj yerine normal şarjla daha uzun süre gidiyor. İlk şarjı hızlı yapmamıştım ve daha uzun süre gitti. Yandaki edge ekranı bazen kilit durumundayken birşey yapıp açıyorum nasıl açıldığını tam keşfedemedim. Büyük telefonlardan sonra telefon boyunda ama büük ekranlı ince bir telefon kullanmak ergonomik olarak değişik geldi. Şimdilik memnuniyetim sürüyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...