İçeriğe Yönlendir

Htc 10 Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Merhabalar,

Telefon seçiminde günlük kullanıma göre pil süresi ve çocukların devamlı resimlerini ve videolarını çektiğim için Sony xperia XZ ve HTC 10 arasında kaldım. 
Samsung Note 3 yıllarca kahrımı çekti ama samsung servisinde beni süründürdükleri için tövbe ettirdiler yoksa S7 edge modeli çok güzeldi.

HTC 10 da ilk gözlemlerim,

Yazılımı çok sadece ve stabil çalışıyor. Ne kadar gereksiz yazılım varsa htc çıkartmış onları. Bana göre en güzelini yapmış.

Gece 23:00 de %100 şarjda ve wifi kapalı iken telefon sabah 8:00 de %98 e düşmüştü.
Herkesin yeni telefon aldığı kadar devamlı bende kurcalıyorum, wi-fi ile downloadlar ve sabahtan akşama kadar wifi ile bağlı,ortalama 80-90 dk telefon görüşmeleri yapıyorum. Akşam 18:00 de %56 ya düştü.
Şarjı bir günü fazlasıyla kurtarıyor. Hızlı şarj oluyor uzun süre dayanıyor.

Video ve fotoğraf çekimi çok güzel beni fazlası ile tatmin etti.Örnek resimleri ve videoları sonra gelecek.

Kasa ve ekranı çok güzel ve ÇOK SAĞLAM :) Telefonu aldığım gün mutfakta 2.5 metreden yere düşürdüm.
Büyük sıpa sarılacam diye koşup bana tosladı telefon elimden havaya fırlayıp gözümün önünde yerdeki fayanslardan 3 defa sekip ekranı üzerine yere kapaklandı. Dedim ahaa ekran gitti ama ekranda çizik bile yok.
Şuan 3 köşede de küçük ezikler var. Nazarı erken çıktı.:)  Bir ara resimlerini atarım.

En sevdiğim artısı benim için ekranın alt kısmında yer alan parmak izi tarayıcısı oldu. Yerleşimi ergonomik, tek elle tutarken rahatlıkla kullanmanız mümkün. İki eliminde başparmaklarını tanıttım her seferinde şifre girme derdinden kurtuldum.

Kullandıkça artı eksilerine başlık altına ekleyeceğim.

Cihazın teknik özellikleri için TIKLAYINIZ

Aşağıdaki resimdeki sloganları çok iddalı olmuş :)

Quote-PDP_Turkey.jpg
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Güzel görünüyor. Cihaz fotoğraflardaki gibi kalın mı?

Tasarımı çok sıradanlaşmış çizgilerde (Lenovo vibe p1, apple, meizu...)  İnsanın gözü biraz daha yenilikçi tasarımlar arıyor. Misal Xiaomi mi mix

184ccffeba4ba3480fce276fb7f202b93de2f984

Tabi bu tasarım aşırı cesur ve aşırı hassas ve narin olacaktır eminim lakin günümüzün birçok cihazından daha güzel bence. :)

HTC 10 ara model mi  amiral gemisi mi emin olamadım ama fotoğraf örneklerini merak ediyorum. Özellikle geceçekimlerini.  Manuel ayarlar veya uzun pozlama ayarları mevcut mu?

Batarya performansını G4 ile kıyaslamak için  pil %100'de iken şarjdan çekip  wifi üzerinden youtube programı ile 30 dk  %100 ekran ışığında video açarsanız denemiş oluruz.  G4 %100 den %95 e düşüyor 30 dk'da :good1:

Hayırlı olsun cihazın kendi fotoğraflarını isteriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pil konusunda g4 ü 2 ye katlayabilir. vahşi bir şey yapmış htc. 16 saat te %64 kalmıştı ilk şarjı mesela

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

en iyi android telefon hala hTC, nexustan bile daha rahat çalışıyor alet, tip vs. göreceli ama hala hTC den daha iyi androidi kullanan cihaz göremedim, ne nexus nede başkası.... hala number one bu alet...

Hayırlı olsun, canavar gibi makine, 4 sene ardına bakmazsın, ben m7 ile bile hala eksiklik hissetmiyorum, sen düşün artık, bu arada aldığımdan beri, sıfır hata yaptı, hiç donmadı ve reset vs. de atmadı, ilk gün nasıl çalışıyorsa hala aynı  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Telefon kalınlığı 9mm ama yanlarındaki kavisten sanırım o kalınlığı hissetmiyorsunuz elinize tam oturuyor.

Kendis resimlerini ve örnek resimleri yakında paylaşırım.

Youtube testini bu gece deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun. Güzel haberler alın inşallah. Piyasada adı bilinen markalardan sadece HTC kullanmadım. Kullananlar ise son derece memnun oldukları için sizin de memnun olacağınızı düşünüyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

İki yıldır M8 kullanan biri olarak söyleyebileceğim tek şey, telefon stabilliğinden hiç bir şey kaybetmedi. Stabil, akıcı, sade ve tam bir görev adamı. Lakin ultra piksel teknolojisi hala canımı sıkar. Gece çekimlerini beğenmiyorum. Bunun dışında süperdir HTC One M serisi...

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Merhabalar;

Aranızda belki bilmeyenler vardır HTC Desire EYE die bir model var geçen sene çıkmıştı bu sene artık bulunmuyor gibi bişey,cihazdan önce anneme sonra çok beğendiğimiz için kuzenime aldık,şimdiye kadar kullandığım en hızlı android cihazı olduğunu söyleyebilirim + ları çok fazla özellikle Selfie kamerası 12MP olması ve harika çekim yapması çok güzel bunun dışında toza,suya ve darbelere karşı dayanıklığı çok güzel + servisi de bi appla göz kırpar derecesinde iyi,HTC 10 alamayan varsa kesinlikle bakmasını tavsiye ederim,tabi bulabilirseniz,Annem sinirlenip telefonu 3 kez yere çok sertçe vurdu cihazın sadece ön kamerası açılmadı,onuda servise gönderdik olaydan bahsetmemize rağmen kullanıcı hatası olacağını söylediler ama servis cihazın kasayı fln değiştirdi :) kesinlikle çok güzel cihazlar...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

İki yıldır M8 kullanan biri olarak söyleyebileceğim tek şey, telefon stabilliğinden hiç bir şey kaybetmedi. Stabil, akıcı, sade ve tam bir görev adamı. Lakin ultra piksel teknolojisi hala canımı sıkar. Gece çekimlerini beğenmiyorum. Bunun dışında süperdir HTC One M serisi...

Allah taş yapar adamı deme öyle :biggrin:  M8 gece çekiminde iyidir,

HTC 10 taze çıktı kadrajdan,

Otomatik ve manuel çekim arasında farklar ( pozlama süresi 16 sainye, iso 50 )

MkNNRa.jpg

qE66yW.jpg

QQDDyV.jpg

XdVVl6.jpg

Samsung S7 ile aram gayret iyiydi. Gölcük Samsung servisi olan arkadaşım 1 haftalık 10 var, vereyim S7 ile değişim yapalım dedi. Haliyle kabul ettim. Cihaz 1.4 gb güncelleme aldı.

Pozlama süresi 2 saniyeden 16 saniyeye çıktı. Eş değer programlar kalkmış, arayüz sadeleşmiş. Klasik Htc kalitesi zaten tepeden tırnağa belli

Tek sıkıntım, ( sadece M9 ve 10'da yaşadım ) klavyede yazım hatalarını çok yapıyorum, parmak ısı haritası iyi değil. Parkam uçlarım hep havya yanığı olduğu için farkı anlıyorum. Sony Xperia ve S7 klavye hassasiyeti konusunda tam bana göre idi.

Klavye programı demeyin çünkü hepsinde aynı pragramı kullanıyorum

Buda S7 kamerası. S7 Samsung içerisinde bana göre en iyi makina fotoğraf çekiminde. Ve hatta Htc 10'u yedi diyebilirim. ( pozlama süresi 10 saniye, iso 50 )

ZYvvRZ.jpg

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Parmak ucu ve havya.. Ters mi tutuon havyayı

eskiden bulaşık teli yoktu havya ucu silmek için naapalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Tercih etmeme sebebim m7 ve m8' deki üstün tasarımın sıradanlaşmış olmasıydı. Tasarımlarını biraz düzeltirlerse yine düşünebilirim. Kullandığım m7 5. seneye girecek neredeyse. Başına gelmeyen kalmadı. Sürekli şarja takılı online oyun oyanamama veneredeyse 60 dereceye yaklaşan sıcaklığa rağmen sorunsuz çalışabiliyor. Ben böyle bir telefon daha görmedim. Tek sıkıntısı kırmızı sensördü o da, bir haftada servis değişimiyle halloldu.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Allah taş yapar adamı deme öyle [emoji3] M8 gece çekiminde iyidir,

HTC 10 taze çıktı kadrajdan,

Otomatik ve manuel çekim arasında farklar ( pozlama süresi 16 sainye, iso 50 )

MkNNRa.jpg

qE66yW.jpg

QQDDyV.jpg

XdVVl6.jpg

Samsung S7 ile aram gayret iyiydi. Gölcük Samsung servisi olan arkadaşım 1 haftalık 10 var, vereyim S7 ile değişim yapalım dedi. Haliyle kabul ettim. Cihaz 1.4 gb güncelleme aldı.

Pozlama süresi 2 saniyeden 16 saniyeye çıktı. Eş değer programlar kalkmış, arayüz sadeleşmiş. Klasik Htc kalitesi zaten tepeden tırnağa belli

Tek sıkıntım, ( sadece M9 ve 10'da yaşadım ) klavyede yazım hatalarını çok yapıyorum, parmak ısı haritası iyi değil. Parkam uçlarım hep havya yanığı olduğu için farkı anlıyorum. Sony Xperia ve S7 klavye hassasiyeti konusunda tam bana göre idi.

Klavye programı demeyin çünkü hepsinde aynı pragramı kullanıyorum

Buda S7 kamerası. S7 Samsung içerisinde bana göre en iyi makina fotoğraf çekiminde. Ve hatta Htc 10'u yedi diyebilirim. ( pozlama süresi 10 saniye, iso 50 )

ZYvvRZ.jpg

Abi yok o kadar poz telafisi vermeme, İSO değerleriyle o kadar çok oynamama rağmen gece çekimlerinde istediğim görüntüyü alamıyorum. Biliyorsan yolunu öğrencin olayım
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Servet Aydın

Bugün sabahtan akşama kadar +5 derece ısısı olan bir depoda çalıştım. Bedensel hareket az, eller habire güç kaybediyor. Telefonla bilgi alış verişi vs. Doğal olay vukuu buldu. Yaklaşık 2 metreden düştü. Portifin üstünde idim düştüğü yer yine Portifin şaşisi....Darbeyi alan yer şansa en güçlü nokta.

Kauçuk kılıfta cidden işe yarıyormuş

cb8f13da4e1541ea87531e26477c9722.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ayfona test yapsana [emoji39]

Servet abi' ye iphone verince testi itinayla yapıyor, yeni iphone verecek bir gönüllü lazım.. Ben verdim, test yaptı iade etti. Telefon 6 Aydır serviste, toplayamadılar hala. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Servet abi' ye iphone verince testi itinayla yapıyor, yeni iphone verecek bir gönüllü lazım.. Ben verdim, test yaptı iade etti. Telefon 6 Aydır serviste, toplayamadılar hala.

Hahahahahhaha :) Ezer gecer hic acimaz[emoji23]

Aklima ayfon alip apple storedan ciktigi gibi yere dusuren eleman geldi, Servet Abi cikar kapinin onunde direk yere atar [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Sayın King hazretleri, m10 m10 dedinde bende alırsam ne alayım,m7 bozulmadı banamısın demedi ama değişiklik istiyor insan, ne alayım sence, şimdi tf7s al diyenler olur, ponpon önce gitsin tırt kamerasını düzeltsin, kronik hatalı çıkmış bu aytırt7s te, zamzunga gülerken kendileri patlayacak zavallılar  :D

neyse M10 u yazdık kenara, drop testtende geçmiş, bunun yerini tutabilecek ne önerirsin, çeşit olsun biraz :)

bu arada Nokia da yeni model çıkarıyormuş, tabi andro olacak :)  Nokia P 

Nokia P adını taşıyacağı söylenen cihazın Snapdragon 835 yonga seti, 6 GB RAM ve Zeiss lens destekli 23 MP kamera ve Quad HD çözünürlükte bir ekrana sahip olacağı söyleniyor.

her zamanki gibi yine diğerleri gibi İmparatordan arak... pardon esinlenmişler  Nokai P hTC M7 kılıklı edişın  :D 

phpkaaoju-25f7ecf8af0631e3e927b72fea7f73

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

3310 ne oldu abi ?

Graniti ikiye bölünce mermer ocağı satın aldı benden
Vereyim 10'u. Sende kurtul bende
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...