İçeriğe Yönlendir

Yeni 3008 Test Sürüsü (Video)

Eren Gökmen

Recommended Posts

Eren Gökmen

Yeni 3008le yapilmis güzel bir test sürüsü ve inceleme.

Baslangic fiyati 87900tl. Sanirim Gt versiyonu gelmeyecek. Otomatik sanziman bu sefer eat6. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Erden

aracı bayide inceledim. eski 3008 le alakası yok. bambaşka bir araç yapmışlar, etkileyici tasarım. ayrıca içine binince sanki 200 bin liralık araçtayım gibi oldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

aracı bayide inceledim. eski 3008 le alakası yok. bambaşka bir araç yapmışlar, etkileyici tasarım. ayrıca içine binince sanki 200 bin liralık araçtayım gibi oldum.

evet bu arac gercekten cok güzel oldu. Crossoverdan cikip gercek suv görünümüne kavustu. (ama hala 2 ceker) Bayilerde hangi versiyon var bilmiyorum ama üst sinif deri dösemeli modeli cok kaliteli duruyor.

eski 3008 de güzel ama Türkiyedekiler malesef biraz kirpilarak satilmis.

En güzeli ise eski 3008 de bazi yarim özellikler vardi, yenisinde onlari tamamlamislar. Bir tek hiz sabitleme tuslarini direksiyona koymayi akil edememisler hala. auto6r den en sonunda vazgecmisler. Aracin agirligini baya bir azaltmislar. benim 2.0 Hdi 1600kilonun üzerindeyken yenisi 1425 kiloya düsmüs. yeni 1.6 Hdi 120 ise 1315kg

Asil bomba ise 5008 oldu bence. Henüz piyasaya cikmadi ama aile arabasi konumundan 7 kisilik suv konumuna atladi

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Valla resimlerden anladığım kadarıyla araç boyut olarak bayağı büyümüş yollarda bolca göreceğiz gibi

Forumda ilgi görmedi. Piyasaya cikinca pek ilgi görmeyecek. Bir cok insan internetten bile aramayacak :)

Klasik: " yani bakinca güzel araba da... Pejo iste....  " :biggrin:

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

SUV sever biri olarak bana güzel geldi, ama tabi bir çıksın, kronik problemi var mı, olacak mı? Kullanıcı dönüşleri nasıl olacak? Bekleyip görmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

O göstergelere direksiyonun üstünden bakma muhabbetine ben pek ısınamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Tasarım vs herşey mükemmel lakin,

Şu pejoların yeni serilerinin ''direksiyon kucağında, Tepesinde yüksek bir gösterge paneli, kokpiti'' Aşırı itici geliyor bana. Öyle böyle değil.

Peugeot-208-XY-2013-Interior.jpgpeugeot-3008-interior-4.jpg

Sanırım kusacağım.  :nea:  :bad:

Oysaki şu kadranlar olması gereken yerde olsa, en güzel ve en efsane kokpitlerden biri olacakmış.. 

Tabi şahsi görüşümdür.

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

İnceledim çok beğendim. 2008'den 3008'e geçesim var. Bu arada başta garip gelen kadranların üstte olmasına kısa bir süre sonra alışılıyor garip gelmiyor. Kokpit cidden efsane

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İnceledim çok beğendim. 2008'den 3008'e geçesim var. Bu arada başta garip gelen kadranların üstte olmasına kısa bir süre sonra alışılıyor garip gelmiyor. Kokpit cidden efsane

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Uçak kokpiti mantığı...Göstergeler üstte, bir de head up display varsa tam uçak...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok merak ettiğim bir araçtı.. 

Teşekkürler Eren Bey. 

Gösterge konumu hariç beğendim.. Ona da alışırız heralde.. :)

Yorum bağlantısı

Modern tasarım yapacağız diye şu iç mekanları ne hale getiriyorlar, asitmetrik, çizgileri belli olmayan, yükseklik uyumu olmayan bana göre inanılmaz itici tasarımlar ortaya cıkartıyorlar.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Çok merak ettiğim bir araçtı..

Teşekkürler Eren Bey.

Gösterge konumu hariç beğendim.. Ona da alışırız heralde.. :)

rica ederim emmi :) bugune kadar paylasilmamis olmasina sasirdim aslinda.

Komsumda 2008 var. Onun kadranda bu sekilde. İlk once ben de ayni seyi soylemistim ama icindeyken oyle olmadigini anladim. Eski versiyon head up display yerine boyle yapmislar. Boylece hersey rahatca goruluyor. Goz yoldan pek ayrilmadan devir, saat, navigasyon gibi seylere daha hakim olunuyor. Eski headup display icin gereksiz diye dusunurdum mesela ama arabayi aldigimdan beri kadrana bakmiyorum. Yenisi daha iyi

Modern tasarım yapacağız diye şu iç mekanları ne hale getiriyorlar, asitmetrik, çizgileri belli olmayan, yükseklik uyumu olmayan bana göre inanılmaz itici tasarımlar ortaya cıkartıyorlar.

Zevk meselesi. Eski ve yeni 3008 in ic tasarimi bence cok iyi. Her gören de hayran kaliyor. Begenmeyen cok az kisilerden birisiniz sanirim. Ben de düz tasarimlari sevmiyorum. Bir suru para verip aldigim arabanin icinin de disininda biraz farkli olmasini isterim

Uçak kokpiti mantığı...Göstergeler üstte, bir de head up display varsa tam uçak...

Bu sefer heaup display yerine head up kadran olmus :) tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

İyice Suv olmuş bir görüntüsü var.

Bir de 4 cekerlisi olsaydi...
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Baz donanımda 95 bine benzinli otomatik, donanım listesine bakmadım ama fiyat seneye uçar gibi.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Kokpite ısınamadım. Test aracının bagaj kapısının sağında eğrilik var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Yeni 5008 i de gordunuz mü? Benim de 3008im eskidikten sonra 5008 e gecesim var:)

yeni 5008i görmedim eren bey. Eski kasa 5008 abimde vardı çok büyük bir araç. Eskisi biraz minübüs gibi geliyor bana yenisi suv gibiyse ilgimi çekebilir
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

2008 ve 3008 daha birkaç gün önce İzmir bayisinde inceledim, gayet güzeller, göstergeler garip gelsede hemen alışıyor insan, arabalardaki mazleme güzel, 2008 iz genişliği olarak fiat punto kadar olsada aracın içine binince ilginç şekilde geniş duruyor, durmuyor harbiden geniş aslında, uzunda, mesela öne yada arkaya binerken sağa sola çarpmadan araca biniyorsunuz, mesela tüm vw modellerinde sürücü kısmına binerken dizim ya ön göğsün köşesine değer yada yakın geçer, bunda yayla gibi mesafe var adamlar ilginç şekilde aracın içinden hacim çıkarmış...

3008 evet dev gibi ve güzel duruyor, orta göğüsteki şalterimsi tuşları aracı sürerken anlamak biraz zor geldi, tepeden bakmak lazım,insan şaşırıyor biraz, vites kolu vs. güzel, araç hacmi güzel..

2008 deki önceki berbat şanzıman gitmiş eat6 tork konvektrlü klasik şanzıman gelmiş, Aisin japan....

3008 deki sanırım çift kavramalı, büyük ihtimal sıkıntılı olur gibime geliyor bakalım göreceğiz...

fiyata gelirsek, haddinden fazla pahalı ne yazıkki, diğer markalar gibi haketmediği fiyatlara geliyor, bıktık usandık bu ötv den aşırı vergiden, yetti gari be....

bu devran böyle gitmez, bu devirde yüklü borcada girilmez bu paralara sıfır arabada alınmaz, su kaynamaya başladı millet...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

yeni 5008i görmedim eren bey. Eski kasa 5008 abimde vardı çok büyük bir araç. Eskisi biraz minübüs gibi geliyor bana yenisi suv gibiyse ilgimi çekebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...